Firma 1. NAHUIS - GROENLO i KOFFIE THEE J. Casparis van der Laag j 7 tegen Ajax II in den returnmatch eindelijk van een succes kan worden gesproken. In totaal tegen de reserves van beide genoem de clubs een score van 013 in een overi gens behoorlijk seizoen, is wel wat schan delijk. Een „zwarte'' wedstrijd tegen Hilver sum II volgde. Zwart, en wel daarom, om dat in dezen wedstrijd het gebruikelijk ver schijnsel in ons le, om te „kankeren" en te mopperen, hier niet uitbleef en zelfs zoodanige afmetingen ging aannemen, dat de aanvoerder moest dreigen één van zijn clubgenooten het verdere medespelen te ontzeggen. Het bleef gelukkig bij een drei gement. Gezien de goede reputatie, die A.F.C. II geniet betreffende den geest in het elftal, was het dien dag dus een bui tengewoon onaangenaam verschijnsel. We waren vertrokken met z'n tienen, doch dank zij de bereidwilligheid van Lun- gen, die toevallig de reis naar Hilversum meemaakte, werd Tyen door hem uitWeesp bij het 5de vandaan gehaald en conpleteerde deze ons elftal. En laat ik zeggen met eere; 2 wedstrijden spelen achter elkaar en zoo maar een sprong maken van het 5e naar het 2e, is een behoorlijke ^prestatie. Laat ik volstaan met te zeggen, dat onze linksbuiten voor de rust scoorde na een goed genomen vrije schop door Grimberg, terwijl Hilversum, dat veel slechter speelde dan wij, na de rust „masselig" gelijk maak te, waarna kort voor het einde de aan voerder zijn aanvoerdersplicht deed door zijn elftal aan de overwinning te helpen. Hilversum speelde forsch en zelfs in de 2e helft unfair. Tot slot de zege uit tegen Z.F.C. II in Zaandam. We hadden 2 invallers voor Breedhoff en Romunde, en Rood en Grim berg niet meer opgenomen. Z.F.C. neemt op de ranglijst, gezien haar spelcapaciteiten, die beter zijn dan de onze, een veel te lage positie in, en evenals bij ons begonnen ze onmiddellijk de zaken flink aan te pakken. Het begin was dan ook aan beide zijden bijzonder fraai en je had reeds het gevoel, dat het een spannende wedstrijd zou worden. Het spel ging snel van doel tot doel, waarbij A.F.C. de ge lukkige was het eerst te scoren met een handig schot van Willy Brusse. Daarna kwam Z.F.C. overdonderend opzetten, luide aangemoedigd door het talrijke publiek. Ons doel moest een ware belegering doorstaan, doch Carel was onverbiddelijk. De onge looflijkste ballen hield hij er uit, daarbij een keer door de lat en een keer door de paal bijgestaan. Bij dit laatste schot ketste de bal terug, doch de Z. F. C. mid-voor schoot vervolgens keihard naast. Hoe zij ook probeerden, het mocht niet zijn. Carel ranselde alles weg, liet zich eenige keeren languit vallen, of ving de schoten veilig op. Eerst tegen de rust kwamen we uit de beklemming los en kregen ook een paar juweeltjes van kansen, doch zonder resultaat. Er was tot de rust door beide partijen full-up gespeeld en het was te voorzien, dat dit tempo niet kon worden volgehouden. Na half-time ging het dan ook niet zoo energiek, doch desniettegen staande bleef de wedstrijd zeer aantrek kelijk, speciaal voor de Zaandammers, die voortdurend in de meerderheid, waren. Onze verdediging stond echter pal en sloeg alle aanvallen zeer betrouwbaar af, waarbij onze keeper nog weer eens een onmogelijke bal er uit hield. Zoo ging langzaam de tijd om. Bij een plotselinge aanval gebeurde het niet verwachte. Een aanval van links werd be sloten door een voorzet, die de Z.F.C. back, in het nauw gebracht door Piet v. d. Vel den, die een tijdje geruild had met Maas wegens een verwonding, in eigen doel werk- STOOMHOUTZAGERIJ HOUTHANDEL - LOONZAGERIi levert alle soorten INLANDSCH BESTEK HOUT als: beslagen Eiken Palen, bezaagd Eiken, Beuken en Iepen, Dwarsliggers en Wisselhouten voor Spoor- en Tramwegen. Alvorens gij afsluit, vraagt prijs. Bestelt deze artikelen eens bij de Firma j OVERTOOM 71 - TELEFOON 21936 U wordt geregelde verbruiker A.F.C.-ers, begunstigt on^e adverteerders! TELEFOON 10

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 7