A.R.O.L.'s EERSTE LUSTRUM. Een schitterend sportiet succes. Louis Rcijncrs Verrassende uitslagen. ;ar GOOD Houthandel J. Vink 't XV 3 Als er ooit in dit wisselvallige 'klimaat uitvoerige debatten cjyer het weer gehouden zijn, dan was het toch zeker wel de week vóór '21 Augustus, op welken dag de eerste wedstrijden van ons vijfde Arol-tournooi gehouden zouden worden. Zaterdag om 12 uur was ons veld klaar. Keurig geschilderd de tribunes, als een bil- jardlaken ons terrein, alles wachtte op den stroom van toeschouwers, die ons Zondag met een bezoek zou komen vereeren. Om 2 uur regende het, om 4 uur goot het en tegen den avond w'erd het „geregeld" nood weer. Met angst en beven zag alles, wat iets te maken had met de organisatie der wedstrijden, den dag van Zondag tegemoet. De Zondag brak aan, grauw, hopeloos en vervelend. Het meteorlogisch Instituut, dat langzamerhand berucht begint te worden door de beminnelijke mededeelingen, die AMSTERDAM Drijf wer ken Geperst Stalen American Pulleys Complete Drijfwerk Installaties der- RUBBER DRIJFRIEMEN Transport- en Elevator Banden het bij voorkeur des Zondags de wereld in pleegt te zenden, meende te kunnen volstaan met: matige, tot krachtige Zuid westelijke winden, bewolkt tot betrokken, regenbuien. Om ten slotte het A.F.C.-be stuur niet heelemaal tot zelfmoord te drijven, stond er heel aan het eind: tijdelijke opkla ringen. Die opklaringen kwamen gelukkig, toen de wedstrijd A.F.C.-Zeeburgia, door ons keurcorps zeer verdiend met 4—0 gewon nen, zoo ongeveer verregend was. Tegen den middag werd het, verhoudingsgewijze gesproken, goed weer en een tweeduizend menschen woonde de alleszins interessante wedstrijden bij. Deze eerste wedstrijd-dag zal voor ons altijd blijven, „de dag van 7..K.C." De blauwvingers, die reeds zoo vaak bij ons acte de presence gaven, doch het nog nooit tot den eersten prijs hadden weten te brengen, waren als herboren en speelden tegen Blauw-Wit op een wijze, die vriend en vijand bewondering inboezemde. Blauw- Wit was „nowhere", en ondanks hardnekkig verdedigen zag van Heeswijk vijf maal het leer langs zich schuiven, zonder dat hij er jets aan kon doen. Eerst tegen het einde redden de Amsterdammers de eer. Dit was echter niet de eenige verrassing van dezen veelbewogen dag. De tweede wedstrijd n.l. bracht zoo mo- Lodewijk Tripstraat en Jacob Catskade Amsterdam - Telef. 42970 Handel in alle soorten Vuren- en Greenen-Houtwaren

Schakels (clubbladen) | 1927 | | pagina 3