het eenvoudig „balletje trappen of „partijtje- spelen"., wat anders wordt gedaan. Het nut van het laatste wil ik niet geheel en al ontkennen en kan als afwisseling zeer goed van dienst zijn. Onze commissie is echter van meening, dat dit soort oefeningen zich wel geleidelijk zal populariseeren. Een niet te ontkennen factor is het gelukkig, dat de stemming onder die leden, welke komen oefe nen, steeds opperbest is. Dit is een gunstig teeken en past ook volkomen in het kader van de A.F.C. Met betrekking tot onzen athletiekdag zij vermeld dat de inschrijvingen niet een door slaand succes te noemen zijn. Het is maar al te goed gebleken, dat velen van meening zijn, dat zij toch niets zullen presteeren b.v. „omdat ze niet of weinig geoefend hebben" of toch geen „kei" zijn. Dit zijn natuurlijk absolute misvattingen. Wij organiseeren dezen middag als slot van de zomer-athle- tiek-beoefening en voor onderlinge gezellig heid en niet om elkaar eens te laten zien, wie nu eigenlijk een geweldige Bram is. Zeker, het zijn wedstrijden en, het woord zegt het reeds, dus strijd, maar waar ieder lid gerust aan mee kan doen zonder een „sof" te moe ten vreezen. Daarvoor zijn we bijna allemaal leeken in de athletiek. Er zal nog nader worden uitgemaakt, hoe de series geregeld zijn en of nog een of an der nummer afgelast wordt. Ieder inschrijver wordt echter den 4en September op ons veld om 3 uur verwacht en hoort vanzelf een mo gelijke wijziging. De prijsuitreiking vindt di rect na afloop plaats. Ten einde alsnog mogelijke twijfelaars voor deelname de kans te bieden in te schrij ven, zal de inschrijving hiervoor in plaats van tot den 22en tot den 31en geaccepteerd worden. De Athletiek-Commissie. Competitie-lndeeling. A.F.C. I komt uit in Afdeeling 1,2e klasse B tegen de volgende elftallen: W.F.C., Z.V.V., D.E.C., Donar, Velox, Kampong, Hercules, Voorwaarts, H.V.C. A.F.C. II komt uit in Afdeeling I res. 2e klasse A tegen: Alcm. Victrix II, Hollan- dia II, Haarlem II, Stormvogels II, Blauw Wit III, Watergraafsmeer II, V.V.A. II, A.F.C. III. Komt uit in Afdeeling I res. 3e klasse C tegen: Gooi III, A.W. II, Ajax IV, Blauw Wit IV, Spartaan III, D.E.C. III, Wilhelmina Vooruit II. Onzerzijds slechts eenige kantteekeningen: Het eerste speelt in de z.g. Utrechtsche afdeeling, waarin echter diverse Noord-Hol- landsche elftallen gast-voorstellingen zullen trachten te geven. Diverse elftallen zijn* den mannen van ons eerste welbekend; onze lui weten dan echter tegelijkertijd, dat ze van meet af aan als duivels moeten optreden, wil len ze in deze ongetwijfeld zware afdeeling succes hebben. Maar, het kan lui; het kan Ons tweede heeft, o.i. de zwaarste afdee ling. De elftallen, die in deze afdeeling spe len, „weten van wanten", en onze reserves zullen zich moeten verdedigen als leeuwen. (Het eerste elftal als duivels, het tweede als leeuwen: boeren, burgers en buitenlui, gaat dat zien!!) Een felle teleurstelling brengt ons de in deeling van het derde elftal. D.O.S. II ge degradeerd en A.F.C. III tóch reserve 3e klasse! Wij weten slechts één passend ant woord op deze, o.i. onrechtvaardige indee ling: opnieuw laten blijken, dat we, zoo niet achter de groene tafel, dan toch zeker op het groene veld de eersten zijn. Oefenwedstrijd Blauw-Wit—A.F.C. 2—1. 11 Augustus jl. kwam, zij het dan ook een beetje gehavend, A.F.C.'s eerste weer in het veld, als volgt opgesteld: Doel: Bornemann; achter: Koopman en Van Nek; midden: Duson, Hütter en Korne- mann; vóór: Knopper, Bos, Maas, Robbles en Wijbenga. Een stevige wind staat van doel tot doel en Blauw Wit is, daar zij den wind mee heeft, steeds in de meerderheid, hetgeen zij door twee weinig fraaie doelpunten weet uit te drukken, voor de rust. Het spel is vrij saai. Blauw Wit probeert een paar nieuwe krachten, doch het geheel maakt geen over weldigenden indruk. Na de rust zijn de bord jes verhangen en onze achterhoede kan steeds gemakkelijk het veld zuiveren. Maas maakt een tegendoelpunt, doch tot verder resultaat brengt onze voorhoede het niet. Tegen het einde komt Blauw Wit nog eens opzetten, doch haar voorhoede is te zwak om te doelpunten. Het einde van dezen zeer rustigen wedstrijd, waarbij men duidelijk kan waarnemen, dat beide partijen nog maar aan het begin van hun kunnen voor het komende seizoen staan, kwam dan ook met 21 in ons nadeel. Als slot een kleine nabeschouwing. Borne- - 4 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1926 | | pagina 4