Café „Moderne" Leidscheplein 19-21, Amsterdam Houthandel J. Vink 7 te melden. Wanneer deze zich even de moeite willen geven dit aan mij te vragen, zend ik hen een cricketboekje toe ter kennismaking. Ook des Zaterdagmiddags op het A.F.C.-terrein geef ik gaarne alle inlichtingen. Verder heeft de Amst C.C. nog gebrek aan iets, n.l. aan een voldoend aantal do nateurs. Zouden alle A.C.C.-ers niet instaat zijn ieder een onderst, lid aan te brengen Deze laatste behoeven geen lid of donateur der A.F.C. te zijn. Ook zijn er waarschijnlijk nog veel A.F.C.- ers, die ons streven: De A.F.C.-ers ook in de zomermaanden bijeen te houden gaarne krachtdadig willen steunen. Aanmelding voor het lidmaatschap hij: N. W. Selles. Emmastraat 25. Blaadje? Een beetje meer eerbied, Nic! Red. CRICKET Een nieuw seizoen. Als Riet Vermeulen annonceert, dat de „Wisden Almanack" verschijnt; Hobbs. cs. nieuwe prijscouranten in zee zenden; de M.C.C. over verbreeding van het wicket beraadslaagt; (beware ons dan voor de eindgemiddelden onzer cracks!!); de N.C.B. hopelooze pogingen doet om zich van een zeker competitiesysteem te ontdoen; A.C.C. haar jaarfeest houdt, dan, ja dan, nadert een nieuw seizoen, een seizoen dat rijk aan Verwachtingen belooft te worden. Geïnspireerd door het machtige jaarfeest, maar toch ook door lente-kriebelingen is de schrijfwoede losgebroken en al hoort men hier en daar geruchten, dat cricket door de Olympiade in verdrukking zal ge raken, die praatjes zullen wij maar kalm laten voor wat ze zijn in de vaste over tuiging, dat het seizoen 1928 voor de Club gunstig zal worden. Zal ter zijner tijd gelegenheid te over zijn om nog eens door een terugblik dé voorbijgegane jaren herdenken, thans, aan den vooravond van een nieuw seizoen, vra gen andere, voornamere punten onze volle aandacht en wel de voorbereiding, waaraan nauw verbonden de oefeningen. Dank zij het geweldige redenaarstalent van onzen penningmeester, bijgestaan door Prent, Selles, c.s. kwam de A.C.C. voor een jaar geleden daar waar zij recht, op had, n.l. in de le klasse; behoorde aan het eind van het seizoen 1927 niet tot de 2 laatsten en dat jaar heeft men kunnen beschouwen als een proef hoe A.C.C. zich tegenover de andere eerste klassers staande heeft weten te houden. Die proef is gelukt, dank zij den vasten wil aller spelers om een zoo goed mogelijk en dragelijk figuur te slaan. Doch thans moet nog krachtiger aange pakt worden. Eenige plaatsen in het elftal zijn open- gekomen en hiervoor moeten jonge spe lers in de plaats komen. Doch voor alles dient men tot een ge regeld oefensysteem te geraken en wel op een oefenwicket, dat op een behoorlijk be speelbaar peil gebracht dient te worden, daar een goed oefenwicket vertrouwen geeft en juist op een dergelijk wicket de jonge spelers gecoacht moeten worden. Wil A.C.C. zich op den duur in de eerste klasse handhaven dan diene men toch vooral te letten op de jongere garde, want daarin C. J. de Boer Lodewijk Tripstraat en Jacob Catskade Amsterdam - Telef. 42970 Handel in alle soorten Vuren- en Greenen-Houtwaren A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 7