GROOT FEEST A.F.C. REDS' BAND BELLEVUE Voetbal-Overzicht. Eerste elftal. We kunnen met voldoening op de achter ons liggende maand terugzien, want de 3 ge speelde wedstrijden werden alle door ons ge wonnen. Weliswaar behoorden onze tegen standers tot de z.g. zwakkeren van onze afdeeling, doch juist dergelijke ontmoetingen hebben vaak een verrassenden uitslag tot resultaat en het is dus een verheugend feit, dat onze jongens ditmaal de talrijke A.F.C.- aanhangers geen teleurstelling hebben be zorgd. Laten onze spelers moedig op den ingeslagen weg voortgaan. Nog is de kans op de eerste plaats niet verloren en bij hard, eendrachtig werken kan er nog veel bereikt worden. 1 November speelden we uit tegen Donar, Hilversum en eerst na zwaren strijd, welke onze supporters in de laatste minuten kippen vel bezorgde, wisten we met 2—1 te zegevie ren. Een uitvoerig verslag van deze ontmoe ting vindt men elders in dit nummer. Zondag 8 November ontvingen we op eigen terrein het Amersfoortsche H.V.C., waarop we een gemakkelijke 81-overwin ning wisten te behalen. Het was een vrij onbeduidende vertooning, welke weinig vol doening schonk. Het spel van H.V.C. was vrij primitief; ook onze jongens speelden af en toe zeer slapjes en de voorhoede liet tallooze kansen weer onbenut. Dat we dan ook nog acht maal het vijandelijke net konden vinden, was meer aan het onvoldoende spel van den H.V.C.-doelman te danken dan aan het spel onzer voorhoede. 15 November ging een kostbare Zondag verloren, daar het Kampong-terrein onbe grijpelijkerwijze werd afgekeurd. J.l. Zondag 22 November, werd het Utrechtsche D.O.S. op ons terrein met 51 geklopt. Deze overwinning was echter niet zoo gemakkelijk als de uitslag zou doen ver moeden. De Utrechtenaren beschikten over een aardige ploeg, waarin vooral de center- - half uitblonk, en het is dan ook onbegrijpelijk, dat een dergelijk team momenteel onderaan bungelt. Als kort na het begin Tacke van verre een hard schot lost, kan de D.O.S.- keeper het leer niet direct wegwerken, waar van Grimberg profiteert door den bal in het Woensdag 2 December 1925 Leest het artikel in dit nummer. net te loopen. Vlak daarop weet dezelfde speler op handige wijze den stand op 20 te brengen. Dit is de Utrechtenaren te bar en gevaarlijk komen nu de kanariepietjes opzet ten. Er ontstaan verschillende hachelijke momenten voor ons doel, doch op gelukkige wijze weet Haaxman voorloopig doelpunten te voorkomen. Ten slotte moet hij echter voor een schot van korten afstand zwichten. Onze jongens beginnen te beseffen, dat de strijd nog lang niet gewonnen is en pakken nu wat beter aan. Wybenga onderneemt een snelle rush, zwenkt naar binnen, passeert handig den D.O.S.-back en geeft met een kalm schot den Utrechtschen keeper geen kans. Rust komt met 31 in ons voordeel. Na de her vatting zijn we weer grootendeels in het offensief, doch onze voorhoede weet de mooi ste kansen nog te missen. Vooral bij Wolters wil niets lukken en steeds gaan zijn schoten naast. Bij een aanval der Utrechtenaren ont staat er een gevaarlijke scrimmage vlak voor ons doel, waarbij een der geelhemden op duidelijke wijze het leer met de handen be werkt. De scheidsrechter heeft de overtreding wel geconstateerd, doch meent dat een A.F.C.-er deze begaan heeft en geeft tot aller verbazing een strafschop tegen ons. Gelukkig weet Haaxman op fraaie wijze den strafschop te keeren, waarna Komman het leer verder expedieert. Zoo ontsnappen we aan een groot gevaar, want had D.O.S. den straf schop benut, dan hadden de onzen zich wel licht door dezen onverdienden tegenslag laten ontmoedigen en was het verdere verloop van den wedstrijd misschien geheel anders ge weest. Nu kunnen we spoedig rustiger adem halen, wanneer Piet Wolters eindelijk met een ver schot succes heeft. De D.O.S.-keeper, die overigens verdienstelijk werk verrichtte, liet hierbij den bal door de gladheid over de lijn rollen. Als kort daarop Grimberg voor open goal genomen wordt, weet Piet Bos uit - 2 - IN A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1925 | | pagina 2