10 - tijd langs de Hoilandsche lijntjes pleegt te vinden. Geen paraplu's, geen dikke winterjassen met hoogë kragen, niets van dien aard. Een ware zee van stroohoeden, meest scheef op het hoofd en dan gekeerd naar den kant, waar de zon haar felle stralen deed neder- komen. Ook bleek als afweermiddel de zak doek een zeer geliefkoosd object te zijn. Half onder den hoed verstopt en de rest neerhangend langs het gezicht, zag men er honderden eri nog eens honderden en op een evenredige cliëntèle had zelfs de groot ste stoomwasscherij trots kunnen zijn. Te midden van dat alles bleek echter het vrouwelijk element op de tribune in het geheel niet vertegenwoordigd te zijn. „The weaker sex" heeft hier namelijk het vóorrecht binnen de reeds genoemde afras tering te worden toegelaten, waar nette stoeltjes, een paar Meter van het lijntje staan opgesteld. Vooral bij deze gelegenheid bleek dit zeer juist en tevens een groot voordeel te zijn, want de „upper ten" vindt men hier nu niet juist op de voetbalvelden en 'n uurtje te wachten te midden van zoo'n menigte en in zoo'n temperatuur is niet bepaald voor iedereen een pretje. Ondanks dit bijzóndere voorrecht bleek de vrouwe lijke opkomst niet overweldigend en ik ge loof dan ook niet, dat de voetbalsport hier te lande zoo buitengewoon veel aanhang sters telt. Dit wil evenwel nog niet zeggen, dat daarom de zoo zeer begeerde stoeltjes onbezet bleven, want niet alleen de club officials, maar ook allerlei andere menschen hadden zich allengs binnen het hekwerk wëten te werken, ondanks het feit, dat een corpulente politic-agent als een Cerberus de toegang tot het veld bewaarde. Eindelijk dan mocht hij zijn poorten ook voor de elftallen openen, die een luide ovatie in ontvangst te nemen hadden. Ook hier bleek het fotografeeren zeer „en vo gue" te zijn en nadat men het publiek hier eenige oogenblikken mede verveeld had, verzamelden zich de spelers van de thuis club, plaatsten zich voor de kleine over dekte zittribune en hieven een driewerf „Hoera!" aan, hetgeen door een uitbundig applaus werd beantwoord. Vervolgens werd „en bloc" naar den anderen kant van het speelveld gerend, waar nogmaals hetzelfde gebeurde. De bezoekers bleven niet achter en herhaalden de zelfde begroetingen, die hier bij Jan Publiek zeer in den smaak vallen. Intusschen was ook de referee met de nieuwe bal verschenen. Voor mij was deze wel een ietwat bijzondere verschijning, want deze scheidsrechter was gekleed in een lange witte pantalon, tennishemd, witte schoenen en een groote pet op het hoofd. Enfin, er werd geloot en spoedig nam het spel een aanvang. Een openbaring was het echter niet, sterke verdedigingen, maar peu terige voorhoeden, wien open spel geheel vreemd bleek te zijn. De ieiding was zeer streng en uit menig duwtje of zetje, dat in Hollano ongestraft gebleven zou zijn, werd hier een free-kick geboren. De kani- pioenscandidaten bleken het nog al op de zenuwen te hebben; veel veine hadden zij ook al niet en zoo ging dan de rust met blanken stand in. De tweede helft van deze partij zweet- voetbal werd met een bewondering'swaar- dig enthousiasme aangevangen en tegelij kertijd waren de supporters der thuis-club een ware aanmoedigings-carnpagne begon nen. Helaas, voorloopig mocht dit niet ba ten en ofschoon San Lorenzo sterker was, kwam bij een snelle doorbraak het succes het eerst aan den anderen kant. Toen werd het een oogenblik stil onder de Zuid-Amerikaantjes en menig San Lo renzo-supporter zag de kampioenskans van zijn club reeas in rook vervliegen. De be zoekers echter bleken na dit doelpunt al hun kruit verschoten te hebben, San Lo renzo ging meer en meer domineeren en 15 minuten voor het einde wist bij één der talrijke aanvallen de „home centre-forward" den gelijkmaker in het net te knallen. Een pngekende ggeestdrift brak los en al wat maar kon, holde het veld op, om den scorer A.F.C-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 10