NV H. REPKO presteerde, uitsluitend gelegen is in het feit, dat de wedstrijd gestaakt werd voor een ongeval, aan één der gasten over komen. Het leek wel, of de betoovering verbro ken was; in eens speeldfe Haarlem veel beter. En zoo ontging ons nog bijna een toch „opgelegde" overwinning. Immers wisten d!e Haarlemmers den ach terstand tot 43 te verkleinen, doch ge lukkig bleef het hierbij. We konden Tinus een mooi verlovings presentje seinen! De wedstrijd tegen Zeeburgia zal nog opgehaald worden, als het tegenwoordige elftal reeds lang oud en der dagen zeer zat is. Aandere vereenigingen geven U voetbal, A.F.C. geeft U meer zij geeft U sensatie! Waarom naar een bioscoop, om daar in een rookerige atmospheer spanning te zoeken? Negentig minuten A.F.C. in de openlucht zien spelen, en U wilt (of kunt!) nooit meer iets anders zien! Toeschouwers met een zwak hart worden alleen toege laten op dokters attest, want het kan doo- delijk zijn! Dit was het verloop in cijfers: 01, 1 1, 2_l, 3—1, 3—2, 3—3, 4—3, 4—4 en 45. Het was juist, zooals Dick Bessem na afloop tegen me zei: „Zeg als we dat achttien Zondagen moeten meemaken, kun nen ze in April het heele bestuur wel naar een sanatorium sturen!" Het was overigens een buitengewoon prettige wedstrijd, die ondanks de geweldige spanning in de beste verstandhouding ver liep. Het beste bewijs hiervan is wel, dat na afloop de Zeeburgia-anvoorder in de A.F.C.-kleedkamer kwam, om Piet Bos te bedanken voor den aangenamen wedstrijd en hem te feliciteeren met de overwinning. i Kijkt naar Uw Hoed, leder ander doet het. j I REGULIERSBREESTRAAT 24 j j in j i Borsalino- en Wardhoeden j Zeeburgia is gelukkig een van die vereeni gingen, die het spel om het spel spelen en een nederlaag even sportief incasseeren als een overwinning. En toch, toch kunnen we over het spel der onzen niet uitbundig enthousiast zijn. Zeker, de prestatie, om op een dusdanig terrein een zeker schijnende nederlaag in een overwinning om te zetten is kranig. Maar, oh! de gapingen tusschen aanval en verdediging; de mididenlinie, die verleden week tegen Haarlem zoo kranig partij gaf, was er ten eenenmale uit. Nic. Tienstra lette alleen op den 'bal en vergat geheel den gevaarlijken Zeeburgia-middenvoor te dekken; Nic. Neseker was herhaaldelijk te langzaam en Piet Bos (dwaalde veel te veel jvan zijn plaats af; verder veroorzaakte Piet, door onnoodig hands, heel wat gevaarlijke oogenblikken voor ons doel. De achterhoede ging wel; vooral Spits komt er meer en meer in en blijkt de lang gezochte full back voor ons te zijn. De voorhoede, zooals die thans door de elftal-commissie is samengesteld, blijkt zeer productief te zijn. De linie: Knopper, Lun- gen, Tacke, Wolters, Wijbenga, zal nog heel wat keepers tot wanhoop brengen. Onze vleugels zijn en blijven schitterend. Thomas verdeelt het spel prima en Charles met het zindelijke hoofdje kan van de hem geboden kansen keurig gebruik maken. Als Piet Wolters nu nog zijn onverklaarbare bangheid weet te overwinnen, kunnen we nog groote dingen van hem verwachten, want zijn speltechniek is nu en dan geraf fineerd goed. Voor de komende weken zal het dus vooral noodig zijn, dat onze middenlinie duchtig traint en door het „knotten" van de aanvallen der tegenpartij zorgt, dat onze verdediging lucht krijgt. Lukt dit, dan kunnen wij met gerustheid de komende wedstrijden tegemoet zien. Dat we nu bovenaan staan, zegt, gezien de weinige gespeelde wedstrijden,, nog niet veel. Moge in de volgende Schakel onze oude club nog de leiding hebben, dan. Och ja, zou het nu eindelijk lukken? A.F.C-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1927 | | pagina 9