Fraai Handelsdrukwerk Café „MODERNE" Leidscheplein 19 -21, Amsterdam De Competitie. Het eerste elftal is er in geslaagd zijn eer sten wedstrijd tegen Kampong met 41 te winnen. Een goed begin, dat hoop geeft voor de toekomst. Een uitvoerig verslag vindt men elders in dit nummer. Het tweede elftal is minder goed begonnen en verloor van de Spaartaan III met 21. Helaas waren er diverse invallers en we ver trouwen, dat wanneer onze reserves voortaan volledig uitkomen, dat ze beter van zich zul len afbijten. Het derde begon ook al slecht door van O.D.E. II met 31 te verliezen. Ook hier was de oorzaak, dat met verschillende inval lers moest worden uitgekomen. Tegen West Frisia werd beter partij gegeven en stonden onze jongens kort voor tijd zelfs nog met 2 0 voor. Helaas liet onze do el verdedig er zich voor het einde nog tweemaal passeeren, zoo dat we ons met een gelijk spel tevreden moes ten stellen. De Kampong-Seriewedstrijden. Met een kleine dertig man trokken we naar Utrecht, waar ons eerste elftal in de serie- wedstrijden van Kampong zou uitkomen tegen den le klasse'r A.S.C., Leiden. Na een rumoe rig treinreisje, waarbij duidelijk gedemon streerd werd hoe een clublied niet gezongen moet worden, arriveerden we in de Domstad, waar we door Kampong-bestuurderen werden opgewacht en de spelers met een autobus naar het terrein werden geexpedïeerd. Wij, supporters laafden ons eerst aan een kleintje koffie bij Terminus, dat tjokvol voetballers was. A.S.C., Robur en Velocitas en Kampong zaten hier in slagorde geschaard en waren, NIEUWE ACHTERGRACHT 102-104 Amsterdam Telefoon 51204-51205 in afwachting wat den namiddag hun brengen zou, zich reeds geducht aan het vooroefenen met onschuldige kleintjes koffie en Soda water. A.S.C. was niet geheel volledig, miste o.a. Wamsteker, doch ook wij waren niet geheel compleet, daar Tacke niet van de partij was. Wij brachten het volgende elftal in het veld: Haaxman, v. d. Velde, Van Nek, Kornman, Hütter, P. Bos, Noorderdorp, Ruys, Wolters, Wijbenga, Knopper. De Leidenaars zijn aanvankelijk sterker en weten reeds spoedig te scoren. Kort daarop kent de scheidsrechter den Leidtenaars een penalty toe, hoewel de overtreding buiten het strafschopgebied plaats vond, waaruit ze den stand op 20 weten te brengen. Eindelijk slagen we er dan in een tegenpunt te maken, zoodat rust komt met 21. Na de hervatting zijn wij veel sterker, doch desondanks weet A.S.C. bij een aanval wederom te scoren. We zijn nu niet meer van het Leidsche doel weg te slaan, dat op onbegrijpelijke wijze tallooze malen aan een doorboring ontkomt. Uit een strafschop brengt Piet Bos den stand op 3 2 en elk oogenblik verwachten we den ge lijkmaker Fortuna is echter met de Leidenaars en zoo komt het einde met een zeer onver diende 32 nederlaag. We moesten nu om den derden en vierden prijs tegen U.V.V. spelen, dat echter zoo onsportief geweest was haar tweede elftal te sturen. Van deze zwakke tegenpartij werd met 61 gewonnen, zoodat we ons dus in het bezit stelden van den derden prijs, een fraaie zilveren medaille. Na afloop vond een gezellige reünie plaats en een uiterst geanimeerd diner, waarbij meer dan 80 menschen aanzaten. De stemming was uitstekend, er werd druk gespeechd en het G. J. de Boer A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerdersl

Schakels (clubbladen) | 1925 | | pagina 5