m, 13 we in het midden met evenveel achterstand op No. 1 als voorsprong op No. laatst. We konden op behoorlijke resultaten bogen, o.a. was Ajax II uit met 1—0 geslagen. A.F.C. was echter in een heel donker tijdperk en de zaken stonden er allesbehalve rooskleurig voor. Het was in dit bewuste seizoen dat we V.V.A. II ontvingen en ondanks het feit dat zij met 9 menschen kwamen moesten >we met 53 de vlag strijken. In April was de toe stand uiterst précair en voor de onderste of op één na de laatste plaats (er moesten 2 clubs degradeeren) kwam A.F.C. II in aan merking. Ernst van Ooy was captain en enthousiast voetballer en clubman als hij is, kregen we de volgende aanschrijving: Mijnheer, Zondag 23/4 a.s., aanvang 2 uur, Com petitiewedstrijd, van het 2de elftal tegen H.F.C. II op haar terrein, gelegen Haarlem. Trein vertrekt 12.40 uur, Centraal Station. Bijeenkomst uiterlijk 12.30 aldaar. Het elftal luidt: D. Buys, üe Bruin, Kali, Klücken, Bosch, Holtzappel, Kamp, Jurrjens, Van Nek, Van Ooy, Merckelbach. In verband met den ernst van de situatie van het 2e reken ik stellig op je opkomst. E. van Ooy, capt. Een aanschrijving met het geheele elftal er op vermeld en een veelbeteekenend zinne- DEGRADAT1E. PROMOTIE. 1921/'22 1926/'7. Het origineele idee van onzen Redacteur om een „Schakel" aan ons 2e te wijden is aanleiding om eenige herinneringen neer te schrijven. Met heel veel plezier doe ik dit, al was het alleen maar daarom dat ik den beslissenden wedstrijd tegen Haarlem II in Mei 1922 meespeelde toen door een 10 nederlaag A.F.C. II uit de reserve le klasse verdween. Al een paar jaar had ik in deze klasse gespeeld maar 1921/22 werd een zeer zwaar seizoen. Op de helft van het seizoen hingen A.F.C.-ers, begunstigt onze Eén naam wil ik nog afzonderlijk noemen, n.l. die van Jo Huyer. Hoewel veteraan (wat z'n leeftijd betreft) is hij nog steeds een spe ler, waaraan vele jongere spelers, wat uit houdingsvermogen en enthousiasme betreft, een voorbeeld kunnen nemen. Een lofrede over de andere spelers zal ik niet meer afsteken. Bij vorige gelegenheden is hun reeds alle verdiende lof toegezwaaid. Alvorens te eindigen wil ik namens onze spelers alle A.F.C.-sters en A.F.C.-ers voor hun medeleven en groote belangstelling har telijk dank zeggen. U, supportsters en supporters, zijt voor ons steeds een groote moreele steun ge weest! adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1927 | | pagina 13