Een prachtbegin der compeiitie. D. ELLENS Haarlem (thuis) en Zeeburgia (uit) geslagen. VOORUIT A-F.C. „STADION" 8 Opnieuw is gebleken, dat een slechte generale repetitie nog wel eens zeer goede uitvoering geeft. Zelfs de grootste optimist zal niet gedacht hebben, dat wij na het primitieve spel in den Arolbeker, met zulk een vaart in de competitie zouden starten. Doch ziet onze twee eerste wedstrijden, welke zeer zwaar waren, werden gewonnen jen de 4 puntjes, die we in ons credit kunnen boeken, zoudqn in het voorjaar, bij het opmaken van de balans, wel eens de be slissing kunnen geven. Niet genoeg kan er op gewezen worden, dat de punten, in September en October behaald, zoo duhfbel veel waarde hebben. Immers zit er de eerste weken nog geen teekening in de compe titie; elftallen, die de eerste drie wedstrij den verliezen, troosten zich met de gedachte „och, we zijn pas vijf punten bij de leiders achter!" (Is het bij ons eenige jaren gele den, toen we pas in de tweede klasse; uit kwamen niet precies zoo gegaan?) Doch na Nieuwjaar, als het degradatiespook op doemt, dan wapenen alle ploegen zich tot ide tanden en wordt er verbitterd strijd ge leverd, ook in die zoogenaamde makkelijke wedstrijden. Daarom, A.F.C.-ers, voordat onze concurrenten zidh den slaap uit de oogen wrijven en zeggen: Gut ja, hoe zit liet ook alweer met A.F.C., moeten wij een zak vol punten bij elkaar gegrabbeld hebben Enfin, het goede begin is er, tot groote vreugde van het publiek, dat, geloof ik, Veel sterker op onze hand is dan de laat ste jaren het geval was. Het sterkst kwam jdit tot uiting in den wedstrijd tegen Haar lem, toen ruim elfhonderd menschen den wedstrijd volgden en niet moede werden, onze jongens aan te moedigen. Ze ver dienden die aanmoedigingen en dat gejuich ook volkomen, want wat onze vertegen woordigers, vooral !na de rust te'zien gaven, was in alle opzichten eerste klas. Rust was n.l. ingegaan met 1 1 en het was nog een absoluut open strijd. Doch A.F.C. zette onmiddellijk na het fluitje er een gang in, die de roodbroeken ten eene male overbluften. Een schitterende voorzet van Wijbenga, een kanjer van Tho mas en het is 21. Dan komt een periode van wederzijdsch superieur voetbal. Bij een aanval van onze voorhoede ziet Tony geen kans meer voor te zetten en kanjert van den linksbuitenplaats het leer onhoudbaar in den uitersten hoek. Deze goal, een juweeltje van voetbaltechniek, ontketende een storm van gejuich. Nu is er geen houden meer aan; keer op keer dringt onze voorhoede op en al spoedig maakt Charles: er 41 van. Ik geloof, dat de reden, waarom A.F.C. de laatste twintig minuten bijna niets meer Koopt Uw Sigaren en Sigaretten in het Sigarenmagazijn Amstelveenscheweg 216 - Tel. 24329 BLOEMENMAGAZIJN AMSTELVEENSCHEWEG 93 TELEFOON 20320 i Leverancier van Bloemwer- j I ken aan Vereenigingen j A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! Clgaretten tegen verlaagde prijzen. Voor Leden en Donateurs der A. F. C. 10 pCt. Korting op Sigaren per kistje. Sportuitslagen worden bekend gemaakt. Eiken Zondagavond CETEM verkrijgbaar. P. BOOKELMAN (DON. A.F.C.)

Schakels (clubbladen) | 1927 | | pagina 8