„DE CORINTHIAN" aan bloedarmoede) bespaarde en het publiek gelegenheid gaf, met temperaturen kennis te maken, zooals Roald Amundsen die pleegt te beleven. Opnieuw is gebleken, hoe A.F.C. en Schaf één zijn: zelden zal iemand op zoo schitte rende wijze gehuldigd zijn als onze eere voorzitter. Dat schittefende zit niet bepaald in de waarde van de cadeaux en de bloemen, maar in de hartelijkheid, in de intimiteit, de sfeer, die er tusschen zaal en tooneel bestond. Daar stond niet alleen een man, Gie ae ach ting van de club genoot, daar stond de vriend van allen, de man, waarvoor iedereen een wel zoo hartelijke sympathie gevoelt, dat die toch niet in geschenken is uit te drukken. Maar er waren voordvoerders, die zeer duidelijk dat, wat er onder de leden leeft, onder woor den brachten: Galavazi, Piet Vermeulen, Piet Bos, zij allen wezen nogmaals op wat Schaf geweest is en nog altijd is. De avond zelf was eveneens een succes. Piet Vermeulen overtrof zich zelf als confé rencier en leidde alle artisten op onnavolg bare wijze in. Hen de revue te laten passee- ren, zullen we veiligheidshalve achterwege laten: zoo licht wordt een der beste paarden van stal vergeten. Eén uitzondering zij toe gestaan, ten aanzien van nl. hem, die onder ongunstige omstandigheden optrad. De heer Kapper had immers den geheelen avond op kantoor gewerkt en kwam op het tconeel zóó laat, dat de zaal reeds rumoerige dansneigin- gen toonde. Dat de heer Kapper toen met zijn declamatie de zaal dwong, in ademlooze spanning te luisteren, pleit voor zijn kunnen. In de danszaal, waar om half een gestart werd, bereikte de stemming het hoogtepunt, niet in het minst door de „troep van Tinus' op den Burgerlijken Stand bekend als Reds' Band. Om vier uur ontstond er een geani meerde strijd om enkele schaarsche taxi's, doch iedereen schijnt per saldo toch thuis ge komen te zijn, met, volgens onze overtuiging, de herinnering aan een zeer geslaagden avond. Bekomen van de vermoeienissen, trad men met frisschen moed Maandagavond in „Ré serve" aan, om daar den 31 sten verjaardag onzer club genoegelijk te vieren. Nadat alle nadeelige invloeden van mist en vorst geneu traliseerd waren door diverse vaaeriandsche dranken, trok men ten aanval op het feest maal. Ook deze avond stond (Charivarius, please excuse) in het teeken van Schaf, die in welgekozen woorden door diverse sprekers gehuldigd werd. Er werd gespeechd op zoo wat alles, waarvan een A.F.C.-er het hart vol heeft: is het niet typeerend, dat al die redevoeringen, langs „lijnen van geleidelijk heid" elkander steeds weer ontmoetten in dat ééne centrale punt: Schaf? Ook de slachtof fers van den watersnood werden niet verge ten. Een warm speech je van Piet Vermeulen, die na het spelen van het Wilhelmus den aanwezigen verzocht, het illustere voorbeeld van de Koningin te volgen, maakte de beur zen los en, overtuigd dat we aldus onze maat schappelijke plicht vervuld hadden, atta queerden we met des te meer animo de ome- lette-sibérienne. Onnoodig te zeggen, dat de avond verder in de beste stemming (U weet wel, die van de Heerenkamer) verliep. Niet van de Tribune. Aan den dwang van den ouden Schakel tiran Sijmen ontkomen, rust thans het juk van onzen nieuwen Cluborgaan-opperbeul zwaar op mijn schouders. En uitermate be vreesd voor de gevolgen van ongehoorzaam heid aan deze, zijn eerste bevelen, haast ik mij eenige vellen papier vol te modderen, op dat ik mij in de weelde van zijn goedkeurende blik zal laten baden. Van de tribune weet ik, helaas niet veel, leder lid onzer vereeniging abonneere zich op Geïllustreerd Weekblad voor Amateursport Prijs per half jaar f 5.— Proefnummers gratis A ÜTIllf Ef ArËÜ sPaarnestraat 4 Abonnementsopgaven j flOdljDvfilv lil Ullllvl Ij DEN HAAG 4 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1926 | | pagina 4