Café „MODERNr Lathyrus Leidscheplein 19 21, Amsterdam BLOEMENMAGAZIJN ROKIN 123 tenminste niet veel goeds te vertellen. Het eenige, wat mij daar getroffen heeft is, dat wij tegen Donar (s.v.p. geen puntjes tusschen de letters, geachte zetter) met ons twaalven tegen tien gespeeld hebben, namelijk ons elf tal plus de Utrechtsche doelverdedigei tegen de volgelingen van Donar minus dezen func tionaris. Zoo wonnen we dan met 42. Wie verder hiervan 't schriklijkst zwijgt, zegt vaak nog 't allermeest. Gelukkig heb ik een ander onderwerp voor mijn inktgemors. Niet over het feest van on zen Eere-Praeses wil ik schrijven. Aliicht zou mijn geachte Hoofdredacteur (zie hierboven) er geen genoegen mee nemen, als ik hem hier het gras voor zijn maat 38 wegmaaide. Wat een keurige voetjes heeft dat manneke, wat? Als hij Donderdagavond op zijn teenen op de toonen van de welluidende Jazz-muziek langs mij trotte, stepte, bostonde ot eenvoudig slechts liep, heb ik dit steeds weer met be-' wondering geconstateerd. Alleen een woord van oprechte hulde aan alle medewerksters en medewerkenden aan het programma en zeer zeker niet het minst aan onze Reds- bands, die, vooral als Tinus in den rol van Tinus het geheel dirigeerde een activiteit ontplooide, die alle beschrijving tart. Bravo, Tinus, zooals jij het opvat is ook mijn idee van een Jazz-orchestra-leader, niet alleen mu ziek, maar bovenal the blooming fun of the bally thing. Maar, revenons a nos moutons. Ik zou het dan niet over de fuif hebben. Maar wel over een aanverwante Zustand. Op den avond in het huis, dat den naam draagt van nu wijlen den Heer Cornelus Broere, ben ik door eenige onzer leden aangesproken en, gelukkige sterveling door eenige onzer dames bij den arm genomen en over het volgen de onderwerp geïnterviewd. Zou het niet mogelijk zijn, zoo luidde vrijwel hun aller vraag, een keertje meer een A. F. C. dans avond te arrangeeren? Natuurlijk beloofde ik hierover mijn gedachten te laten gaan en zie hier het resultaat mijner overpijnzingen. In de eerste plaats moet ik rekenen op de hulp van onze ijverige muzikanten. Hiervan ben ik nu volkomen overtuigd. En dan is vol gens mij de eenige logische oplossing, dat wij, indien in de A. F. C. werkelijk animo voor deze inderdaad gezellige avonden bestaat, hiervoor een speciale afdeeling oprichten. In grove trekken stel ik mij het volgende plan voor. Ieder A. F. C'er die er voor voelt eens in de twee maanden een club-dansavond te hebben, offert drie maal de kapitale som van zegge één gulden b.v. 1 Februari, 1 April en 1 Juni. Daarvoor verschaft hij zich het recht van toegang voor zichzelf en zooveel dames als hij idee heeft mee te brengen. Niet-leden der Soiree-afdeeling, om het maar voorloopig zoo te noemen betalen 2.50 per keer. Intro ducties voor niet leden der A. F. C. worden eveneens slechts tegen betaling van dit be drag verstrekt. Indien ik vóór 29 Januari 40 toezeggingen heb gekregen van leden, die voor dit plan voelen, zal ik nadere bijzonder heden per briefkaart mededeelen. De bedoe ling is natuurlijk niet deze avonden tot 4 uur te doen duren, doch tot 12 of hoogstens 1 uur. Hoofdzakelijk worden deze avonden aan de Muziek en Dans gewijd. Wel is de bedoe ling het dansen eens af te wisselen door een liedje aan de piano, een voordracht, een stuk je muziek door onze bekwame violisten enz. Voor mijn rekening neem ik dan de leiding dezer avonden, voor zoover deze leiding be hoeven. Voor de functie van secretaris-pen ningmeester reken ik op steun van een der enthousiasten voor dit plan, n.l. onzen vriend Steeman. Op het oogenblik dat ik deze regels neer caligrapheer is hij zich nog niet bewust van wat hem boven het hoofd hangt. Deze regels kunnen hem hier op dus zachtjes voor bereiden en ik twijfel niet of bij onze eerste Hoek Langebrugsteeg Levering van alle Bloemwerken. G. J. de Boer - 5 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1926 | | pagina 5