welke nu eenmaal weinig kans biedt om tot ieders tevredenheid vervuld te worden. Mis schien is het echter op het oogenblik wel de meest belangrijke en daarom hoop ik, dat de heeren met bijzondere ambitie zich aan de vervulling daarvan zullen wijden. Welaan dan, A.F.C.-ers, doet Uw plicht. Laat mijn beroep op Uw eer- en plichtsgevoel niet tevergeefsch zijn en zorgt, dat, wanneer de volgende „Schakel' verschijnt, het ergste gevaar geweken is. Waar deze rubriek eigenlijk voor iederen A.F.C.-er bestemd is en ik mij feitelijk alleen tot de 1ste- en 2de elftallers gericht heb, wil ik tenslotte nog iedereen op het hart druk ken: sta onzen spelers zooveel mogelijk bij. Wanneer gij zelf niet behoeft te spelen, moedigt hen dan aan op onze thuiswed strijden en vergezelt hen naar buiten, opdat het hun ook daar niet aan aanmoedigingen ontbreke. Meer dan oit is dit thans noodig. De mij toebedeelde plaatsruimte gebruikt hebbende om in de eerste plaats op het dreigend gevaar te wijzen, blijft mij thans weinig gelegenheid over, om andere zaken te bespreken. Toch kan ik niet nalaten te wijzen op het door de Algemeene Vergadering ge nomen besluit, om geen nieuwe leden onder de 18 jaar aan te nemen, wanneer zij niet een medische verklaring kunnen overleggen, dat zij zich zonder gevaar aan de voetbalsport kunnen wijden. Eenigen tijd geleden besprak ik reeds op deze plaats het verloop der be sprekingen over dit onderwerp op de Alge meene Vergadering van den A.V.B. Wij hebben de consequentie van onze toen aan genomen houding aanvaard en kunnen slechts hopen, dat dit velen ter navolging zal opwekken. En, last not least, verdient de eenvoudige, hartelijke daad van Jan Buys op onze A. V. vermelding, die met de hem bekende korte, maar gulden woorden, aan G. Bosch een fraaie overzichtsfoto van ons terrein tijdens de laatste AROL-wedstrijden, aanbood, als bewijs van waardeering, voor hetgeen G. Bosch voor onze Club in verband met de AROL-wedstrijden geweest is. Wanneer ik dan nog memoreer, dat onze redacteur en onze captain tezamen eenige dominospellen voor onzen Clubavond ten geschenke gaven, dan breng ik deze bewijzen van vriendschap en clubliefde naar voren om dezelve aan allen tot voorbeeld te stellen. Moge deze vriend schap en clubliefde, welke blijkbaar nog in zoo ruime mate bij ons heerschen, de basis zijn, waarop wij de moeilijkheden, welke ons in het komend seizoen te wachten zijn, te boven komen.J. H. GALAVAZI. Denkt aan de Woensdagavondtraining!!!!!!! H.F.C. WINT DEN A.R.O.L.-BEKER. Groote publieke belangstelling. Een vlot verloop. Zoo heeft dan toch ook het A.F.C.- bestuur eens de gunsten van Vrouwe For- tuna genoten, iets, wat zoo weinig voor komt, dat dit werkelijk wel vermeld mag worden. Hoewel, evenals vorig jaar, het instituut in den Bildt onze stemming trachtte te be derven door regen- en onweersbuien te voorspellen, koepelde op den gedenkwaar- digen Zondagmorgen van 26 Augustus een strakblauwe lucht over onze lage landen. Het, door de pers reeds in diverse toon aarden bezongen „fraaie veld van A.F.C." lag zich te koesteren in de zon; vroolijk klap perden de diverse natievlaggen dit jaar voor het eerst van landen, die nog bestaan! in den wind. Geen wonder, dat de toeloop van het publiek reeds vroeg begon. Het programma, dat wij afdraaiden, moest dan ook wel den meest verwenden voet bal-enthousiast doen besluiten, zijn schreden naar den Wandelweg te richten; negen elf tallen, waaronder vijf bekende eerste klas- sers, zouden uitmaken, wie van hen zich voor de demi-finale zouden weten te klassi- ficeeren. Precies op tijd werd begonnen met A.F.C. R.C.H., voor welken kamp reeds groote publieke belangstelling bleek te bestaan. De wedstrijd werd in een vlot tempo gespeeld, doch onze vertegenwoordigers bleken ten eenenmale niet opgewassen tegen het uitste kend kloppende spel der Haarlemmers. Met 04 moesten wij de vlag strijken In ons hart meenden wij, dat een Zondag als 26 Augustus voor A.F.C. wel tot de uit zonderingen zou behooren. Doch ziet, de ongelooflijk mooie zomer werd wegens enorm succes en grooten bijval van het publiek ge prolongeerd en de natuur gaf ons in Sep tember nog een toegiftje op de ruim 700 zonne-uren, die wij van den zomer reeds qe - had hebben. En zoo bood het A.F.C.-home op 2 Sep tember dezelfde genoegelijke aanblik als een Zondag tevoren. Begonnen werd met H.F.C.Zeeburgia, waarvoor reeds zeer veel belangstelling bleek te bestaan. Een woord van hulde aan onze Kruis- laan-vrienden, die op zulk een kranige wijze partij gaven. Er zijn nederlagen, die meer voldoening wekken dan overwinningen. De 2—1 nederlaag, die onze stadgenooten tegen H.F.C. leden, mag een moreele overwinning voor hen genoemd worden. Slechts het uit- 3 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 3