11 makkelijk is. Maar, wat drommel, is de Schakel er om over A.F.C. te schrijven of niet. Ik heb ma ling aan mijn vriend Lindner, en als ie ft lef hèt om me er een verwijt van te ma ken, zal ie 't eerst recht niet makkelijk heb ben. En daarom, jonge vrienden van het Eerste Elftal, jullie zult het Zondag a.s. in Haarlem ook niet makkelijk hebben. Maar maak,' het je dan ook niet al te makkelijk. Zet de tan den op elkaar. Aan niemand anders, alleen aan jezelf ben je verplicht te toonen, dat het je ernst is de A. F. C. te brengen in het milieu, waar ze thuis hoort. Mag ik jullie een overbekend, maar daarom niet minder waar, Engelsch rijmpje in herinne ring brengen, mezelf daardoor het tot een einde brengen van dit betoog, min of meer makkelijk makend? Hier is het dan, in de hoop, dat de zetter er niet te veel fouten in zal maken, en de corrector er niet te veel in za| laten staan. Work, while you work, and play, while you play, That is the way, to be; happy and gay. All, that you do, do with1 your might, Things done by half, are never done right. Put that in your pipe and1 smoke it. M. v. d. Tr. MOTTO: „AFSPRAAK Na veel zwoegen en tobben „een kien" bijeengepaard te hebben, kregen wij, mede werkers van „De Schakel'' nog dienzelfden avond de volgende uitnoodiging, schijnbaar bedoeld als troostprijs: Waarde Clubgenoot, Hiermede verzoek ik je vriendelijk, copy Voor de eerstvolgende Schakel, uiterlijk 19 November in te zenden''. {w.g.) Wijnand. En weiger je Redacteur maar eens wat. In „no time'' stonden de „pseudo" me dewerkers bijeen en besloten werd over alles te schrijven, alleen niet over voetbal. Toen kwam de werkverdeeling. Neem jij de „kienavond" zei de een, dan pen ik wel over den regenval op den dag van AjaxHilversum, hoorde ik den ander zeggen. Uiterst leuk, maar waar blijf ik dan riep onze Angustora Jr. Schrijf jij maar wat „aphorismen'' peer riep een vierde. En no. 5 dicteerde er een: „Ik begin het spel nu wetenschappelijk te begrijpen. Hoe edel is het spel ook. Maar 's is meer dan een spel, 't is eep leerschool''. Slaat bepaald op het „kienen" riep no. 6 uit. Angustora Jr. las en herlas, verdween ten dans; maakte „en passant" een etens- afspraak met de dame die wel een wildhan- del kon beginnen en vóór middernacht zag ik hem niet weer. Maar na den dans, toen ik met den „kien- buit" huiswaarts wilde keeren, bonkte ik tegen Angustora Jr. op. Zeg, sprak hij: „ik zie geen kans om over dat mooie zinnetje van jou een artikel te schrijven. Geef me er nog een paar. Iets over voet bal." En weer schreef hij op: „Voetbal voldoet als wel rontwikkeld kamp spel het best aan de behoefte eener krach tige jeugd, want het noodzaakt haar al tijd weder blijken van opgewektheid, be zonnenheid, tegenwoordigheid van geest en moed te geven". Denk er om, dat is van Prof. Koch. „Weis viel" zei hij, maar hij is „reuze" vooral het altijd weder blijk van opgewekt heid geven" is eenig. Slaat bepaald op A.F.C. Tien minuten later had hij mij hijgend en snel op straat achterhaald. „Nog geen halve kolom wordt het en wat zal „W." zeg- A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! f r

Schakels (clubbladen) | 1927 | | pagina 11