WAT IEDER A.F.C.-ER BEHOORT TE WETEN. Toen indertijd onze Redacteur mij vroeg, ook eens iets voor onze „Schakel'' te schrijven, ben ik met deze Rubriek onder den titel „Wat ieder A.F.C.-er behoort te weten'' begonnen, om door een korte beschouwing verschillende bijzondere gebeurtenissen en toestanden uit ons vereenigingsleven nader onder de aandacht van alle leden te brengen, welke anders niet, of slechts in beperkte mate, ter algemeene kennis zouden komen, of wier beteekenis mogelijkerwijze anders mocht worden onderschat. Daarbij ging ik van het standpunt uit, dat algemeene bekendheid met hetgeen alzoo gedaan wordt, om onze Club haar plaats in onze voetbalmaatschappij zoo al niet te doen verbeteren, dan toch minstens te doen behouden, en met de moeilijkheden, welke dit streven meebrengt, het medeleven onzer Leden zou opwekken en voor velen een aansporing zou wezen, om zelf ook eens door een bijzondere prestatie een steentje tot het goede doel bij te dragen. En wat dient thans onder de algemeene aandacht te worden gebracht? Wat is het, dat ieder A.F.C.-er behoort te weten? Men zal het reeds raden, welk onderwerp ik ditmaal bijzonder wil bespreken: Ons eerste elftal is in gevaar. Onze eerste drie competitiewed strijden brachten ons evenzoovele bittere teleurstellingen. 18 goals tegen in 3 wed strijden en slechts 2 goals voor, waarvan één dank zij een strafschop, waarlijk, het zal ieder volkomen duidelijk zijn, dat inspanning van alle krachten noodig zal zijn, om ons eerste elftal voor de tweede klasse te behouden! In 2 thuiswedstrijden hebben wij thans 12 goals tegen ons moeten zien scoren, waarlijk een feit, dat wij ons in de geschiede nis onzer A.F.C. niet kunnen herinneren en misschien niet kunnen vinden ook. Dat een eventueele degradatie voor ons een onher stelbare ramp zou beteekenen, behoef ik hier wel niet nader toe te lichten. De A.F.C. met haar 34-jarige geschiedenis, met haar oude, maar trouwe garde, haar groot leger jonge ren, met haar goeden naam en prettigen geest, zij mag die schande niet beleven. Ik zou niet de bekende optimist zijn, wan neer ik niet thans nog geloofde, dat wij ten slotte toch nog wel aan het dreigend gevaar kunnen ontsnappen. Maar dan moeten wij niet bij de pakken neerzitten, dan zal er inspanning noodig zijn. Opoffering en inspanning en niet het minst bij de spelers van ons eerste elftal en bij de reserves, de spelers van het tweede. Zij hebben het wel en wee der A.F.C. op het oogenblik in han den: zij moeten van den ernst van den toe stand doordrongen zijn. Men doodverft ons thans reeds als het zwakste zusje in onze afdeeling en gezien de resultaten, lijkt het er inderdaad wel op. Laten wij zorgen, dat men spoedig anders over ons moge oordeelen! Spelers van ons eerste en tweede elftal, komt Woensdags-avond trouw oefenen, het is noodig! Ontzegt U nu eens eenigen tijd alles, wat voor een goede voorbereiding schadelijk kan zijn, het is evenzeer noodig. Toont, dat gij iets voor Uw club over hebt, toont dat gij waardig zijt de kleuren der oudste, nog actieve voetbalvereeniging in Amsterdam te verdedigen. Denkt aan Uwe voorgangers, die nog niet zoo verschrikkelijk lang geleden de eer genoten met de sterksten in den lande om het nationale kampioenschap te strijden, en wanneer gij Uw uiterste best doet, dan brengt gij ongetwijfeld Uw elftal spoedig in veiligheid. In dezen winter zal Uw captain Piet Bos het heugelijk feit herdenken, dat hij reeds 12J/2 jaar voor ons eerste elftal uitkomt. Slechts dan kan dit jubileum hem vreugde schenken, als zijn elftal buiten gevaar is. Alleen dit feit is reeds eenige opoffering Uwerzijds waard, want Piet heeft dat waar achtig door zijn trouw en clubliefde in goede tijden, (bovengenoemde kampioenschappen), maar vooral in slechte, (de opeenvolgende degradaties), wel verdiend. Het Bestuur zal alles doen om U in Uw streven bij te staan en reeds zijn wij doende een goeden trainer voor leiding onzer avond oefeningen te engageeren. De verlichting is weer in orde en wanneer er spelers mochten zijn, die liever op een anderen avond als Woensdagavond komen oefenen, dan zullen wij dit in overweging nemen. Ook de Elftal-Commissie komt voor een uiterst moeilijke taak te staan; een taak. P. Christiaanse, Bestevaerstraat 24. adsp. J. W. Bach, Leidschekade 104. w. 1. N. Fluijter, Pieter Baststraat 22. don. D. Veen, Stadion adsp. A. J. Vehorn, Valeriusstraat 121. don. J. W. Lancasher, Reguliersgracht 104. w. 1. G. Molenaar, Amstelv.weg85 II. w. 1. B. W. Zijfers Jr., Raadhuisstraat 15. don. C. A. J. C v/d Bilt, 2e Oosterparkstraat 271. w. 1. H. Schol, Amstelv.weg 1008. w. 1. J. B. C. Lingenhoff, Valeriusstraat 231. don. J. Wilmink, Prinsengracht 1055. don. B. Flothuis, Saxen Weimarlaan 28. w. I. Leyds, Joh. Verhulststraat 147. w. 1. K. van Schaick, Kortenaerstraat 21. adsp. J. G. van Delden, Mesdagstraat 50. w. 1. J. Oldenburg, Roel. Hartstraat 62. adsp. O. J.Nieuwenhuizen, Stadhouderskade 91. w. 1. J. H. Weber Jr., Koninginneweg 166. adsp. J. Smit, Euterpestraat 151. don. W. F. C. Sanders, De Lairessestraat 162. don. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 2 -

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 2