I Louis Reijners Dames A. F. C.-ers B. MEESTER GOOD/YEAR SOIREE'14 MEI. Huldiging der Kampioens-Elftalten. Zeer velen hadden zich opgemaakt, om onzen slotavond, 14 Mei j.l. in het IJ- paviljoen georganiseerd, met hun tegen woordigheid op te luisteren. De kampioens- ploegen (waaronder we natuurlijk ook het derde rekenen) waren uitgenoodigd en de huldiging hiervan vormde het pièce de re sistance. In den vooravond hadden diverse leden van hun artistiek kunnen blijk gegeven; zoo verraste Langevoort, A.F.C..'s youngest musical performer" met een buitengewoon mooie xylophoon solo. Dan was er ons bekende trio (to say nothing of the piano), dat met een nieuw repertoire Engelsche liedjes voor het voetlicht kwam. Met een stalen gezicht zong Piet v. d. Velden in het beroemde lied „Clementine", cannot swim. Mej. Böter kreeg welverdiende bloemen voor haar beschaafd accompagne ment. Nog een goed stukje muziek, uitgevoerd door Langevoort en Henk Kappelhoff, dan kwam Piet Vermeulen als ersatz voor de Wolga-sleepers. De limericks, die hij maandenlang moei zaam uit het hoofd had geleerd („een paar goeie", zoo vertelde Piet, „die ik aan den hoofdredacteur van de Schakel stuurde, materiaal aan jonge reserves moet het onze werden niet opgenomen wegens plaatsge brek, omdat de baas zelf acht bladzijden had geschreven, die tóch niemand leest) werden met een air, alsof ze a l'improviste werden voorgedragen, de zaal ingeworpen. De flauwe mop, die Piet aan het eind van zijn betoog lanceerde, was zoo gren zeloos flauw, dat ik mij beijver hem ter algemeene kennisse te brengen. Op school vraagt de onderwijzer, wie er weet, wat „windhandel" is. Alles zwijgt, tot de historische moossie („is van school af", interrumpeerde Piet Wessel) z'n vinger opsteekt. „Weet jij het?" vraagt de meester ver wonderd. „Ja meester, m'n vader handelt in wind. 's Zomers pompt-ie in Zandvoort voor een stuiver de fietsbanden op." Toen verdween Piet. En daarna de huldiging der elftallen. De captains, Ruijs, Theo Volbracht en Schooneboom werden op het podium geplant de spelers voorgeroepen, waarna Schaf het woord nam. Het moet voor onzen grijzen praeses, die daar zijn laatste officieele feestspeech als actief voorzitter hield (laten we hopen, dat hij het als eere-voorzitter nog tallooze malen zal doen) toch wel een buitengewone /ol- doening geweest zijn, dat juist de huldiging van drie elftallen het onderwerp mocht zijn voor zijn speech. Hoe dikwijls is er niet gespeechd in den trant „maar later we hopen, dat het nu beter gaat." En het is beter gegaan. Onze club, op haar hechte basis, van vriendschap en ama teurisme, heeft zich merkwaardig snel van de débacle jaren hersteld en staat er beter >voor dan ooit te voren. Met een zoo groot) Bestelt U eens Uw vleesch bij: Rund-, Kalfs- en Varkensslager CHASSÉSTRAAT 58 TELEFOON 29803 Uitsluitend 1e kwaliteit. Prijzen b.v. Ossenhaas f 1-20 Kalfs Carbonade 1.1 O AMSTERDAM wcr Geperst Stalen American Pulleys Complete Drijfwerk Installaties RUBBER DRIJFRIEMEN Transport- en Elevator Banden A F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1927 | | pagina 5