I Ijzerwaren en Gereedschappen NV H. REPKO I J. L. H. SMITS Co. 'n i VELOX—A. F. C. 4—1. Hadden wij vóór dezen wedstrijd nog een theoretische kans om de eereplaats te bereiken, door onze nederlaag werd de hoop, welke sommige verstokte optimisten nog gehad mochten hebben, definitief de bodem ingeslagen. Velen zullen bij het vernemen van dezen uitslag de idee gehad hebben, dat A.F.C. een gewillig slachtoffer van de aanstaande kampioenen geweest is. Echter ten onrech te, want deze strijd is een van de spannend ste geweest, welken wij sinds lang aan schouwd hebben. In de vroege ochtenduren zag het er anders somber voor ons uit. Nadat reeds eenige wijzigingen in het veld waren aangebracht, bleek ons, dat ook Welters niet van de partij zou wezen, ter wijl er verder bericht binnenkwam, dat onze trouwe captain Piet Bos ongesteld te bed lag en tot zijn groote spijt dus niet kon mede helpen, onze laatste kans te verde digen. Jo Huijer werd getelefoneerd en Willy Brusse bij het 2de elftal ontdekt, en blij, dat wij tenminste met z'n elven waren, werd de tocht naar Utrecht aanvaard. Een heerlijk zonnetje, een stampvol veld, twee elftallen met heilig willen bezield, het een cm zijn overwinningsreeks voort te zetten en het andere om zijn huid zoo duur mogelijk te voorkomen, zietdaar alle gegevens cm een spannenden strijd te ver wachten. En men is niet bedrogen (uit gekomen. Al spoedig bleek, dat de strijd hoofd zakelijk zou gaan tusschen de Velox-aanval en de A.F.C.-verdediging. De geel-zwarte aanvallers opgestuwd door een goede, vu rig speelende half linie wierpen .zich met groot élan in den strijd, doch v. d. Velde en Spits en ten slotte Haaxman stonden als even zoovele rotsen in de branding. Warmoesstraat 42, Amsterdam OP ELK GEBIED Met uitzondering van het laatste kwar tier, geeft dit een getrouw beeld van den geheelen wedstrijd, waaruit men niet mag concludeeren, dat dit ook de winstkansen weer geeft. Want ten slotte gaat het om de doelpunten en bij de aanvallen, welke onze voorhoede geregeld ondernam, ont stonden betere kansen om tot dit doel te geraken, dan de Velox-aanval zich in de geheele periode van de belegering van ons doel wist te scheppen. Velox mag dan ook werkelijk van geluk spreken, dat Lungen min of meer onfortuinlijk was met eenige schoten, welke langs het «ogenschijnlijk eenigszins onzeker verdedigde Velox-doel snorden. Het publiek was er merkbaar stil van! I In de pauze spraken wij elkaar .moed in en hoopvol gingen de mannetjes weer het veld in. Blijkbaar had men bij Velox besloten eens uit een ander vaatje te tap pen, waarvan verschillende min of meer onsmakelijke en, voor zoover pnze vriend Willy er de dupe van werd, ieenigszins tragi-komische incidenten het gevolg waren. Scheidsrechter van Dijk scheen in dit op zicht nog al wat gewend te wezen en liet het bij eenige vaderlijke vermaningen, waar een streng optreden alleszins op zijn plaats geweest zou zijn. Waarschijnlijk waren er nog circa 20 mi nuten te spelen, toen Vrouwe Fortuna Ve lox begon te begunstigen. Als Haaxman naar een lagen schuiver uitvalt, zien wij den bal op onverklaarbare wijze plotseling vlak voor hem opspringen en met een sier lijk boogje over hem heenvliegen. Het pu bliek stak zijn vreugde niet onder stoelen of banken en een helsch gejuich ging op. Het Clublied werd aangeheven, doch ver stomde plotseling, als Wijbenga keurig naar Willy plaatst en een maai van een lang en mager been den bal ineens langs den Velox- keeper doet verdwijnen. (1 1). Toen kregen Kijkt naar Uw Hoed, leder ander doet het. j R EGU LI ERSBREESTRAAT 24 j Borsalino- en Wardhoeden I A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 5