i 1 Juli a.s. Opening I P. H. VERMEULEN's I toe lijkt het meer op rugby dan op soccer. Na de rust wordt een D.F.C.-er wegens handtastelijkheden uit het veld gestuurd, doch ondanks dat blijven de roodwitten ster ker. We hebben onze goal echter weer solied dichtgespijkerd, zoodat D.F.C. geen gaatje kan vinden en het einde komt dan ook met een zwaarbevochten 10 overwinning. Wel protesteerde D.F.C. nog wegens het niet toe kennen van 2 penalty's, welke na afloop werden genomen en welke beide zaten, doch dit geschiedde meer om het Dordtsche pu bliek, dat niet erg vriendschappelijk tegen over ons gestemd was, wat gerust te stellen. Rustig was dit echter bij verre na nog niet, want op onzen terugtocht naar Ponsen wer den wij en de scheidsrechter vriendelijk op steenen getracteerd. Waar er dan ook geen kans was, dat de protesten zouden worden toegewezen, werden ze officiéél niet eens bij den Bond ingediend. We waren nu zoo goed als zeker al kampioen, tenzij we thuis dik van H.B.S. II zouden verliezen (de juiste cijfers weet ik niet meer). De stemming bij Ponsen was dan ook 100 graden in de scha duw, en rooie Willem en ondergeteekende waren zóó in, dat ze na den zwaren wed strijd er zelfs geen been in zagen om ook nog de Dordtsche „Stammtisch" bij Ponsen mee- doogenloos af te maken. We waren nu toch eenmaal in Dordrecht en wilden over alle liniën de superioriteit van Amsterdam be wijzen. De intocht in Mokum was overweldi gend; Kaales werd met een groote krans om zijn nek als een Paaschos door juichende A.F.C.-ers door de Kalverstraat geleid en dien avond is er in de „Kroon" (wSar des tijds de A.F.C.-ers eiken Zondagavond samenkwamen) menige toast op het kam pioensteam uitgebracht. Tegen H.B.S. II deden we natuurlijk onze plicht, maar meer ook niet. We speelden n.l. gelijk en waren nu als eenig reserve-elftal van een 2e klasser in deze afdeeling uit komende, kampioen van de Reserve Eerste ACADEMISCHE BOEKWI NKEL GRIMBURGWAL 13 Klasse. Als bijkomende bijzonderheid wil ik nog even vermelden, dat de bekende A.FjC.-bot- tertochten eigenlijk hun oorsprong vinden in dit kampioenschap. Als belooning voor hun harde werken werd den 2e elftal Iers n.l. door het Bestuur een bottertocht aangebo den, die in zulke goede aarde viel (hoe vindt de Redacteur deze onmogelijke beeldspraak? talent hè!), dat men voortaan elk jaar onder de beproefde leiding vart hofmeester Piet een dergelijken tocht organiseerde. Waar dus egn kampioenschap al niet goed voor is! Ik hoop, dat dit stukske A.F.C.-geschie- V denis bij onze oude leden weer prettige her inneringen uit den goeden ouden tijd zal op wekken, en dat de boven beschreven presta ties van ons 2e elftal in het seizoen 1912/13 voor de spelers van ons tegenwoordge 2e elftal een aansporing zullen zijn het volgende jaar, wanneer ze eindelijk weer in hun oude omgeving terug zijn, hun beste beentje voor te zetten. RAPIDITAS II A. F. C. II 2—2. Ofschoon het kampioenschap van de reserve 2e klasse A al bijna 3 maanden een feit was, was de promotie nog steeds geen werkelijkheid geworden. In Weesp zou de beslissing kunnen vallen, en, zij "het op het kantje af, de wedstrijd werd gelijk gespeeld en daarmede het ontbrekende puntje be haald. Mijn hartelijke gelukwenschen aan de vereeniging zelve, die thans haar 2e en 3e elftallen op de plaats heeft waar zij volgens traditie moeten zijn. Ons eerste volgens traditie speelt óók in de klasse waarin zij behoort maar, bedrie gen de voorteekenen niet, dan zal dit elftal hiermede breken en een plaatsje in de le klasse gaan veroveren, waar zij eigenlijk slechts korten tijd in speelde. A.F.C. II kwam in de volgende opstelling uit: doel: C. Alandt, achter: Haas en A. Ruys, midden: Huyer, Duson en Breethoff, voor: Robles, Stroobach, Grimberg, Roh- munde en Van Nek. Derhalve 1 invaller voor Tienstra (die geblesseerd is) en Duson op de plaats van H, Ruys, daartoe door de E. C. aangewezen. Alleen zij opgemerkt dat laatst genoemde in 16 van van de 18 wedstrijden is uitgekomen en zijn daadwerkelijk aandeel in de prestaties van ons 2e heeft gehad. Rapiditas heeft de attentie voor clen aan vang van den wedstrijd bloemen aan onzen aanvoerder aan te bieden, waarbij door haar woordvoerder wordt opgemerkt dat zij on der zeer moeilijke omstandigheden steeds in A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! (THE LUCKY NUMBER) TIJDELIJK ADRES O.Z. ACHTERBURGWAL 175 - TEL. 42921 j

Schakels (clubbladen) | 1927 | | pagina 18