REUNI CAFÉ „ROYAL", koninginneweg 212 De Juniores kwamen tot heden nog niet in het veld en onze Adspiranten leden twee maal een 20 nederlaag en wel tegen Avanti en Ajax. Over'het algemeen zijn onze „spes" wat erg klein van stuk en kunnen ze daardoor dikwijls niet goed tegen hun zwaardere tegen standers op. Toch zijn er aardige spelertjes bij en als ze maar moedig volhouden, twijfe len we niet, of ze zullen ook spoedig het geluk van de overwinning smaken. Naar aanleiding van den wedstrijd V.V.A. A.F.C. Deze wedstrijd is verdiend verloren. Het zij zoo. Maar de wijze waarop verloren werd, het is juist die, welke aanleiding geeft er nog eens nader op terug te komen. Ons elftal is geen elftal met buitengewone capaci teiten, maar toch zoo, dat ihet tegen eiken tegenstander in zijn afdeeling opgewassen kan zijn. Alleen, en daar schuilt de groote fout in dezen wedstrijd zoowel als in dien tegen Voorwaarts, er wordt te weinig enthousiast en fanatiek gespeeld. Men laat den kop te gauw hangen. Geef mij maar menschen, die met goeden wil bezield zijn en dit ook tot het einde toe toonen, maar laten diegenen, die te lauw spelen eerst een massa fut opdoen of anders thuisblijven. Het zij met leedwezen gezegd, maar de aanvoerder van ons le elftal gaat niet vrij uit in deze. Hij is in de allereerste plaats de aangewezen man, die van begin tot het einde moet toonen wat een wil is. Ik kan me voor stellen, dat iemand die op een plaats opge steld wordt door de E. C., die hem niet lijkt, hiermede minder ingenomen is. Als echter een aanvoerder op zulk een plaats wordt ge zet zonder zijn voorkennis, laat hij dan zelf die het recht heeft de vergaderingen van de E. C. bij te wonen, eens den tijd en de moei te er voor nemen en de E. C.-vergadering bijwonen, al is hem dit dan ook lastig. Doet hij dit niet dan moet hij de consequenties hiervan aanvaarden en de aangewezen plaats naar beste kunnen vervullen; laat hij echter niet het werk van de andere spelers extra bemoeilijken. Piet, je bent een te goede voet baller om geen enkele plaats waardig te zijn. Zorg echter den volgenden keer, dat je je beste beentje voorzet en dan zijn wij over tuigd, dat het uitstekend zal lukken. Moedig ook je mede-spelers aan, maar kom niet uit sluitend naar een speler toe om hem te zeg gen wat hij verkeerd heeft gedaan. Integen deel, moedig aan waar maar eenigszins de fighting spirit aangewakkerd moet worden. Den overigen spelers laat het dien ook ge zegd zijn, speel met een wil, doe wat je kan (zonder natuurlijk je hoofd er bij te verlie zen). Laten binnenspelers trouw de verdedi ging komen helpen en een balletje komen ophalen. Heeft Noordendorp hiermede zijn eerste wedstrijden niet laten zien wat daar door voor een resultaat verkregen wordt? Ik voel de moeilijkheden, die de E. C. ondervindt, zeer goed, speciaal als ook nog spelers geblesseerd zijn. Laten we echter steeds die menschen nemen, die voor de goede zaak alles over hebben en zidh tot het uiterste geven. Met spelers met pracht voet balcapaciteiten, doch zonder enthousiasme komen we er vast niet. Onze volgende wedstrijd is tegen Donar in Hilversum. Geen gemakkelijke tegenstan der, want hiertegen stierf A.F.C. het vorig seizoen een te vroegen bekerdood. Laat nu zien jongens wat jullie kunnen. Ten slotte komen we er niet met praten, maar uitslui tend met goed spel en nog beteren wil in de wedstrijden zelf. Dat het een volgend keer zoo zij en de overwinning is ons. SPELER NA AFLOOP DER WEDSTRIJDEN BIJ VAN J. H. EGGERS CORRESPONDENTIE. Wegens plaatsgebrek moest tot onzen spijt, het arti kel „Onze Clubmarsch-Prijsvraag", tot een volgend nummer blijven liggen. (Red.) w fj - 8 - A.F.C.-ers. begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1925 | | pagina 8