Firma J. NAHUIS - GROENLO Wantoestanden. Net ais overal elders vindt je ook in onze club van die toestanden, waarover een elk iets te zeggen heeft en die dikwijls onveran derd blijven. Houdt U het b.v. voor mogelijk, dat de vrouw van één van onze meest vooraan staande leden zoowaar meer met Ajax op heeft dan met A.F.C. Is dat niet ergerlijk en dient dat niet spoedig veranderd te worden? Manlief doet zijn best voor rood-zwart en heeft zijn echtgenoote helaas niet onder den duim. Ik geloof niet, dat dit feit voor hem aanleiding kan zijn om echtscheiding te ver krijgen of voor A.F.C. om hem te royeeren. De beste oplossing is om te trachten de be wuste dame te bekeeren tot A.F.C.er. Ik heb voor onzen nieuwen Redacteur een mooi baantje. Die moest eens de familie in kwestie bezoeken en trachten haar van haar Ajax- sympathieën af te helpen. Mijnheer de Re dacteur, Uw rapport zie ik graag tegemoet in de volgende Schakel. Toon eens, dat juist U waardig bent als Redacteur op te treden, door A.F.C. met supporters (en nog wel vrouwelijke) te verrijken. Naar ik hoop zult U. gezien het groote belang voor A.F.C. en voor ons betreffend lid, deze kans niet on gebruikt voorbij laten gaan. Iets anders. Wat te zeggen van een Be stuur en E.C., die wel eens tolereeren dat leden, speciaal le elftallers, 's Zaterdags avonds een stevig biertje drinken! Waar voor staan ze dat eigenlijk toe? Als er 's Zon dags slecht gespeeld wordt, dan is de critiek van 24 uur hevig en daarna, vooral Maan dags, op de E.C.-vergadering nog heviger. Ik denk dat de heeren een glaasje bier zoo hoog waardeeren, dat ze het op Zaterdag een schande vinden om het genot van dat heerlijke vocht den jongens te onthouden. Op die manier geloof ik niet, dat we het spoe dig zullen beleven, dat A.F.C. weer in de hoogste afdeeling komt. Er ontbreekt nog veel meer in onze ver- eeniging, te veel om op te noemen. Maar laat ik iedereen in overweging geven als serieus gemeend slot van dit artikeltje: hebt U klachten, praat er dan niet met Jan en alleman over, doch draag ze ter bevoegder plaatse, resp. Bestuur of E.C., voor. Slechts op deze wijze is het mogelijk langzaam maar zeker op te bouwen en onze organisatie ook op het veld tot een maximum prestatie op te voeren. LUISTERVINK. STOOMHOUTZAGERIJ - HOUTHANDEL, LOONZAGERIJ Brief van een meisje uit Assen aan haar zuster Sophie te Sneek. Lieve Sophie, Je zult wel verwonderd opkijken, een brief van mij te ontvangen, maar ik vond het nood zakelijk je deelgenoot te maken van de ge weldige gebeurtenissen, die zich den 2den Kerstdag hebben afgespeeld. Zooals je weet speelt Jan, mijn verloofde, in Achilles, en deze club nu had A.F.C. op bezoek, een 2de klasser uit Amsterdam. Dat is niets bijzonders, zul je zeggen, maar luis ter! Van de wedstrijd alleen, dat we er met 63 ingingen, maar onmiddellijk na afloop begon het feest. Er was een speciale thé dansant georganiseerd voor de Amsterdam- sche roodbaadjes, maar thee is er niet veel gedronken, wel wat anders. Maar in het dan sen kunnen ze ons nog een lesje geven. Ze zijn zoo heel anders, die Mokummers, veel losser en jovialer en een praats dat ze hebben, vooral die lange keeper. Eén was er bij, die een speciaal volkslied had, dat begon en eindigde met tu-tu. Ik zou voor jou niet graag willen weten, wat ik dien avond allemaal gedaan heb; of het nu kwam door het drinken of door het dansen, ik weet het niet, maar die jongens waren ook zoo aanhalig. Er was er één bij uit Zwolle, nou die kon het klappen van den zweep. Maar laat ik het hier verder niet over hebben. Ik heb er spijt van. Ik vond het alleen niet prettig, dat de politie hier zoo onaardig was tegen de jon gens. Ze sloegen er maar direct op los of het een stel stakers waren. Maar gelukkig heeft A.F.C. bloedig of liever gezegd branderig wraak genomen, want ze hebben den inspec teur in het hotel bovenop het fornuis gezet. Hij kan nog steeds niet zitten. Maar dit weet ik wel, als ik later met Jan - 7 - TELEFOON No. 10 levert alle soorten INLANDSCH BESTEK HOUT als: beslagen Eiken Palen, bezaagd Eiken, Beuken en Iepen, Dwarsliggers en Wisselhouten voor Spoor- en Tramwegen. Alvorens gij afsluit, vraagt prijs. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1926 | | pagina 7