NV H. REPKO Dames A. F. C.-ers B. MEESTER tje van onzen aanvoerder, nu dan moest de toestand wel bar zijn. We deden ons uiter-" ste best doch we verloren met 21, na eerst met 10 te hebben voorgestaan. Een paar weken later speelden we tegen Spartaan II thuis. De wedstrijd was in April gedeeltelijk gespeeld en eenigen tijd na de rust toen de stand nog 00 was liet scheidsrechter Broeksmit (die nog geen A.F.C.-hart in dien tijd bezat) n.b. wegens mist stoppen en ont glipte ons het eenige weken later tekort- komende puntje. Bij overspelen werd het een 3—-0 nederlaag. Nog bleven we echter kans houden want V.V.A. II en W.F.C. II waren slechts 1 punt voor terwijl U.V.V. II reeds gezorgd had definitief onderaan te eindigen. Onze laatste wedstrijd brak aan. Haarlem II moest winnen dm kampioen te worden. A.F.C. moest gelijk spelen om niet te degra- deeren. De strijd was fel en spannend. Rust was 00 en met nieuwen moed werd aan de 2e helft begonnen. We waren steeds in de meerderheid en elk oogenblik werd een doelpunt verwacht, maar 10 min. voor het einde werd ons lot beslist. Onze backs ston den ver opgedrongen. Een troughpass volg de. De bal passeerde me op één Meter af stand, de Haarlem-man liep als een bezetene achter den bal en scoorde. Weg reserve le klasseschap. 5 jaar zijn verstreken en ik ben weer in het 2e aangeland. De tijden zijn anders. A.F.C. dat in 1921 /'22 geen spelersmateriaai had, is nu het ergste te boven. Vele jongeren komen naar voren. Het 3e en 2e zijn gepro moveerd naar de reserve 2e klasse. Reeds lang voor het seizoen heb ik een afspraakje met mijn vriend Breethoff, dat we alles zul len „aufbieten" om linea recta naar de reserve le klasse te komen. Zeker, de E. C. is wel eens heel kwaad op hem geweest, maar wist ik niet altijd wat er achter schuil de? Gezamenlijk zouden we A.F.C. II weer in haar oude klasse terugbrengen. Het is inder daad gelukt en bij het schrijven van deze Bestelt U eens Uw vleesch bij: Rund-, Kalfs- en Varkensslager CHASSÉSTRAAT 58 TELEFOON 29803 Uitsluitend 1e kwaliteit. Prijzen b.v. Ossenhaas f 1.20 Kalfs Carbonade 1.1 O regels ben je nog eens extra blij dat het zoo ver is. De promotiewedstrijden, die ons betrek kelijk weinig sensatie opleverden, gedeeltelijk door het medespelen van het 3e, waardoor de attractie van sommige spelers van het 2e werd geremd, verliepen vlot. Drie overwin ningen en een gelijk spel met 10 voor en 4 tegen zijn sprekende cijfers. Thans in onze oud-nieuwe omgeving er weer op los om later, net als onze vriend Gudde, oud-speler (1912-' 13) van het 2e, die de attentie had onzen wedstrijd in Weesp bij te wonen, te kunnen zeggen: Ik ben met A.F.C. II kampioen geworden van de reserve le klasse. Voorwaarts met frisschen moed! UIT DEN GLORIETIJD VAN ONS 2e ELFTAL. Dezer dagen kwam onze ijverige Schakel- redacteur me op geheimzinnige wijze langs boord, enterde me voordat ik er erg jn had en blies me een vertrouwelijke mededeeling in het oor, welke ik als alle andere geheimen, die mij worden toevertrouwd, mij haast met de mij ingeboren vrijmoedigheid aan de Schakel-lezers te verraden. Onze Schakel redacteur dan vertrouwde mij toe, dat hij, in verband met de „joyeuse rentrée" van ons 2e elftal in de Reserve Eerste Klasse, het eerstvolgende nummer van de Schakel spe ciaal wilde wijden aan de keurige prestaties van dit elftal in het afgeloopen seizoen. Na tuurlijk vond ik dit een schitterend plan, doch onmiddellijk had ik reeds berouw over deze openhartige sympathiebetuiging, want nau welijks had ik het woord „schitterend" geuit, of de bekende aap kwam uit de mouw des Heeren Wijnands. „Ja maar, zie-je", zoo begon hij, „natuur lijk kan ik de fieele Schakel niet alleen over het laatste seizoen volkladden. Er moet ook wat, ja heel wat inkomen over den ouden tijd en vooral over dat beroemde seizoen, Kijkt naar Uw Hoed, leder ander doet het. R EGU LI ER SB REESTRAAT 24 in Borsalino- en Wardhoeden A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 14 J v M V

Schakels (clubbladen) | 1927 | | pagina 14