fóïeym&tlf Stille Kracht* 5 onze ,,kanone" het tegen veteranen als van Dordt c.s. moesten afleggen, is duidelijk. Toch kregen we, dank zij Geert Nijland, die op onnavolgbare wijze de scheidsrech- terfluit bespeelde, een tegenpunt. Maar toen stond het al 06! Tenslotte traden Z.A.C. en D.E.C. in het veld, om uit te maken, wie den Arol-beker een jaar in bezit zou krijgen. En onder de zeer goede leiding van Boekman kreeg men een wedstrijd te zien, die èn wat spelpeil, èn wat enthousiasme aangaat, ver stond boven het gemiddelde van de tegenwoor dige eerste klasse wedstrijden. Er werd geweldig fel om de leiding gestreden, die ten slotte door de Zwollenaren verkregen werd. Tien minuten later verhoogden de blauwwitten den voorsprong tot 2—0, met welken stand, onder daverend gejuich der talrijke Zwolsche aanhangers, het einde kwam. Z.A..C. hed verdiend gewonnen, D. E.C. met eere verloren. Een groot gedeelte van het publiek bleef aanwezig, om bij de uitreiking der prijzen tegenwoordig te zijn. Ons aller I. reikte de prijzen uit en deed dat weer op een wijze, zooals slechts iemand, die de gave des woords heeft, dit kan doen. Hij memoreer de het feit, dat het nu de vijfde keer was, Vraagt Kreymborg's Abonnementstarieven Onverhoogde Prijzen. Schitterende Coupe dat met animo en enthousiasme gestreden werd om onzen beker en herdacht daarbij den schenker van den beker zoowel als hem, waarnaar deze trophee genoemd is.Spr.roem de de sportiviteit, waarvan de elftallen weer hadden blijk gegeven en wees erop, hoe deze serie-wedstrijden zooveel bijgedragen hebben tot de goede verstandhouding der groote Amsterdamsche clubs onderling;waar aan hij den wensch vastknoopte, volgende jaren alle Amsterdamsche vereenigingen aan het tournooi te zien deelnemen. Toen 1. daarop aan den Zwolschen aanvoerder de prijzen (Arolbeker, gouden herinneringsme daille en 11 gouden draagmedailles) over handigde, moest hij zijn rede even onder breken voor het spontane applaus, niet al leen van de Zwolsche supporters, doch ook iran de D.E.C.-spelers en het neutrale pu bliek. D.E.C. ontving den tweeden prijs, waarbij onze voorzitter onzen roodwitten vrienden een hernieuwd kampioenschap toe- wenschte. „We zijn dit seizoen geen con currenten meer, dus U kunt aannemen, dat ik het meen ook", zei Galli onder alge- meene hilariteit. V.V.A. en A.F.C. kregen de verliezersprijzen, waarna den scheids rechters nog een verrassing wanhtte in den vorm van een sigarenaansteker. En daarmede behoorde het vijfde Arol- tournooi weer tot het verleden. Doch ons wachte nog de mooiste ver rassing. Wel vonden wij zelf, dat het tour nooi geslaagd was; wel somden we bij Eggers alle factoren op, die o.i. aan dat welslagen hadden meegewerkt, doch dat de groote pers ons tournooi zóó prijzen zou, neen, dat hadden we niet durven verwach ten. Wat de groote Amsterdamsche bladen schreven, heeft ons gelukkig gemaakt. De journalisten van de groote pers, die onze wedstrijden gevolgd hebben, schijnen iets gevoeld te hebben van onzen moeilijken strijd, om in het sportleven een vooraan staande plaats te blijven innemen. Zij heb ben iets begrepen, wat er voor komt kijken om in dezen tijd van sport|verwildering een club groot te maken en groot'te houden, die enkel gebaseerd is,'op „vriendschap", en die, door het organiseeren van het jaar- lijksch Arol-feest er aan mee wil helpen, dat de oude sportiviteit en kameraadschappe lijkheid in de voetbalsport gehandhaafd blijft. De „kop", die Han Hollander in de Telegraaf boven zijn verslag van onze wed strijden liet zetten, was het mooiste com pliment, dat aan onze veree- A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! -rj«r% Van een smaakvol gekleed heer gaat een zekere stille kracht uit, die ongetwijfeld tot zijn welslagen in het leven van groot belang is. Zorg ook voor die stille kracht in üw leven. Laat Kreymborg's Kleeding, van prima coupe, een voudig en smaakvol, ook 6w stille kracht zijn Kreymborg kleedt U goed en goedkoop 1

Schakels (clubbladen) | 1927 | | pagina 5