Kaales en zijn medespelers ten deel. Nevenstaand kiekje geeft en blik op de enorme belangstelling bij de huldiging. Tweede Elftal-Spelers! Moge deze herinnering aan den ouden tijd in de Meer, de verzekering, dat geheel A.F.C. Uwe verrichtingen in Uwe nieuwe klasse be langstellend zal volgen, U aanmoedigen om voor de derde maal in successie een kam pioenschap voor A.F.C. te behalen. Dat zij zoo! FEITEN EN CIJFERS Zoo heb ik dan de ondankbare taak, te trachten, U de geschiedenis van A.F.C. II op te lepelen, „van de vroegste tijden" tot op heden. Weet dan waarde lezer, dat het reeds twee en twintig jaar geleden is, dat A.F.C. II een kampioenschap behaalde. Fin wel der tweede klasse van den Amsterdamschen Voetbal- het elftal te vermelden, dat dit resultaat be haalde: Dreesen (doel). Van Amstel en Horstink (achter). Brassem, Hoffmann, Ten Bruggencate (midden). J. C. de Haan, Boeljon, Van Seventer, Eweg en Hibbeln (voor). Nog prijken enkele dezer namen op onze ledenlijst. „Wie eenmaal A. F. C.-er is, die blijft!" Promotie naar de le klasse van den A.V.B. volgde en zietook toen kende ons twee de het kunststukje al, om na promotie on middellijk kampioen te worden. Onze doel- cijfers? 89 voor en 7 tegen. Halve maat regelen werden er dus niet genomen! Zoo wonnen we van Ajax II, waartegen later nog menigmaal gespeeld zou worden, met 160 en 9— 1In onze ploeg speelden toen diverse spelers, die in later jaren nog veel van zich A.F.C. II 1905—1906 Kampioen A.V.B. bond in het seizoen 1904'05. Groot waren de competities toen nog niet; onze reserves hadden slechts drie tegenstanders te bekam pen, nl. Victoria, T.A.V.V. en Volharding III. Met de vooral voor dien tijd keurige cijfers van 239 stelden de reds zich aan het hoofd der afdeeling. Misschien is het niet onaardig, deden spreken: Ik noem slechts Jan Blanken, Nic. Scheepens, Dok Buijs en de beide Grootmeijers. Als kampioen van den A.V.B. hadden onze jongens proinotierecht naar den N. V. B. Nauwelijks daar in de 3e klasse aangekomen, beten ze alweer flink van zich af en A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1927 | | pagina 3