je nooit vergeet! Van toen af werd er weer beter aangepakt en werden ook betere resultaten verkregen. Meestal wonnen we net met de ,,odd goal", bijna altijd veroorzaakt door een \«an de pijl snelle uitvallen van Grijseels. Onze achter hoede zorgde dan voor de rest en het pleit was weer beslecht. Inmiddels waren onze diverse tegenstanders zoo vriendelijk ge weest elkaar onderling voortdurend puntjes af te snoepen, en toen we nog 3 wedstrijden te spelen hadden, kwamen we plotseling tot de ontdekking, dat we warempeltjes nog een klein kansje maakten op de eerste plaats, want we stonden No. 3, met Sparta II en D.F.C. II boven ons. Nu waren die 3 laatste wedstrijden voor ons juist de allerzwaarste, want we moesten zoowel Sparta II als D.F.C. II op vreemd terrein bestrijden, en kregen dan ten slotte thuis nog H.B.S. II tegen ons. Practisch gesproken gaf niemand ons dan ook nog een serieuse kans. We trokken naar Rotterdam met 2 inval lers, doch vol goeden moed en besloten onze huid zoo duur mogelijk te verkoopen. Het Schuttersveld was feestelijk getooid, want Sparta I was kampioen, Sparta III was kam pioen en Sparta IV was kampioen, en wan neer Sparta II dezen middag zou winnen - wat elke Rotterdammer natuurlijk als een vaststaand feit beschouwde zou ook het tweede de kampioensvlag mogen hijschen. De maatregelen daartoe waren al getroffen. We voelden ons wat nerveus, waren min of meer onder den indruk, zooals slachtvee, dat naar het abattoir vervoerd wordt. Sparta 11 kwam extra versterkt uit, met krachten als Swartouw, Jurgens, Nieuwpoorts en zelfs met den gevreesden Jansen (Boerdam) in de gelederen. We begonnen wat onzeker en het eerste kwartier leek-het of we er dik in zou den gaan. We zaten achter voortdurend lee- lijk in de knoei, tot groote vreugde van de destijds beruchte Spartaansche jongens- tribune, die overvol was. Toen kreeg onze STOOMWASSCHERIJ „HOLLANDIA" j ZANDVOORT J. H. G. WEENINK - TELEFOON 287 j 30 CENT PER KILO achterhoede haar vertrouwen terug en scheen dit voort te planten op onze voor hoede, die tot dusverre vrijwel werkeloos was gebleven. Onze jongens ondernemen eenige goede aanvallen en waarachtig weet een der invallers ons de leiding te geven. Dit geeft ons moed en hoewel Sparta door haar talrijke supporters hevig wordt aangevuurd, weten we de leiding zelfs te vergrooten. Na de rust komt Sparta overweldigend opzet ten, zelfs Swartouw komt naar voren, doch wij van onzen kant halen Kik Klomp naar achteren, die om eens in oorlogstermen te spreken dood en verderf onder den vijand teweeg brengt. We houden moedig vol en het opdringen van Swartouw blijkt Sparta noodlottig, want bij een snellen uit val weten we onze leiding tot 3O te ver grooten. Nog 20 minuten zijn te spelen; het blijkt echter, dat we „au bout de notre Latin* zijn. Sparta is overweldigend in de meerder heid en weet eindelijk het lang verdiende tegenpunt te maken. Het publiek brult als wilden en steeds hartstochtelijker wordt de strijd. Onze achterhoede zwoegt als be zetenen. Gudde is lens getrapt en hinkt nog maar zoo'n beetje mee. Maar Kaales, Kik en Jan de Groot werken als buffels en geven onze backs steeds meer gelegenheid het leer weg te werken. Hoe de Spartanen ook sjou wen, ze komen er niet door en wanneer ein delijk het eind-signaal klinkt, kunnen we ons er op beroemen een van de kampioens pretendenten uit den weg te hebben geruimd. Nog wachtte ons een zwaardere strijd, n.l. tegen D.F.C. II, dat door de nederlaag van Sparta II nu de eerste plaats bezette en bij een overwinning met de eer zou gaan strijken. Deze kamp aan den Marketten weg is geloof ik wel de emotioneelste geweest, dien ik ooit heb meegemaakt. De weinige supporters, die ons naar Dordrecht verge zelden, zullen dit kunnen getuigen. Ik geloof, dat ze zich na afloop allen hebben moeten verschoonen. D.F.C. II was natuurlijk „au grand complet", met den reus Dolf Bouvy op de centerhalfplaats. D.F.C. was over het geheel genomen het meest in den aanval, doch zooals reeds hierboven gezegd, dit was juist de taktiek van ons team. Onze verde diging was direct ingespeeld en als vanouds „safe". D.F.C. valt voortdurend heftig aan, doch opeens krijgt Piet Grijseels den bal, vliegt als een wervelwind de Dordtsche ver dediging voorbij en voordat het talrijke pu bliek van zijn verbazing is bekomen, hebben we de leiding. Nu begon de pret eerst goed. Was het spel voordien al vrij forsch geweest, nu wordt het uitgesproken ruw, en af en A.F.C.-ersbegunstigt on:e adverteerders! Prima helder Waschgoed, in zuiver duinwater j gewasschen zonder schadelijke bestanddeelen Gesteven, Gemangeld en Gevouwen Opgemaakt.' wasschen volgens Prijscourant j Eigen autotransport dagelijks op Amsterdam j Maandag halen Vrijdag thuis j

Schakels (clubbladen) | 1927 | | pagina 17