aan de organisatoren van het Tournooi, en laat de aanwezigen hierop een driewerf hoera uitbrengen. Ook de voorzitter van R.C.H. bedankte met eenige welgekozen woorden, waarna Galavaziallen een tot weerziens in 1929 toeriep. Het sportieve succes van ons tournooi is voldoende belicht. Dat ik heel erg blij ben, dat nevenstaande photo genomen kon wor den, wie zal dat schrijver dezes kwalijk nemen? ALGEMEENE VERGADERING d.d. 8 September 1928. Onder tamelijk groote belangstelling had de eerste ..algemeene" in het seizoen 1928 1929 plaats. Veertig menschen waren in Parkzicht" opgekomen, om daar de woorden van wijs heid, welke het Bestuur zou doen hooren, te drinken. Even over negen (een nieuw record; gewoonlijk beginnen we een uur te laat) opende Galli met enkele, doch welge kozen woorden de vergadering. Nic. Selles declameerde de notulen van de vorige alge meene vergadering, waarmede hij welver diend succes oogstte. De mededeelingen van het Bestuur be troffen hoofdzakelijk de competitie-indeeling en de clubavonden. Het zeer belangrijke punt: medische keu ring voor jongeren, waarover in het vorig nummer Galavazi uitvoerig schreef, werd gelukkig met vlag en wimpel aangenomen. Voortaan zullen dus jongelui onder 18 jaar, welke zich bij ons aanmelden, in het bezit moeten zijn van een medische verklaring, dat het voetbalspel voor hen geen gevaar op levert. De reclame-commissie werd als volgt samengesteld: N. M. v. d. Roer, directeur der „Remaco", E. E. Levenbach en J. H. Wijnand. Het royeeren van het lid Vermeer lokte uitvoerige bespreking uit. De vergadering was het er mee eens, dat een lid, die anderen aanspoort geen lid van onze vereeniging te worden, in onze club geen plaats meer heeft. Uit de vergadering werd voorgesteld. Ver meer een kans te geven, alsnog te bedanken. Vermeer bedankte de vergadering en daarna voor zijn lidmaatschap, waarna Gala vazi hem verzocht de vergadering te ver laten. Een onaangenamer geschiedenis is bij A.F.C. zelden voorgekomen. Dat men critiek kan hebben op het werk van dezen of gene: uitstekend. Du choc des opinions jaillit la vérité! Maar dat een lid, inplaats van zich met zijn klacht tot het bestuur te wenden, op treedt als ons ex-lid Vermeer, is zeer be treurenswaardig. Wij gelooven dan ook. dat dit de eerste, doch tevens de laatste maal is. dat zoo iets in A.F.C. voorkomt. De rondvraag verliep vlot. De een na laatste, Willy Brusse, vroeg inlichtingen naar aanleiding onzer entréeprijzen. De penningmeester, die zich tot dan in een intelligent stilzwijgen gehuld had, beant woordde Brusse en zei daarbij een van de onhandigste dingen, die hij in zijn kort, doch loslippig besteed leven geuit heeft. Hierna was het afgeloopen. ONS EERSTE START SLECHT. Het kan verkeeren! Begin 1928 runner up in de tweede klas en gedoodverfd kam pioen: thans, nu nog geen negen maanden van het jaar om zijn, onderaan, met een score van 218! 16, 16 en 06. In de diepste donkerte van de jaren 1922 en 1923 zijn niet zulk een opeenvolging van „pakken slaag" aan te wijzen als deze débacle. Factoren, die tot deze nederlagen hebben bijgedragen, zijn er natuurlijk genoeg. Twee daarvan treffen bijzonder: a. Het gemis van Koeslag, Knopper en Nic. Tienstra. b. Het gemis aan esprit de corps bij som mige onzer spelers. Aan a. kunnen wij dit doen en de E. C. heeft reeds bewezen het te kunnen zoo goed mogelijke remplacanten te kiezen. Aan b. kunnen wij weinig doen. Te con- stateeren, hoe bij de drie, tot nu toe ge speelde wedstrijden, prachtkansen gemist zijn door egoïsme en gebrek aan saam- hoorigheid, stemt echter verdrietig. Waarlijk, reden tot overdreven pessimisme is er nog niet: door den grooten toevloed van nieuwe leden hoeven wij niet bang te zijn, geen spelersmateriaal te hebben. In de hoogere elftallen loopen bosjes spelers rond, die hersens en spieren genoeg hebben, om ons van de fatale laatste plaats af te helpen. Maar laat dan ook iedere speler, die geroepen wordt, om voor ons eerste te spelen het elftal, waarmede A.F.C. toch in laatste instantie staat of valt zich een deel voelen van het geheel. Wanneer het geheele elftal zich een voelt en met de tanden op elkaar het veld betreedt, dan kan onze goede, oude club nog niet verloren zijn. Are we downhearted? Never! A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 6 -

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 6