Queen'A G. J. EILERS Co. aangenamen aard. Bij de tweede klassers waren over het algemeen de terreininrichtingen, waschgele- genheden etc. nog vrij primitief, vrees voor de laatste plaats en streven naar de hoogste maakten het verloop van dé wedstrijden vaak 'minder hartverheffend (wat dit betreft, is helaas nog niet vee! verbeterd, integendeel). Het spelen in de Reserve le klasse gaf dan ook, ik zou haast zeggen, een zekere Verademing. In dien tijd bestond er slechts 1 afdeeling voor elftallen Res. le klasse, zoodat A.F.C. II als eenig elftal eener tweede klasse vereeni- ging zijne uitwedstrijden speelde op de uit stekende terreinen met dito accomodatie der toenmalige le klassers. U zult zich kunnen voorstellen, wat een genot het moet zijn, te mogen spelen op een veld als dat van H.F.C. bij voorbeeld. Waar promotie uitgesloten en degradatie gevaar gering was, was de verstandhouding in het veld steeds uiterst vriendschappelijk. Het zal U dus alleszins begrijpelijk voor komen, dat ik hierboven spreek van een ver ademing. Een groot bezwaar was echter in die tijden de mobilisatie. Meer dan eens trok ons tweede op reis naar Den Haag, Rotterdam etc. met 10 man, soms met minder. Destijds fungeerde Piet Wessel meermalen als de be kende paardekop en besloot menig snelle rush met een zijner thans nog bekende en gevreesde „lellen". Wie hem deze dagen in zijne verrichten als veteraan gadeslaat weet dus, waar hij zijn listige wijze van opstellen, enfin zijn voetbaltechniek, heeft opgedaan. Nog staat mij voor den geest hoe wij met 9 man, van een volledig Sparta II te Rotter dam wisten te winnen, waarin eenige beken de oud-internationals, die het nog lang niet verleerd waren, medespeelden. Als ik mij niet vergis was Sparta I dien dag vrij, althans woonde Bok de Korver den wedstrijd bij, en mochten wij van dezen „crack" een compli ment in ontvangst nemen over ons spel. Het zou mij te ver voeren thans nog namen te noemen, welke bovendien slechts de oudere A.F.C.-ers kennen en ik moet mij ertoe bepalen enkele grepen te doen uit de krijgsverrichtingen onzer reserves in de af- geloopen jaren. Met afwisselend succes speelde A.F.C. II nog eenige jaren in de Reserve le klasse. De degradatie naar de reserve 2e klasse, zullen de meesten Uwer zich nog wel herin neren. Het was in dien tijd, dat het eerste elftal eene gevoelige aderlating had ondergaan door het verlies van een aantal spelers, ware navolgers van „Sally Wegloop". De elftalcommissie stond wekelijks voor de grootste moeilijkheden om ook maar een eenigszins dragelijk le elftal in het veld te brengen. Bekwame mannen als Nico Scheepens en I. Galavazi, hebben door hun juist inzicht gered wat te redden viel en ons eerste voor degradatie naar de 3é klasse weten te behoeden. Het spreekt vanzelf dat het tweede elftal in de malaise moest deelen. (Westeinde 23) Kalverstraat 43, Amsterdam A.F.C.-Shirts Jerseys Echte Hotspurschoenen en Shillcockschoenen Belangrijke bondsreductie A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders

Schakels (clubbladen) | 1927 | | pagina 8