9 DE ADSPIRANTEN De in Schakel No. 7 besproken uitwed strijd tegen D.W.S.a is inderdaad een over winning geworden en wel 31. Er was voor een adsp. wedstrijd van D.W.S. zijde veel publiek en ook van onzen kant had den eenige Heeren van hun belangstelling blijk gegeven. De wedstrijd was echter wel de onaangenaamste door onze jongens ge speeld, door het effectvolle terrein, doch vooral door het ruwe spel van de tegen partij, waardoor dan ook eenige onzer spe lers met een souvenir huiswaarts zijn ge gaan. In de 2e helft was Ellens nog uitge vallen en door Filarski vervangen, welke goed gespeeld heeft, doch ons eerstge noemde niet kon doen vergeten. De daarop volgende week trokken wij, onder aanvoe ring van onzen geachten secretaris en zijn rechterhand, alsmede Overing, die ruim 10 uur aan de W.P. was (een mensch is voor verbetering vatbaar) van Rijn en Lange- voort Jr., naar Zeeburgia, met de weten schap, dat we zouden winnen, doch yhet elftal was er totaal uit. Vooral toen de scheidsrechter bij den stand 10 voor Z. een zuiver doelpunt van ons niet toekende, was de animo weg. (De Heer Buitink wees n.b. eerst naar 't midden, doch veranderde op appeleeren van Z. voor „offside" van ppinie). Ofschoon Z. het laatste kwartier niets meer in te brengen had, werd de einduitslag een 1—0 verlies voor ons, waar door ons tevens het kampioenschap ont gaan is; jammer. De stemming bleef ech ter best bij de jongens en vooral de voor hoedespelers hebben, bij het wachten op de tram, bewezen beter steentjes in de rand van mijn hoed te kunnen schieten, dan de bal in het doel; enfin ik mag dat wel, het is een bewijs, dat ze een verloren wedstrijd als sportmen weten te dragen. De laatste wedstrijd uit tegen Z.S.G.O. op (SS een gewoonweg vreeselijk terrein (hoe is 't mogelijk dat de A.V.B. dergelijke ter reinen bespeelbaar acht) werd gewonnen met 32, 1 mooi doelpunt van Ellens en 2, eveneens zeer mooi, van Weverink, allen hebben tot het laatste oogenblik hard ge werkt; eigenaardig is dat in alle gewonnen wedstrijden Roelof juist in den laatsten wed strijd het net niet wist te vinden. Een pe nalty werd door Karei, door goed opstel len van hem, gestopt. De adspiranten eindigen met 18 punten uit 12 wedstrijden, n.l. 9 gewonnen, 0 ge lijk en 3 verloren, voor 47, tegen 19 doel punten. Het net trilde door Roelof 19, Dijkhuis 13, Weverink 8, Ellens 4, J. J. Furstner 2, de Bruijn 1 keer, verder is Roelof de eenige in de voorhoede, welke alle wedstrijden meegespeeld heeft, terwijl Dijkhuis wegens ongesteldheid er 1 min der speelde. Ellens, die het maken van doelpunten ook goed verstaat, speelde slechts eenige wedstrijden mee. Onze emi nente aanvoerder Herman, die eveneens alle wedstrijden meespeelde, zelfs, om den laat sten wedstrijd fit te kunnen zijn, Zaterdag avond een groote fuif afgezegd heeft, leidde door zijn kalm en bezadigd optreden, zijn elftal steeds in de goede richting. Op welke plaats de adsp. eindigen, is nog niet uitgemaakt, momenteel staan ze boven aan, doch Z.S.G.O. kan eveneens op 18 punten komen, en D.W.S. zelfs op 20, doch dan moeten dezen ook van Z.S.G.O. winnen, waarna wij dan definitief de 2e plaats be zetten; dus afwachten. Verder mijn dank aan de jongens voor hun trouw opkomen (het meerendeel zelfs op tijd), terwijl nie mand mij eenige reden heeft gegeven om een klacht in te dienen, zelfs allen hun uiterste best gedaan hebben mij mijn baantje als leider tot een aangename taak te maken. Wij hebben dan ook volgens mij' steeds aangenaam samengewerkt, en zullen tot slot van dit seizoen op 29 April tus. het Co rinthian tournooi op het Hercules terrein in Utrecht, prettig, als A.F.C.-ers vieren. Misschien hoor ik tegen dien tijd wel, welke Heeren ons dien dag met hun tegenwoor digheid willen vereeren, mogen wij in ieder geval evenals vorig jaar weer rekenen op onze geachte eere-voorzitter en praeses? ik hoop het, op Ben wordt al gerekend. l: Onderschrift. De prettige stemming bij de adspiranten is niet alleen aan de spelers, doch ook aan den Heer Langevoort A F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! cirtven

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 9