D. ELLENS „STADION" 9 keurige partij back speelde, respluut in greep en met forsche trappen zijn gebied zuiverde. In de komende competitie zal hij zich met A. Sabel wel kunnen verstaan en kan dat wel weer een goed backspel worden. De Adspiranten kon ik voor dit tournooi a.v. samenstellen: Langevoort, H. H. Furst- ner, H. R. Prent, J. de Bruijn, W. Staats, J. Prent, O. van Rijn, R. van Nek, Cardozo, J. J. Furstner, van Rijnbach. Ze zijn in de 2e ronde gekomen door van D.E.C. te win nen met 1—0. Strafschop genomen door Wim. Verband zat er echter absoluut in het elftal niet. De volgende wedstrijd te gen Haarlem viel Jaap Furstner door loten met J. Prent uit, en kwam daarvoor in de plaats A. Fetter, dit met 't oog op de sterkere tegenpartij, doch met 21 moesten wij ons gewonnen geven, twee zeer eigen aardige doelpunten. (Voor de 3de prijs kregen (wij nu als tegen partij U.V.V. een aardig pittig elftal; door niet meespelen van Otto moest Adelsberg invallen en het gelukte deze combinatie met A. Fetter als spil en Staats als rechts binnen te zegevieren (2 mooie doelpunten gemaakt door Staats waar tegenover U.V.V. slechts 1 maal wist te scoren) alzoo beslag leggende op de 3e prijs, een zilveren me daille. Als ik na afloop alles de: revue nog eens laat passeeren, blijkt mij, dat wij de verloren wedstrijden in hoofdzaak te wijten jhebben aan gebrek aan ausdauer, iets waar op ik al zoo dikwijls gewezen heb. Stuk voor stuk (een enkele uitzondering daargelaten) zijn de spelers der tegenpartij veel vlugger en bewegelijker dan van ons, daarbij ontbreekt zoo dikwijls „de wil om te winnen"; verder geef ik de spelers den •raad om 'in het veld wat verdragelijker tegenover elkaar te zijn (vooral in de voor hoede) ook dat is een groote factor voor het bereiken van betere resultaten. Koopt Uw Sigaren en Sigaretten in het Sigarenmagazijn Amstelveenscheweg 216 - Tel. 24329 Ajax Adspiranten Tournooi. Zondag 11 September speelden de ion- Igens op dit tournooi met hetzelfde elftal met uitzondering van Cardozo waarvoor Adelsberg inviel, en men kon gelukkig con- stateeren, dat ze nu eens eendrachtig sa menwerkten met gevolg, dat Ajax A ge slagen werd met 1—0. doelpunt gemaakt 'door Jaap, na stevig inloopen. Voor de demi-finale kregen wij A. W. Bussum te be kampen, welke in ons met 40 de meerdere moest erkennen, doch bij deze overwinning mag niet over 't hoofd gezien worden, dat de tegenpartij slechts met 9 man in 't veld stond. Allen spelers een woord van lof voor hun werkelijk aardig combineerend spel, de doelpunten allen even mooi werden ge maakt door Otto 2, Roelof 1 en vooral niet de slechtste (gezien de plaats, welke hij inneemt) door onzen back Herman. Wij zaten [dus in de finale tegen Haarlem. Deze finale, na tweemaal uitgesteld te zijn, werd Zaterdagmiddag 1 October gespeeld en verloren met 52, wel wat te zwaar, zooals trouwens ook de spelers der tegenpartij voor ons waren. Door om zetting brachten wij het volgend elftal in 't Veld: H. Prent, doel; H. Furstner, A. Fet ter, a; de Bruijn, Staats, J. Prent, m.; J. Furstner, v. Rijn, Langevoort, Van Nek, v. Rijnbach, voor. Met wind mee begonnen wij. H. wist echter spoedig een doelpunt te maken, betrekkelijk kort daarop no. 2. Dat wordt onze jongens te bar en het gaat nu ook beter, vooral wanneer de spil de bal mooi vrij maakt en doorgeeft aan den midvoor, die goed opgesteld staat en met de tegenspelers achter zich op het doel afgaat (ein den keeper geen schijn van kans geeft. Vermelding verdient nog een mooi echot van Roelof tegen de deklat. De rust gaat in met 2—1. We kunnen nog winnen doch H. denkt er anders over, ze zetten er BLOEMENMAGAZIJN AMSTELVEENSCHEWEG 93 TELEFOON 20320 Leverancier van Bloemwer ken aan Vereenigingen A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! Cigaretten tegen verlaagde prijzen. Voor Leden en Donat^prs der A. F. C. 10 pCt. Korting op Sigaren per kistje. Sportuitslagen worden bekend gemaakt. Eiken Zondagavond CETEM verkrijgbaar. F. BOOKELMAN (DON. A. F. C.)

Schakels (clubbladen) | 1927 | | pagina 9