A.F.C. II in 1908. resultaten steeds minder, tot in het nood lotsjaar 1921/1922 de degradatie naar de reserve 2e klasse kwam. Een degradatie, toch nog onverdiend! Onverdiend n.l., omdat we slechts, één punt minder hadden dan drie boven ons geplaatste elftallen! Enfin, in de reserve 2e klasse werd met frisschen moed begonnen en een jaar na de degradatie, n.l. in 1922/'23 waren we weer ongeslagen kampioen. De volgende cijfers mogen U overtuigen, dat er bij ons in dat jaar ook wel gevoetbald werd: gesp. 14, ge wonnen 11, gelijk 3; doelpunten 5010. De promotiewedstrijden moesten tegen D.E.C. II gespeeld worden, doch hadden nïef het ge- wenschte resultaat. Opnieuw moest in de reserve 2e klasse begonnen worden. Toen kwam een inzinking. De donkere tijden, die onze club doormaakte, deden ook hun invloed gelden op het tweede elftal, dat in 1923/'24 No. 4 van de 7 eindigde. Het den verloren resp. met 41 en 32. A.F.C. II degradeerde naar de reserve 3e klasse! 19251926 bracht eindelijk de zoo vurig verlangde ommekeer. Wel werd in de com petitie slecht gestart, doch gaandeweg wer den de resultaten beter. Een jonge, enthou siaste ploeg (we noemen slechts het Ruijs- alphabet, Tony Knopper, Charles Lungen e.t.q.) verpletterde haar tegenstanders (H.R.C. II 7—0, Z.F.C. III 4-0, Ajax IV 10-0 enz.) en op 28 Februari 1926 kon de kam- pioensvlag weer geheschen worden. Een maand later, na de royale overwin ningen op W.F.C. II, waren we weer in de reserve 2e klasse, wat we o.a. aan de vol gende spelers te danken hadden: C. en J. Alandt, A. en H. Ruijs, Tony Knopper, Char les Lungen, Stroobach, Frans de Vilder, Nic. Neseker, Breethoff, v. d. Kolk en Grimberg. De promotie-boottocht naar Hoorn ligt ons A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! periode van successen een tijd van tegen slagen volgen. „Opgaan, blinken en verzin^ ken, is het lot van iedereen"! Wel hield men de eerste jaren na het kampioensjaar kranig stand en meestal werd aan het einde van het seizoen een mooie plaats bereikt, doch het kampioenschap bleef onbereikbaar. De eerste jaren na den .oorlog werden de jaar daarop volgde de debacle. Ondanks de wanhoopspogingen van enkele ouderen (hoe stond Ernst van Ooij niet in de bres voor z'n elftal) eindigde de ploeg geheel onder aan met één gewonnen wedstrijd uit veertien ontmoetingen. De degradatie-wedstrijden leverden een zeer poover resultaat; beide wedstrijden tegen Alcmaria Victrix II wer-

Schakels (clubbladen) | 1927 | | pagina 5