Café „Moderne Leidscheplein 19-21, Amsterdam een heel elftal bij elkaar te krijgen. Meyer is voorloopig verbonden en vertrekt met E. Rood naar een dokter. Köhlmann is intus- schen gerepareerd en speelt na de rust weer mee. Maas speelt nu middenvoor, Fokke rechtsbinnen, terwijl Staats de rechtshalf- plaats vervult. Rijswijk staat inmiddels alweer klaar om eventueele gewonden te vervangen, hetgeen gelukkig niet noodig is gebleken. Na de rust werd het over het algemeen een saaie vertooning. A.F.C. slaagde er niet in het net van de Racing te vinden. Swieg houdt er veel ballen uit, maar moet tenslotte zwich ten voor een schuiver van R.C.H.-links binnen. Even later veroorzaakt onzen linksback den tweeden penalty, welke door Swieg schitterend uit den hoek wordt gehengeld. A.F.C. kan zich echter niet los werken en talrijke R.C.H.-aanvallen zijn het gevolg, en uit een hiervan weet Racing's midden-voor wederom te doelpunten (52). Een volgende R.C.H.-aanval levert een bloedneus voor Jan Alandt op, als Swieg misstompt en inplaats van den bal, Jan's neus tracht weg te meppen. Eenige A.F.C.-aanvallen volgen en het binnentrio slaagt er zoowaar in eenige ballen over te schieten. Van Nek geeft schitterende voorzetten, evenals Schade, waarvan echter geen gebruik wordt gemaakt. Köhlmann schijnt niet al te veel last meer te hebben van zijn verwonding, want hij speelt buitengewoon goed. Tijdens een hernieuwden R.C.H.-aanval komt het einde. In de kleedkamer blijkt, dat Willy door een stevigen trap even boven zijn enkel een been van werkelijk behoorlijke dikte ge kregen heeft en hij moet er met alle geweld van worden teruggehouden om niet met een bloot been door Haarlem te gaan loopen. Om ongeveer half vijf arriveerde het team in de bewoonde wereld, waar Meyer en Rood zich weer bij ons voegden, de eerste met een verbandje op zijn voorhoofd, maar weer geheel fit. Hierna met Amsterdam getelefoneerd en de tenniscijfers van het Eerste vernomen. Om half zes de terugreis ondernomen en hier mede kwam het einde van dezen gezelligen voetbaldag, waarvoor vooral Captain Van Nek onze hartelijke dank. RESERVE. EEN VOORSTEL VAN JONGEREN. Gezien de buitengewone resultaten van de afgeloopen weken, lijkt het ons niet onver dienstelijk eens met een voorstel op de prop pen te komen betreffende het samenstellen van een elftal uit jonge krachten van A.F.C., teneinde door dit elftal bijeen te houden en voortdurend te trainen, tenslotte een goed samenspelend team te krijgen, dat, behoudens eenige veranderingen misschien, over een of meer jaren de belangen van A.F.C. wat be treft het Eerste, zal behartigen. Indien men dus zulk een elftal samenstelt uit jonge spelers als b.v.: H. Prent, H. Furst- ner, D. Veen, O. van Erp, W. Staats, W. Neseker, A. Sabel, O. van Rijn, N. Nabarro met desnoods enkele ouderen als N. Neseker, T. Overing, Tj. Reyenga e.a. en dit laat spelen, niet in de competitie, maar op Paasch-, Pinkster- en Kerstdagen, op ochtenden voor internationale wedstrijden en meerdere dagen, waarop de competitie stilstaat, dan heeft men tenminste een rede lijke kans, binnen afzienbaren tijd een elftal te krijgen, dat begrip heeft van samenspel, van teamwork, en dat in het gelukkige bezit is van balcontröle, techniek en tactiek. Onder genoemde spelers en waarschijnlijk meerderen (desnoods stelle men twee elf tallen samen) heerscht momenteel wel de geest om vooruit te komen en zoo mogelijk A.F.C. haar plaats in de eerste klasse te her geven. Zij hebben het er gaarne voor over elke week te komen oefenen, wedstrijden te spelen buiten de competitie, die meestal niet zoo bijzonder leuk zijn, en het, op den duur (SS C. J. DE BOER rwi uii&UCK IVWfKWWT A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 12 -

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 12