Wii jongeren hebben zooveel voor op de veteranen, die zich vroeger, (bewaar me, daar begint ie weer over vroeger) met heel wat minder moesten behelpen. Wij bezitten een behoorlijke kleedgelegeri- heid, goede verlichting der lokalen, en er wordt aan verwarming gewerkt, mijn liefje wat wil je nog meer. Dan is misschien Bos wel zoo op te warmen, dat er thee komt, zoodat de inwendige mensch ook verzorgd kan worden. Een warm bakje troost zal goed doen na een frissche oefening. Aan de menschen, die dit alles met veel opofferingen tot stand hebben gebracht, zijn wij spelers verplicht hun zoo min mo gelijk teleurstelling te bezorgen. Maakt dus Uw Woensdagavond vrij,komt oefenen, ook bij slechte weergesteldheid, alle factoren zijn aanwezig voor een ge- zelligen- en eveneens nuttigen avond. Spelers van A.F.C., kent uw plicht! Teka. HERINNERINGEN UIT LANG VER VLOGEN TIJDEN. De AF. C." voor 25 jaar geleden. Als je nu des Zondags zoo langs de groote overdekte A.F.C.-tribune para deert een overdekte tribune met loges plus naamplaatjes nog wel!! en je neemt de moeite om de toeschouwers eens iets nauwkeuriger dan zoo terloops op te ne men, dan zie je ze zitten zij' aan zij de mannen uit het grijs stokoud ver leden de oude garde. Namen noemen? Waarom? Straks mis schien. Ik generaliseer. De oude garde die twee woorden zeggen alles. Het tegenwoordig geslacht weet het nog maar van hooren vertellen. Dat „Schaffie" altijd voorzitter is geweest; dat Ab de Haan jaren lang een groote steun der club was; dat Koninginneweg No. 129 op weekavon- den belegerd werd. Daar blijft het bij. Maar zij weten niet half, hoe de gewel dige „struggle for life" zich afgespeeld heeft; hoe moeilijk en zwaar het jaren terug ging met de aloude club; hoe het iedere week een vechten, een ploeteren „till the •bitter end" is geweest, om de „A. F. C." boven water te houden. Het tegenwoordig geslacht beseft niet dat, wat thans plaats vindt de oogst de rijke oogst binnenhalen is, wat de men- sohen van vroeger ja thans de mannen der oude garde gezaaid hebben. Eén greep één uit velen precies 25 jaar terug. Octobermaand 1902. De N.V.B. bestaande uit 3 districten, totaal 15, zegge 15 klassen. R.A.P.; Ajax Leiden; Velocitas; Volhar ding; Rapiditas; Quick Amersfoort; Her cules en Haarlem; met H. V. V.; Sparta; H. B. S. en H. F. C. vormden de le klasse. De laatste 4 zijn nog over, de rest ge degradeerd of ter ziele. En dan de 2e klasse. A.V.V.; Quick (A'dam.); Swift; Steeds Voorwaarts; Vooruitgang; Edo (A'dam.) en A. F. C. Allen zijn dood morsdood alleen A. F. C. dat leeft nog (en hoe) hoor ik den tegenwoordigen secretaris al mom pelen. Na 3 wedstrijden 16 goals tegen, één voor. Hoe vaak we in het „Rechthuis" op die eene goal „geprosit" hebben, weet ik niet meer. Aan overwinningen durfde niemand denken. Maar dan kwamen de Scheepensen; de Klomps; de Odinks en zooveel anderen bij een; krijgsraad gehouden, het elftal een beetje omgezet (toendertijd zat ,,A. F. C." niet zoo dik in de reserves) en tot slot: Schafs opbeurende woorden: „Vooruuit boys, Zondag lukt het". In December 1902 werd de tweede goal fgefokt en een ware veldslag was het gevolg. De voorhoede begon volgens velen op „schot" te komen. Wel bengelde het team nog vrij hopeloos onderaan, maar gezien het optimisme trok niemand zich iets van die onderste plaats wat aan en aan het eind van 1902 kwamen de overwinningen, en in den eindstand nam A.F.C. met 6 gewonnen en 6 verloren (Wedstr. de 4e plaats in, (23 voor, 35 tegen). Burgers doel; van der Lee en J. Odink achter; Scheepens Jr., G. Klomp en Schee pens Sr. midden; Odink Jr., Corn. Klomp, v. Seventer, Schreuder en le Roy voor. Dat was het elftal. Ik wil zeer gaarne aan het vriendelijk verzoek van de Redactie voldoen, om eens een stukje voetbal over de „A. F. C." te schrijven, maar dat ik éérst de oude garde huldig (al is het dan maar in alle beschei denheid door dit krabbeltje) zal men mij hopenlijk niet euvel duiden. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders

Schakels (clubbladen) | 1927 | | pagina 13