JE OPGELET S Stille Kracht* HET IS GELUKT! Wat iedere A.F.C.-er hoopte, is dan toch op den gedenkwaardigen Zondag, 15den Mei blijde werkelijkheid geworden: A.F.C.II gepromoveerd naar de reserve eerste klasse! Een prestatie bijkans zonder weerga. Nog in Februari 1926 speelden onze jongens in de reserve derde klasse: nauwelijks vijftien maanden hebben ze er over gedaan, om in een Etoile du Nord-tempo naar de reserve eerste klas te stormen, de voor het tweede elftal hoogst bereikbare afdeeling in den Nederlandschen Voetbal Bond. En toch heeft het nog meer gespannen dan we gedacht hadden. Rapiditas heeft zich tot het uiterste verdedigd en getracht haar zeer kleine kans te behouden. 8 Mei gingen we voor het eerst naar Weesp; het derde elftal moest allereerst Rapiditas bekampen. Een groot gezelschap (bijna het geheele tweede elftal en diverse- supporters) maakte het reisje mede en moest met leede oogen aanzien, dat de onzen een welverdiende, maar toch eenigszins onge lukkige 21 nederlaag leden. Met de rust was de stand 2—0 in ons nadeel, doch met wind mee ging het beter. Reeds vijf minuten na de hervatting werd de achterstand ver- Vraagt Kreymborg's Abonnementstarieven Onverhoogde Prijzen. Schitterende Coupe kleind, waarna zich een enthousiaste en spannende kamp ontwikkelde. Vijf minu ten voor tijd kregen wij een free-kick te nemen even buiten het strafschopgebied: Reeker schoot, Willy Brusse liep toe, kopte en de Rapiditas-keeper stopte vallend achter de lijn, hetgeen den scheidsrechter ontging. Reeds acht dagen later ging het tweede dezelfde reis ondernemen, moreel gesterkt door hun kampioens-medaille en een paar uur nachtrust. Het begeleidende gezelschap was veel kleiner dan den eersten keer, want bijna iedereen had in de overtuiging, dat het tweede wel uitstel zou krijgen, kaarten voor Holland—New Castle. Nu ging het beter; thans! hadden de reds met de rust een 2—0 voorsprong, waarmee onze jongens zich buitengewoon veilig voel den. Rapiditas bleek zich echter niet gewonnen te geven; alles ging naar voren en tien minuten na de pauze was de stand 22. Een hardnekkige strijd om de leiding volg de; door het opdringen van de Rapiditas- achterhoede kon onze voorhoede enkele ma len doorbreken, doch een flinke dosis pech verhinderde ons de winnende goal te ma ken.. Een gelijk spel was echter voldoende ,en onder groote vreugde kwam het einde met onveranderden stand. Rest ons een woord van hulde aan Ra piditas voor haar faire en enthousiaste spel en een woord van specialen dank voor de bloemen, die de Weespenaren ons aan boden. Bestelt uw KOPER, METAAL ALUMINIUM en GIETWERKEN „DE NIJVERHEID" Te Gieterijres - B E V E R WIJ K - Tel. 2228 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! Van een smaakvol gekleed heer gaat een zekere stille kracht uit, die ongetwijfeld tot zijn welslagen in het leven van groot belang is. Zorg ook voor die stille kracht in üw leven. Laat Kreymborg's Kleeding, van prima coupe* een voudig en smaakvol, ook üw stille kracht zijn Kreymborg kleedt U goed en goedkoop BIJ

Schakels (clubbladen) | 1927 | | pagina 3