10 wat wij nu hebben. De wedstrijd is om half twaalf op het D.W.S.-terrein gelegen aan de Spaarndammerdijk (eindpunt lijn 5) en het zal mij benieuwen, welke A.F.C.-ers ik op dat late uur daar eens mag ontmoe ten, een beetje belangstelling moedigt de jongens nc>g eens aan en het is werkelijk geen overdreven luxe. L. TIPS VOOR 1928. Door Schade en Schande wordt men wijs! Wat heeft ons de debacle van ons eerste elftal in de tweede helft der competitie geleerd? 1. Een elftal kan dan alleen kampioen worden, als het eens van zin is in de wil, iederen wedstrijd te winnen; als iedere spe ler zich slechts een onderdeel van het ge heel voelt en persoonlijke grieven tegen zijn medespelers, eigen wenschen en be langetjes, op zijde zet, kortom #ls men niet de eigen eer, doch slechts de eer der Club voor oogen houdt. 2. Serieuse en goed geleide training heeft inderdaad nut. Toen de belangstel ling voor de trainingsavonden Verslapte, werden de resultaten van ons elftal min der. En hoe waren enkele spelers niet vooruit gegaan! Opgemerkt dient, dat het wegblijven van meerdere spelers, funest op de ambitie der overige werkt, zoodat ten slotte niemand er meer iets voor over heeft. 3. Dat ons elftal, met tal van lichte spelers speciaal in de voorhoede, het in den regel tegen de meerendeels pootige tegenstanders moet afleggen, tenzij de scheidsrechter voldoende spelkennis bezit ten om het misbruik maken van dit physieke overwicht te zien en de tact om het te voorkomen. Jammer genoeg, komt dit slechts al te weinig voor. Ten bewijze, dat deze gevolgtrekking juist is, zouden we verschillende wedstrijden kunnen aanhalen, doch we willen niemand onaangenaam zijn. Toch behoeft men daarom aan de toe komst niet te wanhopen, want gelukkig- zullen de „brains" het nog altijd van de brute kracht winnen, mits de spelers fit zijn, i.e. voldoende snelheid en balcontrole hebben, om dit hersenvoetbal ook practisch te demonstreeren. De intelligente lezer, zal geconstateerd hebben, dat feitelijk voor alle drie punten slechts één factor geldt, slechts één alles- beheerschende voorwaarde vervuld behoeft te worden, om verbetering te brengen. We moeten spelers hebben met hart voor de zaak! Dit is geen verwijt aan onze eerste elftallers, maar een vingerwijzing voor ons allen. Laat ieder trachten, speler of niet- speler, om anderen in Clubliefde voor te gaan en bij diegenen, die nu den indruk wekken dit woord „Clubliefde" nog niet voldoende te kunnen begrijpen, het ware enthousiasme op te wekken, dat niet in vriendenkring of achter een biertje, maar op het veld tot uiting moet komen. Geen verwijten, doch naar verbetering trachten, dat is het doel, hetwelk wij voor oogen moeten hebben. „DE A. F. C. BLIJFT." Zoo juist bereikt mij een S.O.S. signaal van onzen volijverigen Schakelredacteur om copy. Einde dezer week uiterlijk, moet de „Schakel" verschijnen en de min of meer vaste medewerkers van dit nuttig clubor gaan, laten hem in den steek. Ziedaar ook al een gevolg van het strui kelen van ons Eerste Elftal. Stel U voor, dat Fortuna ons gunstig ge zind was gebleven en wij thans de eerste plaats zouden bezetten. Wat al lofliederen zouden er gezongen 2jijn, vol van de geijkte termen, „kranig eerste elftal" „stoere wer kers", „energiek Bestuur", „Hulde", enfin vult U zelf maar in. Een „Schakel" van dubbel formaat had kunnen verschijnen, ter wijl nog copy over zou zijn gebleven voor de volgende „Schakel", wegens gebrek aan plaatsruimte. En nu, niets van dat alles. Zoodat ik maar weder eens n^aar de lier grijp voor eenige Worte ohne Lieder. Natuurlijk, ook ik ben een beetje gedesil lusioneerd, het ging ook alles zoo goed, dat zelfs de voorzichtigste onder ons, niet geheel blind voor de fouten, welke ons eerste elftal wel degelijk van het begin af aan aankleefden, dacht, jongen, jongen, zou het nou toch Echter, zonder geluk vaart niemand wel. Het heeft anders moeten zijn, welaan, ten slotte heeft de A.F.C. van de 33 jaren welke zij nu bestaat, het overgroote ..deel in de tweede klasse doorgebracht en hoe wel het te betreuren valt, dat ons deze kans is ontglipt, wij mogen het trotsche woord spreken: „de A.F.C. blijft". In de tweede klasse, hoor ik een sarcast hieraan toevoegen. Zeer wel mogelijk mijnheer, als dat zou moeten. Maar de vereeniging zal zich handhaven. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 10