Firma H. ERKELENS I D. ELLENS te meer werd door de 'deelnemers, inge zien dat, wilden wij eenige kans op succes hebben, er nog een serieus oaantje geloo- pen moest worden. Al kunnen we er ons niet cp beroemen werkelijk voorbereid aan de start te zijn gekomen, toch mochten we toen niet geheel en al pessimistisch meer zijn. Vele A.F.C.-ers waren naar het Von delpark gekomen om hun favorieten gade te slaan. De ploeg was ten slotte als volgt samengesteld: Knopper (500), Wijbenga (100), Postmaa (200), Neseker (300), Flier- man (800), Rood (1600), De Langen (800), v. Lith (500), v. Nek (300), Koeslag (300). Knopper ging goed van start en kwam onder veel gedrang door het groote aantal deelnemers (n.l. 16 clubs op den betrekke lijk smallen weg) in het hoofdpeloton aan zijn eindpunt om aan Wijbenga over te geven. Postma kreeg in de 8e positie over te nemen en wist er een 5e plaats van tq| maken terwijl vervolgens Neseker een vlotte 300 M. liep en zonder noemenswaardigen achterstand op de 3 leidende ploegen kon overgeven aan Flierman. Intusschen was er eenige teekening gekomen. De zwakkere ploegen waren al wat achter gebleveil D. A.M.V.J. had de leiding genomen en Flierman had kans gezien op de 2e plaats te komen op fenkele Meters achter No. 1 en direct gevolgd door de Roeivereeniging „De Amstei". Bij het overgeven verspeelde hij zijn 2e plaats ten voordeele van For- tuijn van „De Amstei". In ieder geval een pluimpje voor zijn resultaat. Onze 1600 M. moest het hem doen volgens veler mee ning en als we dezen afstand er goed af brachten, dan was een kans op een goede plaats niet uitgesloten. E. Rood liep goed en bleef gelijk met Nes. 1 .en 2 oploopen. Onze papieren stegen en Eetje had ver schillende aanmoedigingen in 'ontvangst te nemen. Op het moment, dat hij aan onzen 7en looper moest overgeven was hij No. 4 smet slechts 5 M. achter op den leider. Voof iemand, die niet te lang heeft getraind, inderdaad een zeer verdienstelijke prestatie.' Jammer, dat P. de Langen, hoewel op da oefenavonden een goed looper, onjuist zijn kunnen beoordeelen en moest toezien, dat zijn concurrenten gestadig uitliepen en hij bij het overgeven aan v. Lith de 4e plaats had moeten afstaan en op de 6e beland was, terwijl daarenboven v. Lith nog leelijk een 10-tal Meters verspeelde door niet op letten bij de aankomst van De Lange. Ondertusschen waren we ruim 100 M. achtergeraakt en hoewel v. Lith de 5e plaats wist te bereiken, door de Neerlandiaman te passeeren, waren we toch nog meer op No. 1, intusschen de voetbalvereeniging J.O. S„ achter geraakt. Toen dan ook v. Nek kreeg over te nemen, moest deze zoowel als Koeslag een geheel kanslooze baan loopen met Dolfijn ca. 15 Meter voor ons als No. 4 en Neerlandia met 20 M. achter ons als No. 6. Het resultaat was, dat J.O.S. No. 1 werd, De Amstei 2, de Spartaan (die op een goeden wedstrijd kan terug zien) No. 3, Dolfijn (de le prijswinner van het vorig jaar met ons clublid P. v. d. Velden ver sterkt N. 4, A.F.C. 5, Neerlandia 6, de Amsterdamsche Politie Gymn. en Sportver- eeniging 7. Dit waren de prijswinners. De overige deelnemers w.o. de A. Z., Swift, Z.R.C. e.a. kwamen niet voor een prijs in aanmerking. Resumeerend kan ik niet anders zeggen dan dat het resultaat ons verheugt en aan alle deelnemers past dan ook een hartelijk woord van dank. A.F.C. heeft getoond niet tot de zwakkere zjusjes te 'behooren en heeft zelfs een tijdlang in dezje race eeri leidende positie ingenomen. Het zal ongetwijfeld een aansporing ge weest zijn, om een volgend jaar nog beter re- WIJNHANDEL - SLIJTERIJ BOTTELARIJ Het meest bekende en vertrouwde adres van prima Wijnen, Qedistil- I leerd, fijne Likeuren en geimpor- I teerde Cognacs. OVERTOOM 284 TEL. 22961 I BLOEMENMAGAZIJN AMSTELVEENSCHEWEG 93 TELEFOON 20320 Leverancier van Bloemwer- i ken aan Vereenigingen A F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders

Schakels (clubbladen) | 1927 | | pagina 7