Houthandel JVINK dat de ongevallen, voorgekomen in den wed strijd tegen R.C.H. II, geheel buiten de schuld van deze club vallen en uitsluitend zijn te wijten aan toevalligheden in het spel. Het valt slechts te betreuren, dat juist deze onge lukjes bij meerdere spelers een inzinking veroorzaakten in hun wil en enthousiasme en daardoor mede een factor werden tot onze nederlaag, waarvoor voor de rust geen aan leiding bestond. De 3 wedstrijden, vorig seizoen tegen de Racing gespeeld, waren van de beste soort en het deed dan ook aange naam aan, dat eenigen hunner verklaarden gaarne in Amsterdam op ons mooie veld te komen spelen. De inleiding is er thans zonder wedstrijd- punten. De volgende „Schakel" brenge ons een beter resultaat! SPELER. Onderschrift. Dat „spelers" confrater een versterking van ons medewerkers-corps beteekent, heb ik reeds bemerkt en vind ik zeer aangenaam. Het beteekent toch niet, dat „Speler van het journalistieke tooneel ver dwijnt? R.C.H. II—A.F.C. II. Om kwart over twaalf werd uit Amster dam vertrokken met 10 spelers en eenige reserves, welker waarde later eerst goed zou blijken. In Haarlem dook Maas op en om even over tweeën stelde het elftal zich als volgt op: Swijghuisen Reigersberg Hütter J. Alandt Fokke H. Ruys Köhlmann Schade v. Westrum Maas F. Meyer Brusse v. Nek R.C.H. is direct aanvallend en reeds na 10 min., slaagt zij erin na een bekogeling van Swieg's heiligdom door haar linksbuiten via Swieg's handen te scoren. A.F.C. laat het hierbij echter niet zitten en aangemoedigd door de talrijke supporters, weet Maas het vijandelijke net te vinden na een buitengewone throughpass van Spijker. Direct komt R.C.H. opzetten en van den aftrap neemt het binnentrio den bal mee en doelpunt R.C.H.'s linksbinnen Van Dam, die den geheelen wedstrijd een zeer goede partij speelde, onhoudbaar (21). Na eenige schermutselingen in het midden van het veld, krijgt Brusse den bal voor het doel vrij en passeert den niet al te klemvasten R.C.H.- keeper met een tactisch schot (22). Het spel golft voortdurend heen en weer en enkele R.C.H.-aanvallen loopen dood op het goed opgezette off-side-valletje van Hüter en Alandt. Uit een der aanvallen ont staat een penalty, doordat Jan Alandt den bal met de hand bewerkt, maar de Racing- spil schiet deze penalty zeer onfortuinlijk tegen den paal, en den terugspringenden bal wordt door Fokke verder verwerkt. Even wordt het spel onderbroken voor R.C.H.- rechtsbuiten, die in onzachte aanraking is gekomen met Jan Alandt. Een gevaarlijke kopbal van den linksbuiten der tegenpartij gaat juist langs Swieg's doel. R.C.H. is nu iets in de meerderheid. Meyer komt met een der R.C.H.-ers in botsing en beiden blijven gewond liggen. Achteraf blijkt het erger te zijn, dan het er eerst uitziet en beiden verlaten met bloedende hoofdwonden het veld. Het is echter alleen aan een ongeluk te wijten, daar het spel totaal niet ruw is. Beide ploegen spelen met 10 man verder. Het spel wordt weer voortgezet om even later onderbroken te worden, daar Köhlmann een ernstigen trap schijnt gekregen te heb ben. Ook hij moet uit het veld gedragen worden. Onder al deze bedrijven weet R.C.H. een derde goal te veroveren en even later komt de rust (32). Hiervan wordt dankbaar geprofiteerd on REDEKER's SIGARENMAGAZIJN Koninginneweg 67 - Telefoon 26375 Lodewijk Tripstraat en Jacob Catskade AMSTERDAM Telefoon 42970 Handel in ALLE SOORTEN VUREN- EN GREENEN HOUTWAREN 5IGARENMAGAZyN.Bk - 11 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 11