weinig, doch het liep eenigszins anders. Na een aanvankelijk goed begin van 1 voor 19 en 2 voor 36, werd het 6 voor 44. Het zag er toen donker voor ons uit, maar met Tienstra en Spruyt ging het beter: Hans, voorzichtig als ai tijd, maakte z'n singles, terwijl Tienstra brutaal op de slowbowlers inliep. Eerst op 73 liet Hans zich verleiden en was voor een goed gespeelde 25 gebowled. We stonden er nu weer goed voor en het was nog slechts een tijdquaestie, want indien we nu nog gauw allen uit gingen, zou R. en W. het nog wel eens probeeren en hiervan hebben wij onder vinding gehad in Haarlem tegen ditzelfde elftal. Er moest dus op tijd gespeeld worden en van deze taak kweten vooral Lally en Piet Wolters zich keurig; langzaam werden tevens runs verzameld en toen allen uit waren, hadden we 149 en zag Rood en Wit van verderen strijd af. Gewonnen werd dus met 72 runs, en het kampioenschap was een voldongen feit. Het aardige bij dezen wed strijd is dat het juist de z.g. staart" is, die voor de meeste runs gezorgd heeft. Hier onder laat ik de door ons gemaakte score volgen: J. P. Spruyt25 O. Cornelissen11 H. Mahler10 H. Oliver0 N. W. Selles3 W. F. Amo0 Börnemann1 N. Tienstra20 Ch. Duson27 not out J. G. H. Wolters15 J. C. A. Suyver19 Voor de Telegraaf beker wonnen we van H.C.C. comb, met 74 runs en moeten nu tegen' den eersten klasser Quick in Nijme gen. Dit is voor ons een mooie krachtme ting, vooral daar Qüick niet tot de zwaksten behoort en Zondag nog op regelmatige wijze de zeer sterke Stichtsche klopte. Het is maar te hopen, dat wij zoo volledig mogelijk kunnen uitkomen, daar van dezen wedstrijd voor ons veel kan afhangen. De tweedaagsche wedstrijd tegen onze Rijswijksche vrienden werd door ons gewon nen, zoodat voor de tweede maal in succes sie de wisselbeker door ons werd gewonnen. Gaarne zou ik van dezen strijd meer ,,uit de vergetelheid ontrukken", doch ik moet kort zijn. Alleen wil ik vermelden, dat voor den wedstrijd de heer Kerbert, uit naam van „te Werve" ons met ons 5-jarig bestaan felici teerde en onzen voorzitter een schitterende krans overhandigde. Het tweede speelde slechts 1 wedstrijd n.l. tegen U.V.V. en verloor met 2 wickets. Het 3e verloor van D.V.C. 2, doch nam de week daarop reeds revanche door van denzelfden tegenstander te winnen. Zaterdag 1.1. tegen V.R.A. 3, de kampioe nen van de A.C.B. werd, na zeer spannenden kamp met slechts 2 runs verloren. Het cricketseizoen loopt langzamerhand op z'n eind, nog 4 a 5 weken en de stumps zijn weer opgeborgen tot het volgend jaar, ter wijl de voetbalcompetities dan alweer in vol len gang zijn. Ik weet niet, of veel voetbal lers dit cricket-overzicht zullen lezen, doch ik hoop, dat ze het voorbeeld van ons eerste elftal zullen volgen. Waarom kan de 32- jarige A.F.C. niet wat haar jonger zusje van 5 jaar wel kan volbrengen? Laat ons hopen, dat dit nieuwe kampioenschap in de A.F.C.- kringen een prikkel moge zijn voor het eerste elftal. N. S. Van de Athletiek-Commissie. Het Bestuur benoemde in één harer ver gaderingen deze commissie waarin zitting hebben: J. G. M. Bosch (Voorz.), Jb. v. Nek (secr.), E. v. Ooy, Koeslag en A. Metz (le den). Het doel der commissie is in A.F.C. de beoefening der athletiek aan te moedigen en te leiden, speciaal de lichte athletiek welke bevorderlijk is als training voor voetbal. In de allereerste plaats hebben natuurlijk hier voor onze zomer-oefeningen gediend, waar van als slot de onderlinge athletiekwedstrijden worden gehouden op 4 September. Vervol gens wordt thans de mogelijkheid onder de oogen gezien in het winterseizoen tot de z.g. indoor-training te komen. De oefenavonden, die aanvankelijk, gezien de weinige bekendheid hiermede betrekkelijk goed bezocht waren, zijn langzamerhand iets minder geworden. Gedeeltelijk is dit te wijten aan vacanties, maar tevens aan het meeren- deel onzer leden, dat nog niet de ware belang stelling ervoor heeft. Het valt niet te looche nen, dat er voor diegenen onzer, die hun voet balcapaciteiten willen opvoeren in de lichte athletiek-training, een buitengewone voorbe reiding is gelegen. Het zal allen, die aan de oefeningen hebben deelgenomen, opgevallen zijn, dat de lessen van Trienes 6 Vuyk heel wat anders voor de body beteekenen dan - 3 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1926 | | pagina 3