m.f^m TUfcMAC DE 14 COUR Nico als kanthalf heeft nog steeds moeite met plaatsen. Hij heeft echter zijn ouden werklust en energie weer teruggekregen. Laat ons hopen, dat verbetering in het plaat sen daarmee gelijken tred houdt. Willem is een tactisch spelertje. Wat hij doet, doet hij bekeken. Over zijn spel ligt echter een zekere matheid. Dat is echter wel te verhelpen, als hij maar wil. De nieuwe back naast Spits lijkt ons een verbetering. Hij trapt goed en zit er ook goed tusschen. Na de rust was hij echter even zijn huis kwijt, want toen liep hij Spits nog al eens in den weg. Routine doet hier alles. Spits heeft de fout welke een back heeft die maar met één been trapt. Het links en rechts trappen is echter niet in een paar dagen aan te leeren. We hoeven hier dus niet verder over uit te weiden, want verbete ring hierin zal eenigen tijd kosten. Als die twee knapen daar achter eens goed aan elkaar gewend zijn, loopt dit wel los. Alleen nog even aandacht schenken aan het trappen. Een bal, die weggewerkt wordt en tevens geplaatst is, heeft groote waarde. Haaxman in het doel doet het daar best. Dat hij reeds 18 maal gebeten is, is in schrille tegenstelling met het verdienstelijke werk, door hem verricht. En nu allemaal shake hands. Kijk elkaar eens open en vrij in de oogen. Pink een traan weg die nog aan je wimper hangt. Maar dan ook, steek van wal, steek van wal met nieuwe, verdubbelde kracht. Laat wat achter u ligt vergeten en vergeven zijn, en doe je plicht ten opzichte van je club. Werk voor alles, wat je waard bent, en je bereikt, wat we allen zoo gaarne willen, het behoud van A.F.C. in de tweede klas om dan met nieuwe kracht te gaan werken voor de hoogere sferen. OBSERVER. VLIEGT DE BLAUW-VOET, STORM OP ZEE. We hebben hem gezien, den Blauw-voet, gezien, fladderend en snerpend. Het eerst spreidde hij zijn vlerken op den aanvangsdag van ons Arol-tournooi. We begrepen het toen niet ten volle, wat dat wel beduidde. We vertrouwden op de equipage van de goed getuigde A.F.C.-schuit. Een iedereen, ter reede, waar de Rood-Zwarte, rijk gepa- voiseerde stoomer gemeerd lag, was vol be wondering voor het ranke vaartuig, dat, vóór het in zee zou steken, nog eens te pron ken lag in den zonneglans der Arol- wedstrijden. Het tuig was in orde, en de schuit zou wel bestand zijn tegen de mokerslagen van hoog- opgezwiepte golven. De kapitein met zijn staf stonden hun taak. Maar de equipage, zou zij het bestaan, het schip te doen koers houden, terwijl wind en stormen der woedende competitie-zee samen spannen om schip en bemanning in den orkaan te doen ondergaan?! Vliegt de Blauw-voet, storm op zee. En hij heeft gevlogen. Hij heeft ons angstig ge maakt, die onheilvoorspeller. Maar hij heeft ons ook wijs gemaakt. Want nü kan ieder het teeken verstaan hebben, wat deze voorbode van naderend gevaar beduidt. Iedereen kan het begrepen hebben, neen iedereen moet het begrepen hebben. Wat ons te verstaan gegeven is, gaat on afwendbaar gebeuren, indien niet van nu af alles in het werk wordt gesteld, wat binnen ons bereik is, om tusschen de klippen der Scilla en Charibdis door te zeilen. Zij, die het voornaamste deel der A.F.C.- equipage uitmaken, de spelers van het eerste elftal, zij hebben een enorm zware taak te FOURNI55EU& A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 8 -

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 8