Café „MODERNE" Leidscbeplein 19 -21, Amsterdam „Lathyrus" BLOEMENMAGAZIJN ROKIN 123 goeden naam van de A.F.C. in het bijzonder. In dit verband moet het optreden van eenige onzer supporters, die jl. Zondag den wed strijd A.F.C. Ill—D.E.C. III bijwoonden, ten zeerste gelaakt worden en de scheidsrech ter had dan ook volkomen gelijk, dat hij onzen captain verzocht deze Heeren tot kalm te te manen. Een dergelijk optreden is de A.F.C. onwaardig en dit kwaad kan dan ook niet ernstig genoeg bestreden worden. Indien iets dergelijks zou gebeuren door supporters van een volksvereeniging, zouden onze spelers moord en brand schreeuwen. De A.F.C. kan niet toestaan, dat haar goede naam door de ophitsende woorden van eenige heethoofden in miscrediet wordt gebracht en moet van eiken supporter op en buiten het veld eischen, dat hij zich correct en sportief gedrage. We rekenen er dan ook op, dat iets dergelijks als hierboven beschreven, nimmer meer zal voorkomen. Ten slotte niet dit. De bepaling, dat bij thuiswedstrijden van het eerste elftal, de kleedkamer alleen toegankelijk is voor de spelers en officieele personen, schijnt zoo langzamerhand in het vergeetboek geraakt te zijn. Bij eiken thuiswedstrijd toch moeten we constateeren, dat gedurende de pauze en na afloop tal van adspirantjes, juniores en andere menschen, die er totaal niets te maken hebben, het kleedlokaal vullen. Het is er dan een volte als op het Amstelveld, men kan zich bijna niet bewegen en slechts met de grootste moeite kunnen de spelers zich uit- en aanklee- den. We hopen dan ook, dat het Bestuur aan deze overdreven en onnoodig nieuwsgierig heid een einde zal maken en dat de niet spelende leden zelf zullen inzien dat hun plaats niet is in doch buiten het clubhuis. W. Clubmarsch-Prijsvraag. Hoek Langehrugsteeg Levering van alle Bloemwerken. Een prijsvraag is een drama, zoowel voor de acteurs, d.w.z. de mededingenden, als voor de critici, de jury, en deze onze prijsvraag is er werkelijk een van de ergste soort. Deze overweging komt voort uit bittere ervaring. Laat u niets voorspiegelen van mooie prijzen, enz. enz.; ik heb er lak aan. Ik heb het geprobeerd, maar het \vas om te huilen. Daar was om te beginnen de muziek. De piano ligt er nog met gekneusde lendenen van in bed. Ik begon goed a, b, rata, tate- rata; het muziektempo zat er in, a, b, abbb. Maar nu vraag ik u, wat heeft een abbé met een clubmarsch uitstaande, niets immers. Toen begon ik met do. Do, re, mi, do, la, do, si. Ha, dat klonk goed, do si, do si si si. Toen kwam mijn kleine neef en vertelde, dat het niet dosi, maar doosje was, hetgeen ik ern stig moest tegenspreken, want ik had altijd gehoord potdosi en nog nooit potdoosje. Ge lukkig moest 'hij naar bed, zoodat we het debat moesten staken. Maar ook mijn vinger oefeningen in marschtempo moest ik beëin digen, aangezien ik anders zijn- en des piano's nachtrust teveel zou storen. Dus dacht ik er over eerst de woorden aan elkaar te flansen. Maar daarbij stuitte ik al dadelijk op ernstige tegenwerking hunner zijds. Mijn bedoeling was, teneinde de marsch vooral populair te maken, verschillende „stan dard expressions" aan mekaar te lijmen, bijv. als volgt: Hij bood een drie sans En kreeg geen schijn van kans. Toen zei een, je bent de verliezer Je speelt teveel op „sicher". Jongens laten we dit liever staken En een pestertje gaan maken. G. J. de Boer - 5 - -it' A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1925 | | pagina 5