REUNI van R. W. VAN ALEN CAFE „ROYAL", koninginneweg 212 toegekenden strafschop keihard langs de Vries. (2—2). De strijd om de leiding was even span nend als unfair. Het is goedkoop om in een clubblad onaangename dingen te zeggen over de tegenpartij, doch het zou te gek zijn, om het meer dan unfaire Lspel van Drijf hout te verzwijgen. Het moet voor faire sportsmen als Hanny Snooij en van Ouden aarde wel buitengewoon onaangenaam zijn, om de goede clubreputatie van V. V. A. paar beneden te zien halen door een amok- maker als genoemde Drijfhout. Spelers met zoo weinig gevoel voor fair play deden toch waarlijk beter, thuis te blijven! Onder de grootste spanning kwam het einde van dezen wedstrijd met 22, een uitslag, waar V.V.A. best tevreden mee kon zijn. Een hemelsbreed verschil, de daarop vol gende wedstrijd tegen Zandvoort! Er woei een halve orkaan over het onherbergzame slechte terrein van de duinbewoners, en dat het spel er onder leed, behoeft geen verwondering te wekken. Ondanks het meer dan slechte weer, wa ren tientallen aanhangers met alle mogelijke vehikels naar het Zandvoortveld getrokken. We mogen ons per saldo gelukkig prijzen, dat we dezen kamp met 10 gewonnen hebben. Niet, dat we niet ongeveer een klas beter speelden dan de gastheeren, 'doch het was een echte wedstrijd, om door een klein ongelukje te verliezen. Enfin, de puntjes waren weer binnen en. opgelucht gingen we naar Mustert en soortgelijke lunchrooms, om daar onze ge schokte zenuwen met een kop thee weer in evenwicht te brengen. 9 October zal altijd een groote dag in de geschiedenis van A.F.C. blijven. Wie onzer dorst hopen, dat ons eerste elftal zóó kon spelen? Hulde aan al onze spelers, die zóó demonstreerden, wat voetbal was; zéér ze ker zou de gemiddelde eerste klasser het tegen onze ploeg, zooals die dien middag Speelde, evenmin gebolwerkt hebben. De uitslag (91) doet in dit verband niet veel ter zake, het had evengoed 151 kunnen zijn. Twee penalties gemist, ontel bare malen over of naast geschoten en last not least, Stangenberger in pracht conditie, neen, 91 was toch nog eigenlijk maar een „benauwde" overwinning! Het begin van dezen gedenkwaardigen wedstrijd was al heel typisch; van den af trap namen de H.V.C.-ers den bal mee en voordat de helft van het publiek wist, dat de wedstrijd aan den gang was, stonden we met 01 achter. Toen echter ging het bij ons gesmeerd; de voorhoede speelde als nooit te voren en met de rust wees het scoringbord reeds 51 ons voordeel aan. Na de rust was het een s,pelletje van kat en muis; H.V.C. werd zoo in het nauw gedreven, dat zelfs Spits een gegeven oogen blik aan het voorzetten was. Nog vier mooie doelpunten werden aan de score toegevoegd, zoodat we met 91 naar Eg- gers afreisden. Trouwens, we hadden niet eens met meer kunnen winnen, wantt het scoringbord was op. Vermelding verdient nog, dat de goals gemaakt werden door: Charles 3, Piet Wel ters 3, Thomas 1, Tony Den Wijb 11 Vjerder dat Stangenbei^er, die als een leeuw zijn doel verdedigde en aan geen der negen doelpunten schuld had, Charles Lungen van harte met de overwinning geluk wenschte. Ook al bracht de 16 October gespeelde wedstrijd A.F.C.B.F.C. ons eveneens een ferme zege (71), noch de spelkwaliteit NA AFLOOP DER WEDSTRIJDEN BIJ A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1927 | | pagina 4