„DE CORINTHIAN" mann deed eenige zeer goede dingen en zal bij eenige oefening ongetwijfeld weer in vorm komen. Koopman (ex. U. D.) speelde een kalm partijtje en scheen, in dezen wed strijd althans, niet zoo terrierachtig als de roep hem vooruitging. In de middenlinie werkte Duson weer hard; hij belooft een plaats in het le elftal waardig te worden. Van de voorhoede is Knopper sinds het vorig seizoen vooruitgegaan; Robbles en Wybenga combineerden zoo nu en dan aardig, gezien het feit, dat ze voor het eerst met elkander speelden. Good luck verder old A.F.C. in den aanstaanden beker- en competitie-strijd. Kampong-Seriewedstrijden. Wij A.F.C.ers rekenen het elk jaar tot een bijzonder genoegen om onze vrienden de Kampong-menschen op te zoeken om deel te nemen aan hun serie-wedstrijden. Ofschoon dit jaar door ons eigen programma eenige moeilijkheden waren ontstaan is het met de plooibaarheid van Kampong mogelijk geble ken, om toch in Utrecht weer te gaan spelen. Het lot bracht ons tegenover V.O.C. De volgende proef-opstelling (mede door ver hindering van eenige menschen) brachten we in het veld: doel*. Veen, achter: Koeslag en v. d. Kolk, midden: Korneman, Koopman, Bos, voor: Robbles, Hannema, Tacke, Brus- se en Knopper. A.F.C. speelt eerst tegen den hevigen wind in en moet zich op verdedigen toeleggen. Een enkele maal breken we door o.a. eenige kee- ren door toedoen van Robbles. V.O.C. lost enkele malen verraderlijke schoten en Jan Veen moet dan ook herhaaldelijk ingrijpen, wat hij op zijn bekende resolute manier doet. De wind is een excuus doch het valt op. dat er bij ons weinig combinatie te vinden is en dat de activiteit van verschillende heeren weer te wenschen overlaat. Het is en blijft een groote factor dat er enthousiast gespeeld wordt en daarbij het overleg niet te kort schiet. Voor ons tribune-menschen valt er dan ook veel meer te genieten als je ziet dat ieder zich met genoegen inspant, al betreft het dan ook slechts een seriewedstrijd en geen competitie. Kort voor rust scoort V.O.C. verdiend. Na rust wordt het direct 20 als de midden voor der tegenpartij doorbreekt, een schot lost, dat Veen houdt, maar vervolgens weer ingeschoten wordt en doeltreft. Een oogen- blik later komt V.O.C. opnieuw op ons doel af en als bij een botsing Koeslag en Veen op den grond liggen, wordt het gemakkelijk 30. Eerst nu gaan we profiteeren van het windvoordeel. Het spel van de Rotterdam mers blijft echter aantrekkelijker en staat technisch hooger. Het verschil tusschen le en 2e klasse voetbal valt dan ook in deze match zeer zeker op. Robbles, die meerdere malen met Hannema aardig combineert, lost achter elkaar eenige schoten doch zonder succes. Bij een aardigen aanval weet Knop per kalm te doelpunten (31). A.F.C. be gint te herleven en als een ver schot van Hannema door den keeper niet gehouden kan worden, denken we al weer aan een ge lijk spel. De laatste minuten verstrijken zon der verdere doelpunten en de wedsttijd brengt ons dus een 32 nederlaag. De rech tervleugel werkte verdienstelijk maar zal nog wat moeten inspelen. Van de overigen deden Koeslag, Knopper, Brusse en Veen hun best, terwijl de rest blijkbaar nog te veel met zo- mer-gevoelens bezield waren, om er veel van te maken. Daar is het ook Augustus voor. Ik moet toch even bij wijze van spreken mijn petje afnemen voor Kampong. Ze ver staan de kunst om een prettig stel clubs naar Utrecht te lokken m.n. U.D., het ons wel bekende Robur (wat deed het Arie Metz een leder lid onzer vereeniging abonneere zich op: Geïllustreerd Weekblad voor Amateursport Prijs per half jaar f 5.— Abo^'nementsopgaven DrUkKeilj DEN HAAG - 5 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1926 | | pagina 5