Café „MODERNE" Leidscheplein 19-21 Amsterdam G. J. DE BOER De vergadering had een vlot verloop. Al leen punt 9 van de agenda „Bespreking a.s. seizoen'' gaf aanleiding tot een geanimeerd debat, in verband met het feit, dat verschil lende spelers van het 3e elftal minder tevre den waren over de wijze, waarop dit team verleden jaar was samengesteld. Waar we dit seizoen de beschikking krijgen over 2 terreinen en met 4 elftallen in de competitie uitkomen, gaven deze spelers als hun wensch te kennen, dat ze naast het le en 2e elftal gaarne een elftal oud en een elftal jong zou den zien samengesteld, op dezelfde wijze zooals zulks ook bij V.V.V. geschiedt. Een motie Broeksmit in dien geest werd door de vergadering aangenomen en we hopen, dat het Bestuur over voldoende spelersmate riaal zal beschikken om aan het verzoek in deze motie vervat te voldoen. Zandvoort—A. F. C. Ze hadden het te pakken, onze jongens. Dat was nu eens een kolfje naar hun hand, de Zandvoortsche leeuwen in eigen hol te gaan bestoken, waar niemand hen dit sei zoen er onder had kunnen krijgen. En zon der promotiekans of degradatiegevaar. Lou ter een krachtproef dus. Zandvoort kent A.F.C. Ze zullen het niet licht wagen tegen ons onvolledig uit te ko men. Ze weten wel, dat ze au grand complet hun klauwtjes vol hebben aan die roode dui veltjes. We togen met een uitgelezen gezel schap naar de badplaats. Net op het nip pertje de trein pufte reeds van ongeduld bestormden nog „eenige passagiers" den trein. Een 50-tal aanhangers zagen kans zich in deze laatste minuut nog een plaatsje te veroveren en daar ging het hortend en stoo- tend de overkapping uit. Het treinritje was, zooals een Zondagochtendreisje, waarbij gekruide Zaterdagavondverhalen opgang doen, pleegt te zijn, gezellig. We vermaak ten ons om een sappig lied op een sleepend tango-wijsje, we lachten om een geintje van deze en gene en we waren in Zandvoort eer we het wisten. We hadden nog tijd om even te zien of de koffie al bruin was, en toen we dit wisten, trokken we naar den Haarlemmerstraatweg. Het weer had veel van het laatste botter- weertje. Er stond een klein orkaantje, met in plaats van milden regen, snerpenden sneeuw. Maar ze waren er niet bang voor, de onzen. Ze hebben gewerkt met een geest drift, die we hun in eiken competitiewed strijd zouden willen toewenschen. En dat deed ons goed aan den kant. Want wat zou den die getrouwen, die steeds nog hun on verflauwde belangstelling voor de A.F.C. toonen, zelf graag nog eens zich vol vuur in den strijd willen werpen ,om op het veld de kleuren der A.F.C. eervol te verdedigen. Dat gaat echter niet meer. Diese Zeiten sind vorüber. Maar daar staan de opvolgers klaar; zij zullen de taak opnemen, die de an deren zoo lang tot de hunne gemaakt heb ben. Handhavend de goede maar moeizaam verworven traditie, zullen ze zich beijveren om de A.F.C. weer daar te brengen, waar ze hoort. En die wetenschap zal die ouderen aan hun club blijven binden. De wedstrijd was er een van de goede soort. Er werd onverdroten gewerkt en hoe de Zandvoorters zich ook inspanden, de on zen stonden pal. Het waren anders gevaar lijke knapen, die centervoor en linksbinnen. Maar Ruys en van Nek gaven geen krimp. Zij wierpen zich voortdurend vol energie in den strijd en bleven meestal overwinnaars. Ze zouden het zich nog gemakkelijker heb ben kunnen maken, indien zij meer aandacht aan hun opstelling hadden geschonken. Ze hebben echter met hun beiden een groot aandeel in de overwinning gehad. Karei in het doel heeft uitstekend werk gedaan. Even 9 A. F. C -ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1925 | | pagina 9