Café „Moderne" I Leidscheplein 19-21, Amsterdam 11 De kanthalfs ,dat is toch wel sterk, Hadden met ingooien 't drukste werk. Na ongeveer een half uur spelen, Begon het den onzen te vervelen. Uit een aanval van de heele boel, Belandde de bal voor 't Zandvoortdoel. Hij kwam bij Piet...., deze kon niet missen; Eén seconde later de keeper mocht visschenü En over duin en strand en zee, Klonk het gejuich der A. F. C. Dit goaltje deed ons allen goed; Deez' voorsprong gaf den burger moed. Eén schot van Thomas tegen de lat, Een schot van Wijb, dat bijna zat Toen mochten we ons met thee versterken, Voor de volgende drie kwartier „hard werken". De rust had ons geen goed gedaan, Ons overwicht was naar de maan. jZandvoort's midvoor speelde als een roover, Doch, Qod zij dank, schoot hij alles over. Ook de anderen schoten inderhaast, Den bal soms kilometers naast. Doch door der supporters schreeuwen Herstelden de onzen zich als leeuwen; En gelijk in 't begin golft 't spel op en neer £ijn beide doelen in gevaar, keer op keer. Doch de verdedigers kwijten hun taak naar behooren, De aanvallers kunnen daardoor niet meer scoren En als dan de referee voor de laatste, maal fluit, Heeft A.F.C. gewonnen van Zandvoort, uit! Dit resultaat heeft ons groote vreugde gebracht, Want slechts weinigen hadden het gedacht, 's Avonds was 't dan ook groot feest, En niemand had spijt in Zandvoort te zijn geweest. A.F.C. met je trouwe vriendenschaar Zingt nu, want nu is het waar, En aan het einde van de laan Zie je met groote letters staan: „A. F. C. staat bovenaan!!!" Angostura Jr. GEEN PESSIMISME. Met de hand op hec hart durf ik ver klaren, dat ik een der weinigen ben, die als bij A.F.C. alles van een leien dakje gaat, dat hart krampachtig en angstvallig vast houden. Die bij ieder hernieuwd succes'zich zelf voorhouden, dat evengoed als na regen zonneschijn komt, ook het omgekeerde het geval is, en dat het nog steeds a long lane is, thas has no turning. Of het komt, dat bij A.F.C. de magere jaren overheerscht hebben en de vette jaren zich slechts sporadisch vertoonen, dat al zoo dikwijls we in het gezicht van de haven gestrand zijn, ik weet het niet, maar steeds heeft het me moeite gekost om in een blijvend succes te gelooven. Nu was daar als regel ook wel een 'gegronde reden voor. Want maar al te dikwijls berustte ons suc ces niet op gezonden bodem, en was eerder het gevolg van nog gebrekkiger prestaties bij onze tegenstanders, dan wel een [resultaat van eigen capaciteiten. Maar nu, gelukkig, is het anders. Een andere, betere geest schijnt in onze ver- eeniging te zijn gevaren. Ziet naar onze trainingsavonden en gelooft nu niet, dat het slechts de attractie van het nieuwtje is. Neen, er is gezond en aanstekelijk enthou siasme, de wil is er om er te komen, en waar de wil is, daar is ook de| weg. En waar er zulk een animo heerscht, daar zou het, haast zou ik zeggen, misda dig zijn nog een pessimistischen toon aan fe staan. Neen, de optimisten slechts hebben gteeds weder de wereld veroverd. Geen hoera-stemming en gut, gut, wat zijn we toch goed. Maar een gepast gevoel van r^^f*zn\es 6 -72 C. J. de Boer A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1927 | | pagina 11