Café „Moderne" j I Leidschepiein 19-21, Amsterdam Houthandel J. Vink te. Zoowaar 20 in ons voordeel. De taaie Zaandammers gaven het nog niet op en zagen 2min. voor het einde hun po gen met een doelpunt beloond. Onder- tusschen hadden we ons veroorleefd een weinig o ptijd te gaan spelen, om toch vooral maar spoedig de overwinning te mogen boeken. Het was dan ook met een waar kam- pioens-vreugdegehuil, toen het einde was aangebroken en we in het kleedlokaal te rug kwamen. De overwinning was, zij het geflatteerd, ons en onze keeper verdient een extra-pluim. „De A.F.C.-luitjes" werd weer luidkeels gezongen en ieder had wat te vertellen over dezen emotievollen wed strijd, die inderdaad uit het vuur gesleept is. Bij den ons welbekenden Heer Koopman hadden we dan ook het strijkje absoluut noodig en de overige bezoekers konden best merken, dat A.F.C. II gewonnen had. Het lied van „toen kwam de eerste goal" werd meerdere malen aangeheven met bo ven alles uit natuurlijk Willy, die maar niet kon vergeten hoe hij gescoord had. Aan boord werd de pret weer voortgezet en voerde Piet Wessel (de eenige supporter van de Heeren-leden, die ons vergezelde) het hoogste woord. Als ik dan nog eens naga, dat al voor den wedstrijd piano gespeeld was bij Koop man én zelfs al gedanst (de aanwezigheid van 4 dames-supporters werd zeer op prijs gesteld) dan zal ieder het met mij eens zijn, dat deze dag absoluut geen enkele wanklank is gehoord en, wij ons in dit opzicht na den wedstrijd tegen Hilversum II weer ten volle hebben gerehabiliteerd. Het leek ten minste in Zaandam wel alsof er een kampioenschap was verdiend. A. F. C. II was gelukkig weer zichzelf en £en waar onderdeel van onze club. Speler. HET DERDE IN NOOD! Het verloop van de reserve tweede klasse competitie is voor ons derde elftal niet gunstig geweest. Zelf verloor de ploeg, ter wijl de grootste concurrent voor de laatste plaats, n.l. Ajax III, zich door een paar krachtige overwinningen diverse punten zag toegewezen. Het behoeft geen betoog, dat een tijdig herstel van ons derde niet alleen een com- petitiebelang, doch een vereenigingsbelang geworden is. Teveel moeite heeft het van 1925 tot 1927 gekost, om onze elftallen hun oude plaatsen weer te doen innemen, dan dat nu reeds iets van het herwonnen terrein zou moeten worden prijsgegeven. Dit seizoen is nu toch waarlijk al teleur stellend genoeg geweest, dan dat we ons nu nog de luxe zouden permitteeren van een op de laagste plaats staand elftal. Dat de ploeg tot betere dingen in staat is, heb ben diverse overwinningen bewezen. Wel aan dan, een laatste krachtsinspanning om het derde in veiligheid ie brengen. De stormbal hangt; weest op Uw hoede! HET VIERDE. Opnieuw heeft het vierde bewezen, dat het een van de sterkste zoo niet het sterk ste elftal in haar afdeeling is. Op 15 Jan. werd met eenige invallers op het vriendelijke A.P.O.S.-terrein gespeeld en moesten de pootige dienaren van den Heiligen Hermandand met 41 het onder spit delven. Het groote voordeel van A.F.C. bestond uit de lichtere voorhoede, die zich sneller over het zware terrein kon voortbewegen dan die der tegenpartij. De volgende week werd tegen het zoo gevrees de Oranje-Zwart gespeeld, maar de onzen hoefden zich niet bovenmatig in te spannen om hen met een 5—1 nederlaag huiswaarts te sturen. Lodewijk Tripstraat en Jacob Catskade Amsterdam - Telef. 42970 C. J. de Boer Handel in alle soorten Vuren- en Greenen-Houtwaren A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 8