Ijzerwaren en Gereedschappen NV H. REPKO J. L. H. SMITS Co. 5 dat doel trof. Evenals een week geleden op ons terrein voor de competitie stonden we dus ook nu voor met half-time met 1—0. Het spel droeg ook liet eerste kwartier na de rust een zeer kalm karakter, vooral toen A.F.C. op gelukkige wijze er 2—0 van maakte en Dijkhuis vervolgens een straf schop benutte. Dit bleek R. C. H. te bar en de Haarlemmers begonnen dan ook veel flinker aan te pakken. Wij soesden nog even, maar toen Haaxman na een druk ke en luide conferentie met de overdekte tribune plotseling moest visschen, werden we wakker. Hoewel het een uurwedstrijd was, gaven de blauw-zwarten niet gewon nen. Na een falen van onzen aanval nam de R.C.H. verdediging den bal over en bliksemsnel ging het spel naar den anderen kant, waar Haax' een oogenblik later voor den 2en keer het nakijken had. Fel doch fair werd nu in de nog resteerende tien minuten gestreden, zonder echter dat nog gedoelpunt werd en een 32 zege, moeilijk bevochten, was ons deel. Het viertal dames van ons gezelschap plus de fotograaf bleken bij ons 2e doel punt gedut te hebben, want tot ons aller verrassing kwam Jan Snelleman het kleed lokaal binnengeloopen met de vraag, waar om niet verlengd werd. Paf stond hij, toen hij de werkelijkheid hoorde. Of het ook pleit voor zijn kunnen om de dames bezig te houden!!! En deze laatsten zelf? Ik moet zeggen, wij voetbalsnaken schijnen eruit te raken bij het vrouwelijk geslacht. Moest ik niet een dag tevoren constateeren bij den hockywedstrijd op ons veld van Amsterdam tegen „High, high'' Hightown, dat zij veel levendiger belangstelling aan den dag legden en zelfs de spelers in het algemeen sympathieker vonden. Ik zie er nog van komen, dat er volgend jaar op Warmoesstraat 42, Amsterdam OP ELK GEBIED deze tribune geen dames meer verschijnen, tenzij er hockey gespeeld wordt!!! De 3 wedstrijden tegen R.C.H. II brach ten een forsche 60 nederlaag in Haar lem, een gelijk spel bij ons en jeen 3—2 overwinning in IJmuiden. Dat geeft aan leiding tot revanche voor het volgend jaar in de competitie tegen deze prettige en zeer gaarne geziene tegenstanders. De terugreis en het verdere verloop wa ren a la A.F.C. Ingezet met augurken en ijsco's in IJmuiden, vervolgd met een zeer behoorlijk „glaasje melk" in Amsterdam, een goed stukske eten en een allergezel ligst dansje tot slot in „Kras", wel dit zijn allen siotfactoren, die geslaagd mogen heeten. Was het dan ook wonder dat, toen we om een uur of half negen en later ook weer in den .avond over straat gingen met onze koffers in goede stemming, we al rasch versleten werden voor Feijenoorders, die Ajax een stevig pak op de broek had den bezorgd. Het deerde ons niet in het minst, integendeel, w7e vonden het prach tig, vooral toen Eetje meende zich voor Pijl (op z'n Amsterdamsch uitgesproken) te moeten uitgeven. Was het maar waar, hoor ik onze E. C. al zuchten. Met dat al een geslaagde dag, zooals we er het vo rige seizoen meerdere hadden, doch waar mede het dit jaar zeer schaars is. Speler. VAN BAT EN BAL Brrnee hoor! dat is nog geen cric- ketweer. De sneeuw dwarrelt in groote, natte vlokken, afgewisseld met gierende hagelbuien en de zon heeft moeite ons nu en dan even te komen vertellen, dat het lente is en dus het cricketseizoen met snelle schreden nadert. Kijkt naar Uw Hoed, leder ander doet het. R EG U LI ER SB REESTRAAT 24 j in I Borsalino- en Wardhoeden I A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 5