REUNIM CAFÉ „ROYAL" KONINGINNEWEG 212 HM van R. W. VAN ALEN bedoeling dezen te laten verspelen voor den aanvang van de competitie, om zoodoende de A.F.C.-spelers elk jaar eenige nuttige oefen wedstrijden tegen sterke tegenstanders te laten spelen, opdat ons elftal bij den aanvang van de competitie behoorlijk geoefend in het strijdperk zou kunnen treden. Als blijvende herinnering aan onzen ouden vriend Ton, werd deze beker gedoopt den A. R. O. v. Lierop-Beker, of wel afgekort AROL-Beker. Zondag 26 Augustus 1923 werd voor de eerste maal om dezen Beker gestreden. Deel nemers waren Ajax, V.V.A., D.E.C. en A.F.C. en de algemeene opinie was natuurlijk, dat Ajax zich zonder veel moeite voor een jaar in het bezit van het kleinood zou stellen. Het liep echter geheel anders. V.V.A. dat tegen Ajax geloot had, gaf kranig partij en wist door enthousiast en doortastend spel de mat spelende Ajaxploeg met 21 te slaan. D.E.C., dat tegen A.F.C. gelijk gespeeld had, wist zich door de loting in de finale te plaat sen, doch bleek in den eindstrijd tegen V.V.A. volkomen uitgespeeld en verloor met niet min der dan 40, zoodat V.V.A. den Beker voor een jaar mee naar huis mocht nemen. Het volgende jaar was de deelneming en ook de publieke belangstelling aanmerkelijk grooter. De naam AROL was inmiddels bij het voetbalminnende Amsterdamsche publiek bekend geworden en deze Amsterdamsche seriewedstrijden, voor het begin der eigenlijke competitie, bleken zeer in den smaak van het publiek te vallen. De navolgende vereenigin- gen speelden mede: Ajax, Blauw-Wit, R.C.H., Z.A.C., V.V.A., D.E.C. en A.F.C. Den eersten dag won Blauw-Wit na veel moeite met 2-1 van V.V.A., Z.A.C. speelde 00 tegen A.F.C., doch werkte zich door gelukkige loting in de 2e ronde, terwijl D.E.C. door Ajax met 20 geklopt werd. Den volgenden Zondag vond de ,,big-match" AjaxBlauw-Wit plaats, die voor een uit verkocht huis gespeeld werd. Deze ont moeting, die wat spelkwaliteit betreft een teleurstelling bracht, eindigde in een puntloos spel (00), zoodat het lot moest beslissen. Blauw-Wit was de gelukkige en speelde dus in de finale. R.C.H. wist Z.A.C. met 30 te slaan. In den eindstrijd tusschen R.C.H. en Blauw-Wit wist eerstgenoemde na een hef- tigen strijd met 31 te zegevieren en ver huisde de AROL-Beker hierdoor voor een jaar naar Haarlem. 1925 bracht ons een sensatie. Ons eerste, dat tot nog toe een zeer bescheiden rol in de AROL-wedstrijden speelde, bereikte de finale, en wel tegen het toen zeer sterke Blauw-Wit. Onder daverend gejuich kwam A.F.C. met 10 voor te staan, doch een dubieuse penalty en een ongeval hadden een dusdanig demo raliseerenden invloed op ons elftal, dat A.F.C. met 13 verloor. Waarmede de vreugde van de voorafgegane 32 op Spartaan leelijk tenietgedaan was. Het jaar daarop liep het aanvankelijk niet mee met de inschrijvingen. Door het noeste werk van Galli kwamen per saldo de vol gende clubs aan den start: V.V.A., D.E.C., Zeeburgia, V.U.C., Z.A.C. en A.F.C. In de eerste ronde verraste Zeeburgia met een 11 tegen V.U.C., hetgeen vrouwe Fortuna be loonde door de jonge tweedeklasser bij loting te laten winnen. Z.A.C. won op het kantje af van A.F.C. met 21, doch stelde ons de week daarop teleur, door verstek te laten gaan. Onze ploeg speelde toen tegen Blauw- Wit, dat ons met 40 geen schijn van een kans gaf. Zeeburgia bracht het tot de finale door met 10 V.V.A. te kloppen, doch de zebra's, die geweldig in vorm waren, wonnen met 51. 1927 zag een prima inschrijving. A.F.C., Zeeburgia, Stormvogels, D.E.C., A.G.O.V.V., V.V.A., Blauw-Wit en Z.A.C. gaven elkaar rendez-vous op ons veld. Het werd een tour- nooi vol verrassingen. Een gehavend D.E.C. sloeg het volledige elftal der IJmuidenaren met 10, Blauw-Wit ging met51 ten onder tegen Z.A.C. En A.G.O.V.V. moest NA AFLOOP DER WEDSTRIJDEN BIJ A/.I3 C -ets, begunstigt onze adverteerders! 3 -

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 3