GEBR. VAN DER BOM 19 de reserve le klasse is uitgekomen en des niettegenstaande met tevredenheid op de resultaten kan terugzien. In eerlijken strijd zal, zoo verklaarde spr., getracht worden heden nog niet te sneuvelen. Aanvoerder Ruys bedankte doch leek mij het reserve le klasse al een tikje te veel in den zak te heb ben. Prachtig vertrouwen hoor in je ploeg, maar het was op het nippertje. Het begin was wat men noemt sensatio neel. Rohmunde krijgt den bal toegespeeld, wringt zich als het ware door de 2 backs heen en scoort via de paal. Was dit een Hoornsch begin? Het leek erop, doch het verloop was anders. A.F.C. zat er flink op en bleef, dank zij den wind mede het beste van het spel houden. Rapiditas speelde tactloos en voorloopig was er nog geen vuiltje aan de lucht. Na een kwartier kwam No. 2. Van Nek hield een bal nog net binnen de lijn, center de naar Rohmunde, van dezen speler ging de bal naar Robles en terug naar St/oobach, die slechts voor het inzetten had en dank baar van de hem geboden kans gebruik maakte. Feitelijk was nu het moment aan gebroken om door te zetten en daarmede voor de rust de overwinning werkelijkheid te doen worden. Het tempo ging evenwel ver slappen en het initiatief ging meer bij Rapi ditas berusten, vooral door haar linksback, die evenals de vorige week tegen het 3e door goed opstellen en flink ingrijpen weer heel veel roet in het A.F.C.-eten gooide. Een keer hadden we achter elkaar pech en geluk, toen n.l. Karei een bal door zijn handen en beenen liet gaan en deze heel, heel kalmpjes langs de lijn rolde. Een Weespenaar snelde toe en Karei herstelde zich. Beiden arriveerden te gelijk, doch gelukkig ging de bal uit. Tot de rust bleef het spel op en neer gaan met in hoofdzaak A.F.C. in de meerderheid. Na de pauze pakte Rapiditas stevig aan en na luttele minuten, waarbij het den indruk maakte dat onze achterhoede te rustig begon scoorde zij (21). Het Weesper publiek vuurde zijn favorieten energiek aan en wel dra zou Alandt weer moeten visschen. Bij een snellen aanval lukte het den rechtsbinnen er 22 van te maken. Thans was dus het hoogtepunt van den strijd aangebroken. Maakten de gastheeren een doelpunt dan was er kans dat zij nog in de Reserve le klasse zouden kunnen blijven. Scoorden wij dan was onze promotie gelukt en bij 22 zou de spanning tot het einde blijven. Uit den aard der zaak gingen wij verdedigend spelen om te behouden wat we hadden, ter wijl onze' tegenstanders er alles opzetten om nog een enkel doelpuntje te maken. Ik ben absoluut overtuigd, dat, hadden we in deze periode een beter en groóter veld gehad, wij met uitvallen er zeker in geslaagd zouden zijn te zegevieren. Thans bleef het bij enkele uitvallen waarbij de Weesper achterhoede tijdig het gevaar kon bezweren. Minuut na minuut verliep en de kerkklok ging tergend langzaam. Plotseling het eindsignaal. Een zwak gejuich weerklonk. We hadden ons be- noodigd puntje, doch het was geen over winning en daarom was de stemming ont zaggelijk veel minder dan in Hoorn. Er was ook kans op protest, maar bij nader inzien zag Rapiditas daarvan af en we waren offi cieel gepromoveerd. Vermelding verdienen hier Breethoff, die op een uitstekenden wedstrijd terug kan zien (en n.b. in 2 seizoenen geen competitiewed strijd of promotiewedstrijd verloor en altijd bij de enkele nederlagen ontbrak) en Roh munde die achter veel en goed heeft gehol pen en door ferme trappen perspectief aan ons spel gaf. Hoewel niet a la Hoorn hebben toch ver schillende 2e elftallers den avond in kam- pioens- en promotieroes doorgebracht en een prettige herinnering aan den terugkeer in de res. le klasse behouden. UITJES MET TAARTJES. „En nou zorg je maar voor copy, liefst een beetje veel", zoo gilde liet onbeschaamde kleine dikke manneke, dat zich verstout, niet om pot te spelen, doch wel zich Hoofd- Redacteur van ons steeds belangwekkend cluborgaan te noemen, onwelluidend door de telefoon. Moeizaam streek ik de handen door mijn schamele lokkenpracht! Naar heel veel din gen stond mijn hoofd, maar niet naar het leveren van bladvulling voor ons Ju'bel- nummer. ,,lk weet niks", antwoordde ik het vrij postig heertje. Gelukkig herinnerde mij de schalk aan mijn rubriek uit den tijd van onze Rustenburgerstraat 50 Telefoon 2-1-3-3-4 DRUKKERS VAN DIT ORGAAN SPECIAAL ADRES VOOR VEREENIGINGS-DRUKWERK A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1927 | | pagina 19