11 Gelukkig zijn er nog vele lichtpunten. Ons tweede elftal, voor het eerste jaar weder terug in de reserve eerste klasse, zal daarin op een zeer eervolle plaats het eindigen, een dezer Zondagen. Wie voorts, zooals ik, het genoegen had onze Juniores in actie te zien, 3011 ook niet voldoening het spel dezer knapen ge volgd hebben. Zonder al te veel optimisme gesproken, zullen wij binnen 2 a 3 jaren, eenige dezer jongelieden wel in ons eerste elftal met succes zien debuteeren. Ten slotte blijft voor ons het plechtanker voor het behoud der vereeniging de goede geest. Elke A.F.C.-er welke „in" is, weet dat onze vereeniging nog juist iets meer is dan een gewone voetbalclub. Bij voorspoed of tegenslag van één onzer weet hij dat hij op de sympathie van zijne medeleden kan rekenen. Dat wil de traditie. Ook wanneer A.F.C.ers door vertrek naar buiten, ons helaas moeten verlaten, komt deze geest zoo ondubbelzinnig tot uiting, wij zagen zulks bij het vertrek van Kali Noordendorp, Lally Duson, Tonny Knopper enz. Onnoodig te zeggen, dat bij hunne terugkomst weder vreugde zal zijn in het A.F.C.-gezin. Indien alle eerste elftalspélers toch einde lijk eens goed beseften, dat wij nog andere idealen nastreven dan alleen het succes op het groene veld, misschien dat zij zich dan iederen wedstrijd met meer élan zouden geven en iets minder om hun eigen „ikje" zouden denken. Te vaak echter beseffen ze zulks niet, maar kom, niet somber, wij hebben vertrouwen in de club en haar toe komst. „De A.F.C. blijft." EEN KORT PRAATJE OVER DEN CLUBAVOND. Wat moeten we doen om onze club avonden drukker bezocht te krijgen? Reeds sinds langen tijd komt deze vraag eenige keeren per jaar op de agenda der bestuursvergadering voor en op zoo'n ver gadering werd deze vraag dan telkens zeer ernstig besprokken. En even dikwijls kwam dan een andere vraag naar voren: „Waarom amuseerden de jongelui zich eenige jaren geleden wel en nu schijnbaar niet meer op onze clubavon den? Vroegger werd toch ook op deze avonden gebiljard en kaart gespeeld, er werd geboomd, gedomineerd, muziek ge maakt, gelachen en gezongen??" Door het bestuur werden alle mogelijke pogingen aangewend hierin verbetirng te brengen. Eerstens werd er naar gestreefd deze avonden in een gezellig locaal door te brengen. Van Café d'IJsbreeker verhuisden we naar Former, vandaar met onze jgast- vrouwe de biljardver. „1919" naar het Pol manshuis. Laatstgenoemde localen waren schitterend ingericht, doch door onbekende oorzaken verliep hier onze clubavond heele- maal. Na een kort overgangstijdperk in de Re- guliersbreestraat te hebben gezeten, kwa men wij, dank zij de bemoeiingen van eeni ge onzer leden te gast bij de biljardver. „K.R.A.S." Deze bewoonde een paar keurige zalen in Hotel „Suisse" en eenigen tijd ging alles goed. Doch ook hier verflauwde allengs de belangstelling en kwam het meermalen voor, dat onze clubavonden door nog geen 30 leden bezocht werd. Intusschen zult U in deze „Schakel" waarschijnlijk het bericht vinden, dat we weer verhuizen gaan, doch ook zult U wel tot de conclusie gekomen zijn, dat de al of niet drukke 'tcieloop toch onmogelijk liggen kan aan de zaal, waarin wij onze bijeenkomsten plegen te houden. We hebben nu één zaal en we hebben twee zalen gehad, we hebben groote en kleine zalen gehad, eenvoudig en chique ge meubileerde, met en zonder clubfeauteuils, We hebben zalen gehad met 4, met 5, met 2 en met 6 biljards. We hebben zalen gehad met kellners in witte jasjes, in rok en zelfs in livrei. We hebben zalen gehad met Amstel en met Heineken bier. Zalen gelijkvloers, op eerste en op tweede étage, met en zonder garde robe. Wat is dan wel de oorzaak van deze verflauwde belangstelling? M.i. is deze geheel gelegen in de ver anderde mentaliteit van onze jongelui en hieraan is niets te veranderen. Wanneer vroeger een speler eens niet in 'n elftal was opgesteld, kwam hij Zater dags naar clubavond om te zien of door afschrijving misschien nog een plaatsje voor hem was vrijgekomen. Tegenwoordig zijn, de goeden niet te na gesproken, de spelers blij als ze „ein delijk" eens 'n Zondag vrij hebben en 't laat hen ijskoud of op zoo'n Zaterdag de elf- A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 11