Stille Kracht, 5 maakte per saldo de winnende goal, waarna tot opluchting van iedereen, de scheidsrech ter wien de taak dezen middag te zwaar was einde floot. Moge bij een volgende ontmoeting beide partijen bedenken, dat voetbal een spel is, dat men voor zijn ontspanning pleegt te spelen. Speler. D'R OP OF D'R ONDFR IN ALKMAAR A. F. C. 111 ging 18 Maart naar Alkmaar jnet het vooruitzicht, dat een nederlaag of gelijk spel tegen Alcmaria II als resultaat had. dat degradatiewedstrijden gespeeld moesten worden, doch dat, indien er ge wonnen werd, er nog een kansje was den dans te ontspringen. Een" uitgezocht keurelftal, vergezeld van enkele getrouwen, waaronder een zeer be kend, nog niet uitgeslapen, Bal-Masqué- ganger, ondernam den tocht naar de Kaas stad. Met een heilig voornemen om te winnen, werd op een goed veld, onder toezicht van een vrii talrijk publiek, begonnen. Ernst was uit zijn humeur omdat wij niet direct 20 Vraagt Kreymborg's Abonnementstarieven Onverhoogde Prijzen. Schitterende Coupe voor kregen, wegens het aflassen van dezen wedstrijd enkele weken geleden. Onze voor hoede bracht Ernst echter binnen, 3 minuten wederom in „goede luim'' terug. Schade van Westrum scoorde na 1 minuut onhoud baar, terwijl een Alcmaria-back zoo vrien delijk was in de volgende minuut No. 2 in het net te doen verdwijnen. Zoodoende had den wij reeds spoedig een mooien voor sprong, welke Alcmaria echter niet scheen te bevallen, want de Heeren kwamen over weldigend opzetten. Onze verdediging vocht als leeuwen; Ernst speelde met body, bee- nen en mond overdonderend, terwijl Jan Veen, onder toezicht van het „Parlement" op de tribune, geen krimp gaf. De druk op ons doel werd echter te groot, en, Alc maria scoorde tegen, teiwijl kort daarop p schrik, de gelijkmaker kwam. Onze jon gens kwamen echter op het juiste moment tot de ontdekking, dat het zoo niet door kon gaan, en met een vurig enthousiasme werd het Alkmaardoel aangevallen. Maas miste zeer ongelukkig een kopbal, kreeg een vreeselijke slinger, en moest vijf minu ten zijn maagje wrijven. Een schitterende voorzet werd door het binnentrio gemist, maar onze uiterst snelle rechthui ten 2e secretaris doelpuntte onhoudbaar. Met een 32 voorsprong werd gerust. Na een ge moedelijk kanker-praatje werd wederom be gonnen. Alcmaria was steik in de meerder heid, doch onze verdediging, waarin Ruys en Dijkhuis uitblonken, was niet te pas- seeren. De voorhoede knoeide er tamelijk aardig op los, en onze junior Langevoort smaakte het gonoegen No. 4 te maken. Toen kwamen wij even opzetten, doch de voor hoede profiteerde niet van de vele geboden kansen. Een kwartier voor het einde wist Wim Dijkhuis met een onmogelijk hard schot, waarover de keeper, vol pech, net overheen viel, er 52 van te maken, waar mede het einde kwam. Met ditzelfde elftal kan van Watergraafs meer II in den beslissingswedstrijd gewon nen worden, alleen moet de voorhoede iets meer „spirit" toonen. (Hetgeen inmiddels gelukkig gebeurd is. Red.) Na afloop van dezen genoegelijken wed strijd werd in een Ford-getractord-trammetje naar de „Toelast'' gereden, waar droge kelen weer nat, en strijve spieren door de Char leston weer los gemaseerd werden. De stemming was wederom „echt A. F. C." en Alcmaria vond ons ook buiten het veld een prettige tegenstander. Kan het ook anders? In een buitengewoon vol, hel verlicht Van een smaakvol gekleed heer gaat een zekere stille kracht uit, die ongetwijfeld tot zijn welslagen in het leven van groot belang is. Zorg ook voor die stille kracht in üw leven. Laat Kreymborg's Kleeding, van prima coupe, een voudig en smaakvol, ook üw stille kracht zijn Kreymborg kleedt U goed en goedkoop 1

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 5