Dames A. F. C.-ers B. MEESTER zer maatschappij, die men in onze sport niet missen kan en missen mag." N.l. de promotie en degradatie. De laatste zinsnede, waaruit men niet anders concludeeren kan dan dat de degra datie van een der huidige eerste elftallen en de promotie van A.C.C. een nadeel voor cricket zou zjijn, lijkt mij wel de minst juiste uit dit onlogische „hetze"-artikeltje. Geen wonder, dat het op de jaarver gadering van den N.C.B. warmer toeging dan gewoonlijk. Eenerzijds stonden de eerste klassers, anderzijds de 2e en 3e klassers. De hoofden waren geteld en ondanks een vurig betoog van Jan Prent en Fred. Sabelson werd de door de le klassers in gediende motie: „De vergadering besluit om het Bestuurs besluit d.d. 6 Maart (promotie A. C. C. en Phoenix) te vernietigen." Aangenomen met 28 voor en 23 tegen. Na afloop dezer vergadering bedankte het bestuur van den N.C.B. en bloc, daar het zich moreel gebonden achtte tegenover A. C.C. en Phoenix. Daarmede was de crisis een feit, een crisis, die alleen zijn ontstaan te danken had aan het drijven van de eerste klassers, waarvan enkelendan toch blijkbaar wel overtuigd zijn van de kracht van A.C.C. of Phoenix, dat zij zpó bang zijn om vol gend jaar hun praedicaat „eerste klasser" misschien te moeten verliezen. Dat ook anderen de houding der eerste klassers afkeurden, blijkt uit onderstaand stukje van „Long Leg", die in Tiet Sportblad van de Opr. Haarlemmer Crt. van 11 April tot de volgende conclusie komt: „Na afloop der A.V. kwam het bestuur bijeen en bedankte. Waarschijnlijk a.s. Za terdag een nieuwe A.V. met als le punt: Bestuursverkiezing. Wij zullen zien Het was een „zwarte dag" voor het Nederlandsche Cricket. De le klassers hadden ten slotte water in hun wijn kunnen doen, A. C. C. en Phoenix le klasse moeten laten, te meer waar de Stichtsche uittrad. Dan had men het bestuur ook gered. Het was bovendien niet tactisch om de heeren De Meijere en Grootmeijer, 2 Amsterdammers steeds het woord te laten voeren, daar waar het ging om de opname van een derde le klasse Amsterdamsche club. De debatten wezen dat maar al te zeer uit. Ons standpunt is: macht (stemmenmeer- derheid) mag niet boven recht gaan. Vroeg of laat zal zjich dat wreken en wij voor ons gelooven, dat wij aan het begin van een reeks moeilijkheden staan." 14 April werd reeds in Utrecht een protestvergadering belegd door A. C. C., waar van de 19 vereenigingen, welke uitge- noodigd waren, aanwezig waren: Phoenix, U.V.V. Stichtsche C.C., Kampong, Amsterdi C.C., Ajax, D.V.C. en Vleermuizen, terwijl KLEEDERMAKERIJ JOH. H. CORNELISSE Bestelt U eens Uw vleesch bij: Rund-, Kalfs- en Varkensslager CHASSÉSTRAAT 58 TELEFOON 29803 Uitsluitend 1e kwaliteit. Prijzen b.v. Ossenhaas f 1.20 Kalfs Carbonade 1.10 AF.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! ROZENGRACHT 108 AMSTERDAM t/o ,,'t Lootsje" Tel. 47753

Schakels (clubbladen) | 1927 | | pagina 5