w OPGELET i G. J. EILERS Co. I 4 den eindigt het op de vierde plaats. Na 8 wedstrijden hadden wij er al 15. 't Kan verkêeren, zei de U waarschijnlijk ook wel bekende Brêerod. Elders in dit nummer schrijft een der meest vooraanstaande A.F.C.ers over de wijze, waarop een herhaling der débacle, als die van ons eerste, voorkomen kan wor den. Moge ieder de in dat artikel vervatte raadgevingen ter harte nemen; niet ten eigen bate, doch voor de meerdere glorie en den meerderen bloei van ons goede, oude A. F. C. De op 29 Jan. gespeelde wedstrijd Velox- A.F.C. eindigde in een 41 overwinning der Utrechtenaren. De cijfers geven een to taal onjuist beeld van den kamp; onze ploeg, met als middenlinie Breethoff, Tienstra, Huijer en als voorhoede Romunde, Brusse, Lungen, Neseker, Wijbenga, speelde ten aanschouwe van 4 a 5000 menschen een der meest heldhaftige wedstrijden, ooit door A. F. C. gespeeld. Gezien de belang rijkheid van dezen wedstrijd, geeft „kijker'' uitvoerig verslag van genoemden gedenk- waardigen kamp. Twee weken later speelde ons eerste zijn laatsten wedstrijd en wel thuis tegen Zandvoort. Hier moge een enkele opmer king ingevoegd worden over de wijze, waarop de competitieleider met de belangen der 2e klassers rekening houdt. 5 Februari werd vastgesteld: Ajax—V.O.C., Spartaan Stormvogels (Stadion) en A.F.C.-Zandvoort. Op 12 Februari.... niets!! Er was natuurlijk bijna geen sterveling. Aan de loketten was het „om dood te gaan.'' De penningmeester liep gelijk de directeur van een half failliete bioscoop als een ge tergde leeuw voor de loketten heen en weer. Berekende, dat er tweemaal reclame gemaakt was voor A.F.C.Zandvoort (18 December sneeuwde het) „ping*', zei een eenzaam kwartje in het geldbakje (Westeinde 23) I Kalverstraat 43, Amsterdam I A.F.C.-Shirts Jerseys Echte Hotspurschoenen en Shillcockschoenen Belangrijke bondsreductie dat Bos betaald moest worden „een jon gensplaats van eén dubbeltje'' 23 schoone handdoeken, de belasting „1 van 30 cent'' de centenheer zat een minuut later op de tribune heel zachtjes in zich zelf te vloeken. De wedstrijd beantwoordde precies aan de verwachtingen; er was heelemaal nie mand, wien het iets kon schelen, hoe de geschiedenis afliep. Piet Wolters maakte daarvan handig gebruik, om tijdens den wedstrijd rustig in te slapen; hij werd pas wakker, toen iemand in de buurt hem er zachtkens op wees, dat het scoringsbord 31 in ons nadeel was. Vermelding verdient voorts een doelpunt van Charles, zooals er één op de duizend gemaakt wordt, een bijna even mooi punt van Zandvoort (het tweede) en dat de wed strijd onbeslist (33) eindigde. Als een nachtkaars is 1927'28 na het vurige, vlammende begin, uitgegaan. Neen, dit is ongemotiveerd hatelijk tegenover de nachtkaars. Over onze N.V.B.-reserves vindt ge elders nadere bijzonderheden. Het tweede houdt zich geweldig kranig; de vierde plaats in de reserve eerste klasse voor het eerste jaar is een A 1 prestatie. Het derde is nog steeds in nood, doch dank zij het totale falen der Watergraafs- meer-reserves is er nog een kansje, om aan de fatale plaats te ontkomen. Gliick auf, lui! De A.V.B. elftallen houden ons wel in anning. Nu eens wordt met geweldige cijfers gewonnen, dan weer is het heelemaal mis. Per saldo nemen echter alle elftallen een behoorlijke, sommige zelfs een zeer behoorlijke plaats in. De toekomst aan de jeugd! Bestelt uw KOPER, METAAL ALUMINIUM en GIETWERKEN „DE NIJVERHEID" TelGpetêHires - BEVERWIJK - Tel. 2228 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! BIJ

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 4